bugün

(bkz: pseudoscience) kelimesini ya da başlığını çok seven üçüncü nesil yazar.
saçma sapan düşüncelerin/şarlatanlıkların aynı kategoriye düşmesi kendi suçu olmayan yazar.

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
(#8109011) ilginç bir kişilik profili çizen arkadaştır, bu türden kişilikler için; ne etliye ne de sütlüye dokunur,

ne emmeye ne gömmeye gelir, ne ona yaranabildi ne buna, denilebilse de, yine de sözlerinde faşist koku nedeni ile kendisi daha ulusalcı cenaha yakın olduğu anlaşılmaktadır buyursun diledigi gibi takılsın, kendisinin yaptıgını kendisine yapacak degiliz elbette, bilirkişi edası ile kendisini çocuksu buluyoruz, henüz fikirleri olgunlaşmamış.
islamofaşistlerin ulusalcılara faşist demesi kadar abesle iştigal birşeyin olamayacığının bilincinde bir insandır. bir kaç aklıevvel kendilerini çok "demugrat" sansa da tipik, s.kik bir faşistten farkı yoktur o tiplerin bu yazara göre, hatta o tipik faşist o kadar göze batmadığından kelli biraz daha evla geliyordur işbu yazara.
müslüman bir bünyede faşizmin yaşama şansının olmadıgından habersiz, yaşadığı toprakların kültüründen habersiz insandır.
acaba hiç düşündün mü, neden islam ülkelerinde hiç seri katil olayı yaşanmaz? tüm dünya yahudileri keserken, osmanlı bunların sorunlu tipler olduklarını bildiği halde, neden katliamdan kurtarıp kendi ülkesine aldı onları? fener patrikhanesi nin ekümeniklik belgesinde fatih in mührü olduğu gibi, birbirinden alakasız ama temelde insan hakları ve özgürlükleri tanıyan, kendisi gibi olmayana (avrupanın ortaçağı yaşadığı, dünya dönüyor diyeni yaktığı zamanlarda) yaşama hakkı veren bir kültürdür.
faşizm, ittihat terakki ile ülkeye ithal edilmiş, kimisi alman hayranı, kimisi ingiliz hayranı, kimisi fransız hayranı ibnelerin siyasi görüşüdür, ittihat terakkinin unsurlarını bugün ergenekon davasında daha yakından izleyebilirsin.
faşizmin adamın diniyle imanıyla alakasının olmadığını gayet iyi bilir. müslüman ülkede ateistim dediğinde taşlanan adamı da bilir(iran), dininden döndüğünde öldürüleni de bilir, bir zamanlar sokak ortasında kadın seks kölelerinin satıldığını da bilir(evet ortaçağdaki neredeyse tüm islam ülkelerinde, hatta yani çağda bile), bir zamanların islam ülkelerinin en kallavi köle ticaretini yaptığı gerçeğini de. faşist adam ibnedir, evet, ama illa ki fransız alaman amerikan hayranı olması gerekmez, osmanlı hayranından da çıkar, arap hayranından da.

edit: demek ki neymiş, maval okumalara mahal vermeyen yazarmış, maval okunmayacakmış bu yazara, yoksa suratları kızarırmış mavalperestlerin.
göte göt diyemeyen, belki kendisine de bulamasından korkan bunun içinde sürekli karşısındakine iftira ile haklı çıkmaya çabalayan yazardır, delikanlılığın en baba özelliğidir, her şart altında dogru bildiğini söylemek.

islam, dünya tarihinin (toplumsal anlamda) en devrimci dinidir. din, bugün ki laikçi cuntacıların dayattığı gibi bir sosyal örf degil, yaşama şeklidir, senin verdiğin örnekler ebu cehil in, (daha iyi anla diye) yani bugün ki türkiye de laikçi cuntacıların dedesi olan kişilerin yaptığı eylemlerdir, islam köle ticaretini belirli bir süre içinde bitirmiştir, kendisi kapkara bir zenci olan ve efendimiz e "beni kim anar ki, kimim kimsem yok benim" diyen bilal i habeş efendimizden gelen bir ezan formu vardır, müslümanlar ona selam yollarlar, o bir köledir yaşadığı dönemde!! sen bunun ne demek olduğunu anlayabilir misin acaba?peygamber efendimiz döneminde hiç bir yahudi ile dini adına mücadele edilmediği ise, yahudi dönmesi olan sahabe efendilerimizden biliyoruz bugün, osmanlı padişahının kadı karşısına oturup bir yahudi nin hakkını alması için bileğinin kesilmesinin emredilmesine bile rıza göstermesi, yahudinin bu iman karşısında islam a dönmesi sende bir şeyler çagrıştırabilir mi acaba?
o islam ki, laikliği "senin dinin sana, benim dinim bana" dusturu ile, 1400 yıl önce uygulamış bir dindir,dinde zorlama yoktur kuralı ile tabii olan gayri müslimlere din değiştirmeleri konusunda baskı uygulanamayacağını kural olarak getirmiş bir dindir, yine söylüorum bir daha düşün diye, orotdoksların liderliği olan fener patrikhanesinin ekümenikliğini fatih vermiştir, fatihten önce böyle bir kurum yoktur!!! anlayamıyorsun bütün bunlar ne demek biliyorum ama sana vakit ayırmak istedim yinede...

