bugün

Özellikle yazın soğuk su ile duş almak gibisi yoktur.
Kuşkusuz yaz kış yapılandır. Üstelik saçım olmadığı için hemen duş akabinde balkona çıkabiliyorum buz gibi havada. -10 derecede soğuk sudan çıkıp doğruca pavyona.
sadece yazın yapabildiğim olay. çünkü diri vücut.
Asla başaramayacağım olay. yazın çeşmede bile duştan çıktığımda ayna buhar olmuş oluyor.
Yaz aylarında bir sıkıntı çıkarmaz, Kış aylarında asla.
ben de hep boğuluyormuşum hissi yarattığı için soğuk suyla duş alamam illa ılık olmalı en kötü.
Güneş çarpması nedeniyle mecbur yaptığım eylemdir.
anında uyandıran eylem. sonrasında filtre kahve ile birleşirse tadından yenmez.
Son bir aydır her gün yaptığım eylem. Hedefim kış aylarında da bunu devam ettirmek. Ben ki ayağımı soğuk suyla yıkarken titrerdim. Bir tür oruç gibi yapıyorum bunu, hem bedeni mi hem ruhumu güçlendirmek için. Elimde imkan olduğu halde onu kullanmamak. Bir stoa egzersizisidir.
Spordan sonra çok iyi geliyor ama banane ben spor yapmıyorum.
yazın sıcağında mükemmel bir şey.
yazın 50 derece sıcakta bile gerçekleştiremediğim eylem, yürek ister.
Şu sıcak havalarda yapılacak en güzel şey. Rahatlatıcı oluyor baya.
suni kalp krizi etkisi yaratır.
duşun sağlıklı olanağı ılık olanıdır, derler. Sıcağı deride kuruluğa soğuğu üşümeye sebepmiş, zira. Ilık duş her mevsim yapılabilirmiş, hem de.
Seks sonrası harika olur.
sıklıkla yaptığımdır. depresyona çok iyi gelir. huzur ve mutluluk verir. kan dolaşımına da iyi gelir. ılıktan başlayıp gittikçe soğutmak ve en son 2 dakika o soğuk suyun altında kalmak önemli bu dediklerime sahip olabilmek için. ama, özellikle kışın soğuk su altın da ki vücudun soğuktan yanmaya başladığı an bırakacaksın. çivi gibi olursun. alışması bira zordur ve kişiyi banyodan soğutur. bunun için inatçı olmak gerekir. her hangi bir rahatsızlığı olan özellikle kalpten olanlar asla denememeli.
Sıcak yazların vazgeçilmezi olsa gerek. Baya rahatlatıcı.
Oha dondum.*
Haziran ayı itibariyle yapacağım eylem, hem serinletici, hem dinçleştirici, hem daha ucuz.

Biz fakirler, sinekten yağ çıkararak yaşamaya alıştık.
soğuk su ile duş alan insan kendisine saygısı olmayan bir kişidir.
Bir vakit sonra vücut alıştığı için sıcak suyla duş alıyorsunuz hissi veren dinçleştirici eylem.
Her haftasonu ve çarşamba soğuk duş alırım. Çok ferah bir his bırakıyor.
belkide 5 sene olmuştur kışın bile suyun 1 zerre kadar bile sıcak tarafını kullanmadan en soğuk haliyle duş alıyorum.
Kışın yapmanın gerçekten çok riskli olduğunu söyleyebilirim. Yazın zaten herkes yapabilir. Zorluğu olmaz pek.

Kışın ortasında yaptığımda ilk bir kaç dakika dişlerim birbirine vuruyordu. vucudum uyuşuyordu iç organlarimın adeta donduğunu hissediyordum. Sonra yavas yavaş ciltin altından yayilan bir sıcaklık oluştugunu hissediyorsunuz. Yıkandığınız soğuk suyun algılanması değişiyor hatta sıcakmış gibi hissediyorsunuz.

Vucudunuz kendi kendine ısınmaya başlıyor. Vucudun kendi içinde boyle durumlarda ısıyı arttiran bir mekanizması var diye biliyorum.

Duş bitince 10 kilo vermiş gibi hafiflemis hissediyorsunuz. Kuş gibi oluyorsunuz.

Ama üşütme riski çok büyük ihtimal. Herkesin bünyesi kaldıramayabilir.