1. 1.
    gelenek hareketi'nin 80 öncesi ismi.
    2 ... kisil
  2. 2.
    1979'un sonlarında 2. tip'ten yalçın küçük önderliğinde ayrılan bir grup aydının çıkarttığı dergi. aslında ayrılmaktan çok yalçın küçük'ün partiden anti sovyetik suçlamasıyla kovulması vardır. o sıralar sovyet yanlısı solda ve aydınlar arasında sansasyon yaratan olayla ilgili murat belge'nin birikim'de "yalçın küçük'ü bir örgütten pek çok sebeple atabilirsiniz ama anti sovyetik olduğu için asla" demişliği vardır. aslında kendisini tasfiye edenler de dahil hiç kimse yalçın küçük'ün anti sovyetik olduğuna inanmamaktadır. aslında bütün olan biten şey; kendi siyasi varlığını sürdüremediği için hızla tkp ile birleşmeye doğru giden tip'in, kendi çizgisini ve tkp ile farklarını çok ortodoksça savunan yalçın hoca'yı tkp'ye kurban vermesidir.
    2 ... anne ben gruppie oldum
  3. 3.
    (bkz: sosyalist iktidar partisi)
    ... cnyt
  4. 4.
    kendileri çok halt olan zavallı takımı iktidarı elegeçirip memleketi tek tip hale sokacakmış.

işte o dinazorların tarihidir efendim. dinazorlar fosil oldu bunlar ölmüyür bile.
    -2 ... klauss
  5. 5.
    sömürge bitecekmiş . eşitlik gelecekmiş. bu kadar mı ? madem atıyoz tutmayın amk.

- herkes çıkarmadan hatuna 5+2 posta kayacakmış.

- her yoldaşa 1 ferrari ( iki tane olmaz. eşitlik var) bir yat bir kat.

- her yoldaşa hawaii de ve karayiplerde dönüşümlü tatil.

- her yoldaşa victoria secret ın her yeni defilesinde ön sıradan yer.

- her fenerli yoldaşa kombine ön sıra bilet.

- her yoldaşa 7 senede bir kere paris hilton ya da kim kardashian la seks videosu.

ve daha nice süprizler.

sosyalist iktidar partisi bunları söylerse daha çok taraftar bulur..
    -2 ... klauss
  6. 6.
    burjuvaziden kamulaştırılacak milyar dolarcıklarla dediklerinin hepsini hayli hayli yapabilecek olan iktidar.
    2 ... anne ben gruppie oldum