bugün

bu ülkede komisyonculuğa bir ayar çekmenin vakti gelmiştir. adam ihale alıyor aldığı ihaleyi taşerona ihale ediyor. bunların önüne geçilmeli.
o bir şey mi, fındık tarlada 7 lira kuruyemişçide 80 lira.
soğan lobisinin işidir.
güşlü türkiyenin daha güşlendiğini gösterir. düşünsene patatesin soğanın kilosu 1 lira benzin 3 lira mazot 2 lira dolar 2 lira etin kilosu 15 lira. avrupa ülkeleri falan güler halimize "şunnara bak ne kadar da güşsüzler" demezler mi..
çözüm kooperatif çiftçiliği diyecem de türkiye'De bu da imkansız. sen tüccara boykot yapıyorsun, yandaki şerefsiz banane ya ben satarım alırım paramı deyip boykotu bozuyor gidip satıyor ürününü.
referandumdan önce erdoğan hallerdeki aracıları kaldıracağız diyordu. ne oldu? kaldıramadı.
Az önce ifade ettiğim gerçek. Bizim bize yaptığımız kötülüğü inanın ki dış düşmanlar yapamaz. Kanımız bozulmuş maalesef. Hıyanet her taraftan sarmış etrafımızı. Oç dolmuş memleket.

(#39686983)
%1200 fiyat farkı olduğunu gösterir.
iklim ve böcek sebebiyle üretimin düşmesi ve bunu fırsat bilen stokçular. Geçmişte yağ şeker şimdi ise soğan patates. Ama bu planları da bozulur. Haram zıkkım olsun.
o kadarda değil.
tarlada da pahalı bi sene.
nerden biliyorum. şurdan. tv de bi çiftci çıktı. dedi ki, "malımız senelerdir para etmiyordu. bu sene etti. bu senede bu fiyattan yiyiversinler. biz de kazanalım. ne olmuş yani"
ben hak verdim. 1 kilo soğan alıyosun 1 ay yiyosun zaten. abartmaya gerek yok.
Teoride çözüm üretme ve Saçmalama hakkımı kullanmak istiyorum sayın sözlük, buyrun ;
Sağlık bedava
Yol bedava
Su bedava
Eğitim bedava
Temel gıda bedava
Her yıl iki elbise bedava
Yılda bir yurt içi bir yurt dışı tatil bedava
Her ay taksi parası yardımı,
Yapsın devlet, ondan sonra asgari ücret mi verir, soğana mı müdahale eder, dert bile etmez bu millet.

Sayın büyüklerimiz bunu bir düşünsünler derim. * ))

Edit: bunun yapılmışı var diyenlere gelsin, çözüm üretmek dedim, icat ediyorum demedim ki o düşündüğünüz sistemlerde yurt dışı tatil veya taksi parası olduğunu zannetmiyorum. Böyle deyince icat etmişim de diyebiliriz sanki. * ))
Benzinin artmasıyla yaşanan durum buna kdv dahil ediliyor ak gençler işin içinde olmayan biri bile bunları anlayabilir.