burada fetocu diye küfredilen insanlar var, dün gece onların tv sinde ayna isimli programı izledim, ülkeleri gezip tanıtıldığı bir program, demokratik kongo diye bir afrika ülkesini tanıttı, belçika denilen göt kadar ülkenin nasıl yüzyıllarca burayı sömürdügünü anlattı, bu topraklardan çıkan elmas ile nasıl belçikada elmas borsası kurdugunu anlattı ve şimdi oraya giden bir türk gönüllüleri var, oralarda ülkenin yöneticilerinin çocuklarını okutmaya başlamışlar, bakan başbakan cumhurbaşkanı çocuklarını okutuyorlar ve türkçe ögretiyorlar, ana dili fransızca olan bu gariban sömürge ülkesinde kongo nun milliyetçiligini ögretiyorlar onlara, türkiye de faşist cuntacılar küfrediyorlar o mücahidlere, sahabe ayarıda o insanlara, onlar yeni bir afrika inşa ediyorlar, kelimenin tam anlamı ile inşaa ediyorlar, okulları aracılığı ile, türk milliyetçiligi degil, kendi vatanlarına sahip çıkmaları açısından bir bilinç ile yetiştiriyorlar onlar ve onlar kendi ülkelerini ayaga kaldırdıgında bunu türkiye cumhuriyetinden gelmiş bir kaç türk ögretmenin yaptıgını bilecekler, şuan da kriz teget geçmiş ise, mesela sen aç degilsen bugün bunu o ögretmenlerin açtıgı yoldan oralara akın akın giden türklere borçlusun, sen bunuda bilmessin, çünkü çakma laik, 10 numara bir ulusalcı olarak yetiştin, allah diyene düşmansın ama faşist degilsin, sen nesin hakikaten?
bir takım gerizekalı üç beş örnek verip esas konudan saptırılabileceği sanılan yazar. klasik romantik-islamcı yanılgısı(aptallığı daha doğrusu) işte, naparsın, neylersin. romantik islamcıların çocuksu mantığına göre "iki örnek verilir, tümevarıma gidilir, haklılık ispatlanır" formülü malesef zeki sayılabilecek bu yazara sökmez, bunu anlamayan gerizekalı romantikler de hala gelir burada kendi başlığı altında bık bık öter. onlara tekrar etmekte fayda görüyorum, zira tek seferde algılayabilecek bir zeka seviyesine haiz değiller anlaşılan, romantiklik yapılmaması, maval okunmaması gereken, çocuksuluğu sevmeyen bir yazardır kendileri. daha hala bu yaşında anaokulu çocuğu mantığıyla mantık döngüsü kuran tiplerle konuşması bile başlı başına hatadır, ama naparsın, dediğim gibi.

şimdi anaokulu çocuğu zekasındaki romantik islamcılarımızın hezeyanlarına/örneklerine bir gelip bakalım. öncelikle iki s.kimsonik örnek verilir, ki bu örnekler bize onlarca tarih, fıkıh ve hadis kitabının/kaynağının belirttiği üzere gayet istisnai örneklerdir. esasında, gerçekte olan kaidesel olayların bu örneklerdeki olaylarla uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. romantiklerimiz ister kıçlarını yırtsınlar, ister bununla da kalmayıp başlarına geçirsinler, şu bir gerçektir ki tarihteki bütün islam ülkeleri en kallavi manada köle ticareti yapmışlardır, ve tarihteki tüm bu ülkelerde seks köleliği gayet normal bir olay olarak görülmüştür. isteyen alır bir islam ansiklopedisi, cariye sözcüğünün kelime manasına bakabilir. burada belirtmem gereken bir başka nokta da şudur ki "ama islam böyle buyurmuştur/bu islamda vardır/ islam kötüdür kakadır" kabilinden öznel yorumlara girilmemektedir tarafımca belirtilen bu hususta, ama karşımızdaki hitap kitlesi ancak anaokulu çocuğu zekasına haiz olabildiği için bunu ekstradan belirtmek gereklidir, yoksa tüm bu argümanlar klasik romantik islamcı aptallığına kurban gidecektir.

klasik islamcı aptallığına başka bir örnek de, "argümansal anlamda tıkanınca çemkir ki haklı çıkasın" düşüncesi ve bu düşünceden kaynaklı yanılgıdır. bunlar g.t olmaya yakın hemen karşılarındakini kendi çevrelerinde tepki toplayabilecek aptal sıfatlarla yaftalarlar( "seni pis islam düşmanı kafir allah düşmanı siyonist fişmekan" vs. vs. kabilinden laflarla). bir de ağababalarından aldıkları basmakalıp lafları kullanmaları da bu güruhu ekstradan maymuna çevirir(ör: kriz teğet geçti peh peh* vs. ) tavsiyemiz, bu yazarla polemiğe girilecekse bunun gibi çocuksuluklardan/maymunluklardan kaçınılmasıdır.

