bugün

yallah cinler yallah, kış kış cinler kış kış, cin çık cin çık...
http://www.freewebs.com/f...larim/sosyete_saban_2.jpg
- di mi efem?
- evet efem..

lafının geçtiği film.
kemal sunal'ın başyapıtlarından biri. filmi kartal tibet yönetti. kemal sunal'ın canlandırdığı şaban ağa'nın eğitim aldığı özel hocalarla girdiği diyaloglar kırıp geçirmektedir.
fransızca hocasıyla yapılan kısa bir diyalog. şaban ağa fransızca hocasından ders almaktadır. konu sayılardır.

-tekrarlayın mösyö şaban 4 quatre
+sensin katır...
-pardon mösyö şaban lütfen terkarlayın quatre
-bana katır katır diyip durma sensin katır
x-şaban ağam 4 fransızcada quatre demek.
+ha... bak sen 40 yıllık katır oldu quatre

yemek adabı hocasıyla kısa bir diyalog

+çişe gidebilir miyim tuvaletim geldi..
-sofradan kalkılmaz!
+öyleyse bende buraya ederim.
(bkz: kış kış cinler kış kış yallah cinler yallah)
an itibariyle kanal 7'de yayınlanan komik kemal sunal filmi.
Şaban köyde yaşamaktadır. peri adlı kızla evlenmiştir. düğün sırasında Peri ona bir not bırakarak kaçar. notunda 'senin gibi bir görgüsüz ayıyla evlenemem ben.' yazar. tabi Şaban yıkılır bu notun üzerine ve dersler alarak kendini yeniden yaratır. en güzel diyaloğu ise yanında ona destek olan adamla geçer;
- ben hala ayı mıyım?
* olur mu şaban bey, siz dünya'nın en zengin, en bilindik fabrikatörlerinden birisiniz artık!..
-peki bu ayı olmamı engeller mi?
*..........
epey kinayelidir.
kemal sunal ın en komik filmlerinden biridir. içinde barındırdığı mesaj filmi daha izlenir kılmaktadır.
şu an filmin 33. dakikası ve kanal 7 de iyi izlemeler.
sadece kemal sunal'in inek sagmayi tarif ettigi sahne icin bile izlenebilecek filmdir.

- bızt bızt bızt..
Gereksiz yere çekilen milyonlarca filmden biridir.
kemal sunal'ın sinema kariyerinde şaban ismini son kez kullanıp bilinçli olarak terkettiği 1985 yapımı komedi filmidir.
komik filmdir, an itibariyle tekürün tv'de yayınlanmakta.
Bu yılı ayı yılı ilan ediyorum .
Cinci hoca sahnesine hep gülüyorum.

https://m.youtube.com/watch?v=u8-xTOdlyaA
kibarlık için ders alınan hocaların ve ağanın 3 adamının bomba performansları (özellikle cinci hoca sahnesinde ve okumuş yeğenin ağaya verdiği ince ayarları destekleme sahnelerinde) için bile izlenebilir.
cin çıkarma sahnesi ve yemek dersleriyle bana kahkaha attırmış filmdir.
pek çok sahnesi ironik ve günümüz filmlerinden çok daha yaratıcı.
görsel