bugün

tüm mevsimler bir yana ama nedense aklıma aşk mevsiminin hep sonbahar olduğu gelir. geçmişlerde acaba genelde bu mevsimde mi hep sevdim, yoksa sevildim, bilmiyorum ama sonbaharın aşkla paralel bir bağı olduğunu düşünüyorum ve diyorum sonbaharda aşk başkadır arkadaş.
aşkın mevsimi olmaz.
kutup soğuğunda veya çöl sıcağında bile aşkı yaşamamış bünye için alelade bir aşk.
(bkz: kasımda aşk)
güzel olarak tanımlanan hadisedir. lakin bulmak zordur o aşkı.
geldi bahar ayları gevşedi gönül yayları diyen insanlar için mevsimi uymayan aşktır. bir de sonbahar hüzündür be, ayrılık mevsimidir. sonrasında kara kış, alabildiğince acı ve kasvet. taa ki yeşeren çimenler, açan çiçekler, insanın içini ısıtan bahar gelene dek. arkasından yazın gelişi ile vur patlasın çal oynasın.
Herşeye rağmen bahar ayındadır sevgililer tadını çıkartmalılar.Gerçek aşkı bulabildiğiniz zaman dilimi önemli değildir yeter ki bulun, geriye kalan mevsimsel fantazidir.
efenim şöylek ki:

aşkı buldunuz sırılsıklam aşıksınız ama mevsım yaz..orda durun işte karsı cınse dırek dıyecegınız:
+ neriman bu aşkı sonbahara ertelesek olmaz mı?
- niye hulisi?
+ sonbaharda aşk başkaymıs hayatım herkes oyle dıyor
- ozaman *git hulisi
ilk baharın taze, kıpır kıpırlığında yaşanan aşklar masumiyeti çağrıştırır.. yaz aşkları, yaz geceleri gibi hareketli ve hızlı yaşanıp, hızlı biten aşklardır.. kış ayında başlayan aşklar kış gibi soğuk olur, yollar zor gelir, mesafe girer aralarına.. sonbaharın kasvetiyle aşkın yazdan yeni kurtulup dinginleşen ruhunun birleşmesi daha ateşli olacak ki, sonbahar aşkları cazip gelir.. kışa kadar alışır ruhlar, taze kokan baharın çiçek kokusu içe çekilir, yazlar birlikte hızlı yaşanır.. sonbahar başkadır.
kasımda aşk başkadır
bambaşkadır...sonbahar insanın en çok aşka ihtiyaç duyduğu, yalnızlığın en çok hissedildiği mevsimdir. akşamları titreyen ellerinizin boş olmasına burkulur yüreğiniz. sevdiğinize sarılıp içinizi de üşüyen bedeninizi de ısıtmak istersiniz...bu sonbahara kadar, ben her sonbahar aşık oldum, her sonbahar hayatım değişti ve ne tesadüf ki her sonbahar önceki sonbaharlarda bulduğum birilerini kaybettim. umarım bu sonbahar farklı olur...
sonbaharda aşk, diğer mevsimlerde ki aşk gibidir, sadece ağaçların yaprak dökmesi aşkla duygusallaşan insanın hüznünü bir kat artırır diye düşünüyorum.
pek bir olayı yoktur.
Sonbahar yalnızlığın mevsimidir, yedirmeyiz!
tehlikenin farkında mısınız?
(bkz: sweet november)
hazan mevsiminin yaklaşması ile, aşk moduna girmenin göstergesidir. yaz aylarına göre daha serin olduğundan götünüzden de ter damlamaz, iyidir.
ilkbaharı seviyorum dediğime bakma sen
sonbaharda bir başka güzel
bir başka anlamlıdır düşününce

Yaprak daha bir sıkı sarılır dala
düşmek korkusu ile

Bir başka bağlanır insan insana
bir başka sarılır
gardını alır gibi
kaybetme korkusuna

Ayaklar zayıfladıkça
eller bırakmaz birbirini
gözler zayıfladıkça
daha bir yakından bakarlar mecburi

Daha çok üşürler geceleri
daha çok sarılırlar
ısıtırlar birbirini

Rüzgar her estiğinde
yürekleri ellerinde
koşarlar birbirine
"iyi misin" der gibi

iki kişiliktir aşklar
sonbaharda
göz göze, diz dize
el ele, dip dibe
uzun bir sonbahar dileği ile..
Dünyanın en güzel şeyi..
bi kac zaman sonra hem icini hem bedenini isitcaktir o ask nasilsa.soguk,yalniz geceler ve aşkın 'son' bahar aşkın.