bugün

hergün yaptığımdır. kışın bile. valla lan. o ilk şoku atlattıktan sonra süper oluyor. duştan bi çıkıyosun dipçik gibi. hem de sağlıklıymış. yeni öğrendim.

edit; aynı zamanda pratik.
hele kış zamanlarında adamı tir tir titretir. Sıcak su gelene kadar soğuktan inlersiniz allahıma. Kısacası pek kolay olmayan iştir.
hakkari çukurca da her sabah güneş doğarken yaptığım eylemdi. açık havada dağa karşı. insan yaşadığını hissediyor yaparken. şimdi apartman çocuğu olduk. yaşlandım galiba.
Uzun değil ama normal bir duşun bitiminde 1-2 dakikalık olanının sağlık açısından faydalı olduğu söylenir.
Pnömani sebebi olabilir.
Yapamadigim şey.
Gribal enfeksiyonlardan depresyona, cilt bakımından hormon üretimine kadar birçok faydası var. Ancak sıcak sudan soğuk suya bir anda geçilmesi tavsiye edilmiyor. Çünkü ani değişiklik stres kaynağı olabiliyor. Bir de Kalp hastalarına soğuk duş önerilmiyor.
tek bildiğim cilt için iyi olduğu. şu havalarda ılık su ile almak daha iyi olabilir.
spor sonrası her zaman yaptığımdır.
üzerimize sinen nefret, kin, acı, ölüm, zulüm, kaos'u atıp götürür mü bilmem ama her zaman için iyi gelir bünyeye.
Şifalı derler hasta olduk ne hikmetse. Evet.
askerde sürekli yaptığım eylem soğuk duş dışarıda hava -3 -4 iken soğuk duş almanın tadı başka ...
Sağlıklı bir olaydır.
Tabi göt ister.
Şahsen ben hava 40 derece olsa bile sıcak suyla yıkanırım.
Hafta bir yaptığımdır. Vücudu dinç tutar.
Direkt çığlık.
Spor yapıyorsanız antrenman sonrası soğuk duş yapmak inflamasyonu azaltarak daha iyi toparlanmaya yardımcı olur, ama öyle şaldır şuldur yıkanmak değil de "cold immersion" denilen biçimde yapmak yani soğuk suyun içinde bir süre durmak daha etkili, bu ortamı da bulmak mümkün olmuyor işte.

Siz yine soğuk duş alın tabii ama kontrollü olsun hipotermiden gitmeyin.
Okurken bile serinledim. Şu an içinde bulunduğumuz hava şartlarında, dışardan eve girilince yapılması gereken ilk iş. Güne yeniden başlarcasına bir enerji kesinlikle.
sürekli yaptığım eylem. iyi gelir, deneyin.
Ne kadar istesem de kıçımın yemediği olaydır. Yapamıyorum arkadaş! Bir titreme geliyor. Olmuyor yani.
Seks kadar güzel.
T*şaklara iyi gelir. Spermlerin arayıp da bulamadığı serinliği yaşatır.
o kadar soğuk oluyor ki tatlı canıma kıyamıyorum.
sıcak duştan sonra yapılmalı ve bir kaç set sıcak/soğuk diye tekrar edilip en son soğukla bitirilmeli. özellikle yazın çok iyi gelir ve sanılanın aksine üşütmez ter bastırır, kan dolaşımını hızlandırdığı için.
nevazil olmakla sonuçlanabilir.
Saunadan sonra güzel oluyor.