eskiler bilir böyle bir buton vardı. girdiğiniz enteriden sonra yazılan tüm enterileri getiriyordu tek tuşta. bence sözlüğün en güzel özelliğiydi.
Sonra sonrası öyle işte.
biraz benden, biraz senden kemter bir sohbet.
velhasıllı kıvrılan virgüller.
çöpte yine dizi dizi noktalar.
bitmeyen bütün adımlar, sığmayan bütün karanlık.
geliyor ve sonra gidiyor...
Bırakın şu sonrayı, bilmem ki nedir o sonra...

Demişti edip Cansever.
sonra öyle bir gün gelir ki, eskiden ağladığın şeylere artık ağlamaz olursun. onu gördüğün zaman ki kalp çarpıntılarını, yüreğin sanki bir salıncakta sallanıyormuş hislerini unutursun. onunla güldüğün, onunla eğlendiğin nadir günler belleğinden silinir gider. hatırladığın tek şey sana yaptığı eziyetler olur. uğradığın duygusal şiddet, senin öz güvenini yerlere bir ettiğinde onu hayat çemberinin dışına bırakman gerektiğini anlamışsındır zaten. zor olsa da geçen zaman içinde onu çok kalbinden çok uzak bir yerlerde terk edersin. sonra mı? sonra bir gün o kara kaplı defterinde yazılı her şeyin hesabının ona sorulacağını bilirsin.
hatırlıyorum uludağ sözlükte böyle bir buton vardı. bence uludağ sözlük tarihinin en işe yarar butonuydu. bu butona basınca o başlıkta senden sonra yazılan tüm entryleri görebiliyordun. tabiiki her işe yarar şey gibi bunu da sildiler.
Gitti ve bir daha dönmedi.
Sonra hayat bize öyle birini gönderir ki, önceden kaybettiğimiz her şey için mutlu oluruz.

alıntı.
Bir an önce eklenmesi sözlük ahalisini mutlu edecek buton. Yazarların entry girdikten sonra yazılanları görme hakkı vardır ey zall efendi. Zall efendi sen kimsin ya ?
Tamam hadi şimdi butonu geri verin.
(bkz: sonra butonu olmayan sözlük)
Olm nerde lan bu buton ? Allahsız zall.

Tnm : Sözlüğü sözlük yapan öz hakiki buton.
En sevdiğim ve en çok kullandığım kelimelerden biri.
Sonra şarkı bitti ve herkes kendine söylediği yalanlara inandı. imkansıza koşan atlar, doğal seleksiyonunun çarpıntısı gibi. sonra bir yılana satar gibi bana bir yalan satın al ve zehrimin seni gebe bırakabileceği bir öykü yaz. Belki iyi bir okula yazdırır, iyi bir orospu çocuğu yetiştiririz, belki ravelin bolerosu'ndan nefret eder, belki tüberküloz olur, belki de alnı secdeye değer kim bilir.
materyal tasarım ile birlikte kaybolan uygulamadır. herp en güzel şeyler kayboluyor zaten.
Sonra yalnızdın. Aslında hep yalnızdın.
Heyecanlı bir hikaye dinlerken sorulan soru. Evet.
bana göre sözlüğün en iyi uygulaması. lakin yıllar önce yazdığın bir entrynin sonraları çıkmıyor. bu bir aksaklığı olabilir.
Döndüm ve dedim ki ben nabiyorum mk?
bir oyun gördüm.
sana geldim tekrar,
- gitme, bak insanlara ne cevap vereceğimi şaşırdım, her gören bir yanımın eksik olduğunu hemen anlıyor, çırılçıplak hissediyorum kendimi...

susma;

gözlerin artık lisanını hiç bilmediğim bir insan kadar yabancı geliyor bana.. anlamıyorum..

durma;

hadi sarıl, sevişir gibi değil sever gibi!

yapma;
kapatma gözlerini, karanlıktan korkarım.

sonra;

seni sordular bana.
halim hatrımdan önce.
eski tasarımdaki takip butonunun ekürisidir.
sözlükteki güzel bir fasilite sanırım sadece yeni tasarımda var ama ben yazdıktan sonra millet neler demiş yazımın etkisi olmuş mu diye bakmak isteyenlere birebir. tek kusuru entry numaraları uyduruk olmuş.
"şehirler uyur kalbim örselenirdi"!
"sonra diye bir şey yoktur. tarih dışıdır, sonra"

ilhan berk

"ya sonra? -bırakın şu sonrayı, bilmem ki nedir o sonra"

edip cansever
* sonra dedim ki komutan bak ben olmasam varya...
- sonra abi.
* dedimki varya ben şimdi olamayacam....
- sonra ne oldu abi.
* sonra dedimki ki bak komutan ben istemesem buraları varya...
- eee sonra abi.
* ama artık yeter dedim. sonra dedim ki komutana..
- tamam abi sonra ne oldu?
* haa sonra aldım komutanı karşıma. komutan komutan ben varya...
- abi ondan sonra ne oldu?
* sonra ben kızmışım tabi. komutanda karşımda.
- sonrasını anlatma abi. ben bir bıçak kapıp geleyim hele.
* ?????
" dudaklarını kapamadı. daha doğrusu, kapatamadı. çünkü bağıran kendisi değil, on bir yıllık hayatıydı. sonra ... sonra uyudu. " *
deniz yılmazın yaptığı belki de en iyi şarkıdır.
http://www.facebook.com/v...857202598091&comments