şimdi, varsa bu argümanları hesaba katarak polemiğe girelim, katamıyorsak da, s.ktir olup gidelim.
şahsımı ^faşizm diye bağırıp, yahudilere saldırmakla itham etmiş yazar.
daha israil'e laf etmeyi yahudiliğe laf etmek zanneden yazar.
israile laf etmeyi yahudilere laf etmek zannetmesi söz konusu değildir, bizzat yahudilerden konuşulduğu için saldırı yahudilere karşıdır. buraya kadar herşey iyi hoştur ama bana gelip "gahrossun faşşizm seni pis faşik" demeyeceksiniz.
kendisi cevap verilmeye deger bir kişilik degildir, hafifte hastalıklı bir kişilik anladığım kadarı ile, entrylerine şöyle bir göz attım, (malum sözlüge girmedigim süre boyunca benimle uğraşmış, kimdi bu seviyesiz anlamında baktım)bir kere islam ve müslüman düşmanı, kemalizmden de hoşlanmıyor, belki yeteri kadar tepkisel bulmuyor kemalizm i anlayamadım tavrını, bir de dikkatimi, sürekli olarak kendisi haricindeki hertürlü ideolojiyi boktan, boktan, boktan şeklinde hakaretlerle eleştirmesi, benim anladığım, bu yazar boyunca boka batmış, dünyayı komple bok görüyor, silkelense azcık anlamaya çalışsa ve gerçekten zeki olduğunu düşünmüyorum zira, (türkiyede mi yaşıyor anlayamadım ama en azından türkçe bildiğine göre bu ülkeden bir nebze tanışmış olmalı) islam ı tanımalıydı, etrafı mallıkla suçladığını kendisine iade ediyor, bu topraklarda bir şekilde yaşayıp islam ı tanımayan, binbir türlü iftirayı (sanki dogruymuş gibi) islama yapıştırmaya çalışması tam bir fiyasko, tam bir mallık ürünü.

not: romantik islamcılıkla suçluyor beni, yanlış anlamış, ben bir müslümanım, osmalı hayranıyım ayrıca, ama tam da bu noktada kabul etmem lazım, bende seni yanlış tanımışım yukardaki entrym de, "göte göt diyemeyen yazar" demiştim kendisini tanımlarken, meger bünye bizzat "mevzunun" kendisiymiş, üzgünüm! diger okuyucular eger bu başlığı takip ediyorlarsa onları yanılgıya itmek istemediğim için bu entry i yazdım, yoksa cevap vermeye degmez bir bünye.
ikiyüzlülerle muhattap olmak durumunda kalmış bir sözlük yazarı. göt olunca konuşamayacak duruma gelip salyalar saçan iftiracı yobaz zihniyeti fena kanırtmıştır, isteyen bir takım arapçı-osmanlıcı romantik öküzlerin/hayvanların nasıl inkar politikalarına girdiğini, nasıl göt olduklarını ve nasıl işi çirkefliğe vurduğunu kendi başlığının altında görebilir.

edit:

(bkz: soul forged sin/#8239000)
(bkz: klasik islamcı paranoyası)
(bkz: ne kadar islamcı varsa sübyancıdır)
sen bu başlığın altında kalırsın.
hani mahallede böyle bi iki laf atıp sonra geri çekilen her şeyi bildiğini sanan tipler vardır ya ahanda işte onlardan biri. bakmaz kıçının samsağına çıkar dağın yükseğine derler ya işte tam buna göre. he he deyip geçiniz.
provokatör yazar. hayatını islamcılara hakaret etmeye adamış. küfür edebildiğini biliyoruz da entry girecek kadar kafa çalışıyor mu merak etmekteyiz.

bir başka merakımda cinsellik içermeyen, hayvan-madde ismi kullanmadan, din kullanmadan, herhangi bir vücut ifrazatı kullanmadan, ırk kullanmadan, zeka ve sakatlık gibi kişilik ve vücut özelliği kullanmadan küfür cümlesi kurabiliyor mu? o kadar becerikli olabileceğini sanmıyorum. kafa lazım.
yazık silinen ve de üstüne üstlük bir de eleştirilen yazarmış. cidden üzüldüm bak şimdi. bi de eleştiriyorlar demek seni. cık cık. anlamazlar cicim seni bu moderasyon da anlamaz seni. sen anca bi yüzyıl sonra falan anlaşılırsın.

