bugün

tüm entrylerime eşlik etmiş olan telefonum. akıyor namussuz. kalite her zaman kendini belli eder. japonlar işi biliyor.
Bataryası sağlam giden (bunun sebebi hem kendi batarya teknolojilerini kullanması hem yüksek mah olması hemde timespace arayüzün android en stabil arayüzlerinden biri olması , stamina modunu yazmıyorum bile) , ekranı ips ekranlara göre bariz kötü olan , devri yavaş yavaş geçecek telefon. Tam bir pazarlama stratejisi hatasıdır. Sony 6 ayda bir telefon çıkararak telefonlarını değersizleştirmiş , 2.ci el fiyatlarını 600lere kadar düşürmüştür. Şimdi z3 ten sonra duraksamaları yaptıkları hatanın farkına varmalarından dolayıdır. Sonuç : Şu an alınabilirliği tartışmaya açık bir model.
çözemediğim bir problemi olan telefon. tüm fotoğraflar " albüm " kısmında toplanıyor. ama bunu kamera, whatsapp, instagram, facebook vesaire falan diye ayırmıyor. ne bulduysa aynı yere fırlatıyor. yapılabilecek bir şey var mı buna karşı ?
Recorder'ı acaip boktandır. Hayır bir de sony yani. Alttaki çoğu modelinki çok daha iyi. Ses acaip cızırtılı çıkıyor, gürültülü.
android tırtı yerine windows phone bile olsa alırdım, en azından güncelleme gelirdi. kitkat sonrası güncellemeyi alacaksa düşünülebilir. gerçi z1'i de böyle merakla beklemiştim ama iphone sildi süpürdü.
android 5.1 sürümü dağıtımı başlamış telefondur.

kullanılabilir sürümler:

http://imgim.com/qwertgh.png
Turkcell romuna sahip z2 ler 5.1 güncellemesi kurabilir(pc companion ile).

5.0.1'in en son yayınlanan sürümünde aşırı ısınma, ses çıkışının düşüklüğü, şarjın yarı yarıya daha az gitmesi, kameranın odaklamaması gibi problemler baş göstermiştir. Umuyoruz ki 5.1 ile düzelir.
Biricik telefonumdur. 5.0.2 kurulu ama pil performansı Biraz düştü sanki. Net.
Kullanımımın yaklaşık altıncı ayındayım. sabahtan beri elimde, internette dolaştım, oyun oynuyorum, müzik dinliyorum, belki 2 gb'lık uygulama güncellemesi yaptım, ekran ışığını zaman zaman fullde tuttum ve şu an şarjım %5. Asker gibi telefon arayanlara tavsiyedir.
telefonu alalı 1 sene oldu. herhangi bir donanımsal ve yazılımsal problemle karşılaşmadım. şarjı yalama oldu diyebilirim. 40 dakikalık dizi izlediğimde %8 anca giden şarj, artık %20 gider oldu.

bir de menü geçişlerinde olmasa da, arada sırada ufak sapıtmaları olmaya başladı. facebook'da video açtığımda bazen sapıtıyor, açamıyor, uygulama çöküyor. art arda 10-15 google chrome sayfası açınca anlık donmalar oluyor vesaire. ama bunlar nadir şeyler, onun dışında canavar gibi akmaya devam ediyor.
bir yıldır kullandığım telefon. ekranı kırıldı yaptırdım. ama düşmeye bağlı olarak hoparlörü cızırtılı artık. olsun, yine de canavar gibi. sony kalitesi.
Music uygulamasından şikayetçi olduğum telefon kullanıcıları bir el atsın ben Çözemedim bir türlü.
Alalı 3-4 ay oldu. Canavar gibi telefon fakat şu şarj açıp kapama yeri sorunlu gibi. Her an elimde kalacakmış gibi bir his beliriyor.
Lumia 1020 den sonra kamerası biraz çöp gibi gelen akıllı telefon.
Stabil çalışan ve 1500 tl bütçeye sahip olan kişiler için amiral telefondur. 3 gb ram 2,3 ghz işlemci hızı gibi müthiş özelliklere sahiptir. G lens ödüllü 20.7 megapiksel kameraya sahiptir. Su ve toz geçirmeme serfitikasına sahiptir. Piyasada kasmadan her oyunu ve uygulamayı rahat bir şekilde kaldırabilir. Bütçesi olanlara önerilen bir telefondur. Ek olarak müthiş bir bataryaya sahiptir.
Z3 plus çıktıktan sonra değeri düşen telefon.
Yağmur damlasını algılama Gücüne sahip Güzide telefon.
şarj girişi kısa sürede kapanmamaya başlıyor maalesef. dolayısıyla su geçirir hale geliyor.
telefonu alırken bilerek aldım ama çok acı çok..
Sony'nin üretmiş olduğu, hakkında en az şikayet bulunan ve boyutu yüksek 50 tane uygulama yüklemenize rağmen kasmayan bir cihaz. Doğru kullanıldığında su da geçirmez, şarjı da uzun gider. Yalnız 6.0 a güncellenmemesi gerekir. Ayrıca 3-4 senenin sonrası teknolojiye sahiptir. Androidin en çok yakıştığı telefonlardandır. Açık ve net.
Birinci yılını tamamlamak üzereyim. Memnunum ama şarjı eskisi kadar dayanıklı değil.

Yine de çok kullanışlı telefon. Tavsiye ederim. Hor kullananlar için birebir.
bir Z5 etmez.

Note 5 kullanıyorum.
Yine sabah sabah küfür edecek bişey bulduk hamdolsun.

B.ktan güncelleme yapan telefon. Ne şimdi bu?

Edit: Durdukça sinirleniyorum, sevdiğim bütün özellikleri almışlar. Ne lan bu
Son güncelleme önerisini ısrarla kabul etmediğim cihaz. Eleştirilmiş, eksikleri giderilene kadar beklemeyi düşünüyorum.

Ayrıca çok da ihtiyaç yoktu yeni sürüme, gayet iyiydi.
Kullandığım telefon.taş gibidir efendim. Şu aralar kapama tuşuna basılı tutunca zil sesi çalmaya başlıyor kendiliğinden. E yaşlandı artık olur o kadar.
anasını siktiniz telefonun güncelleye güncelleye.

güncellemiyorum lan.