ama sen yine de benim sözümü dinle.

konuyu araştır deyu salık vermiştim sana. bu senin yatmadan önceki ilk görevin olsun. maksat cahil kalma yoksa zikimden aşağı... gerisini biliyorsun. yormuyum seni. hadi.
koç yumurtası demek istiyorum şimdi üstteki yazara referans vererek.

koç yumurtası, madem o kadar atarın var, o zaman klavyenin hakkıyla argümanını sunarsın, iki üç tırsak moda güvenmezsin değil mi?

bak bu entari üstteki entrye referans veridği için silinecek. biz de yiyeceğiz mesela. al bir de burdan yak.
tek savunduğu şey cariye ve huri peşinde koşmayı mübah sayan tiplerin ahlaktan bahsetmesinin saçmalığıdır. kimin kuyruğunu acıtmışsa kusura bakmasındır. ha ayrıca islam dünyasında oğlancılık gayet yaygındır dediği için dokuz köyden kovulur, varsın kovulsun, zerre çükümde değil.
eger düşündüğünü yazıyorsa, durumu göründügünden vahim olan yazar. eger o bunları yazıyor, bazı insanlar ona, "o düşündügünü yazıyor" gibi bir yakıştırma yapıyorsa aslında durum daha da vahim, sorun toplumsal demek o zaman. bir insan düşünün, hayatı amacı bir dine küfretmek, -muhtemelen çocukluğunda ugradığı taciz olayından sonra, çünkü bunun başka bir amacı olamaz- sürekli müslüman gördüğünde yok oglancı, yok huri yok ebesinin amı şeklinde kendi özünü hatırlaması başka nasıl izah edilebilir!

sözüm ona yazdığı bu rezilce iftira ve bühtanlarını fikir olarak adlandırması ise ayrı bir zihinsel travmanın, piskolojisi bozuk bir manyağın ruh halidir, şimdi bunun hakettiği cevabı verseniz bir dert, vermesseniz sözüm ona eski mod destekcileri var ki, -"eski" olduğunu anladığınızda sözlük adına seviniyorsunuz-, durum tam garabet, hadi bende fikirlerimi yazdım, senle ilgili fikirlerimi ifade edecek bir ortam degil burası, zira bir türü fark etmez tuvalet olmalı mekanda rahatca kusabiliyim bu fikir denilan iftira ve bühtanları okurken...
beyin özürlülere kapak olması dileğiyle, "iftira iftiraaaaaağğğ" diye zırlayanlara gelsin diye şu kaynakları vermek ister:

http://www.sorularlaislam...id=472&keyword=Cariye
http://varakpare.wordpres...a-kisin-oglanlara-meylet/
http://ahmetdursun374.blo...insellik-ve-islam/1934684
Orta 3'e gittiğini düşündüğüm yazar.
(bkz: üçüncü nesil çaylak)
her gördüğü sakallıyı dedesi sanan yazardır. her lolipop uzatanın lolipopunu yememelidir. yabancılarla konusurken dikkat etmelidir.

bunu bilimsel hale çevirirsek(ben açıklamamı bilimsel hale çevirdim, bazıları yanlış anlamış) , makale(aslında değilde artık öyle diyelim, ne idüğü belirsiz yazılar aslında. bilimsel olması için yada şöye diyelim, kayda değer bir yazı olabilmesi için din işleri ile ilgili kalitesini ispat etmiş bir ortamda yayınlanması gerekir. ama bu adamın bulduğu linkler saçmalık, kahvehanecinin biri açmış bile olabilir o linkleri. diyorumya bi ilahiyat uzmanlarına bak, olmadı diyanete bak.) lortaya sürerken referanslarına dikkat etmek gerekir. 3 link bulmuş, ikisinde aynı adamın yazısı var zaten, onlarla bir davayı savunmya çalışmaktadır. yavrucum hep derim ben, tez anti tez , sentez. dikkat azıcık lütfen. tez lerin o abazaların yazıları anladık, antitez lerine baksana birde. gir bi diyanete bak. çok uzağa gitmeye gerek yok. gidip lolipop uzatan dedeler den bilgi almaya kalkarsan, tabiki ''sen bi gel şöyle bakiyim'' derler.
olaya iyi yanından bakıyorum ben. en azından cuma hutbeleriyle değil de bilimsel makalelerle ilgileniyor.
biri diyanet demiş. bakınız diyanet işlerinin cariyelerle ilgili çevirisi, valla kuran'da ne kadar isabetlice aynı şekilde geçiyor bilemem, amma velakin madem diyanet diyanet diye ötenler var, alsınlar nerelerine dayarlarsa dayasınlar:

http://www.diyanet.gov.tr...ran/fihrist.asp?index=120