bugün

onca duygusal bağ kurulan, zebil edilmemesi için elden gelen her türlü özen gösterilen sigaranın külünü düşürmek amacıyla yapılan filitre tıklaması sonucu balkondan aşağıya uçma durumudur.insanın yüzünde hassiktirifaz bir ifade oluşturur bazen hüzünlendirir.

içine çekmeye kıyamadığın bazen saatlerce bakışıp duygusal anlar yaşadığın son sigaran gitmiştir artık. o yedi kat aşağıda sana daha yeni yaktığın közüyle göz kırparcasına gel beni al dercesine bakmaktadır. oysa sen eve hapsolmuş çaresiz bir şekilde uzaktan onu izlemektesindir.

öylece kır çiçeği misali yerde sere serpe uzanan son sigaran hele birde malbuşsa* daha da acı verir. bir an gelir kendini onun güzelliğinden alıkoyamazsın ve sigaranın yavaş yavaş sönüşünü izlemeye başlarsın. malbuşun oracıkta son ışıklarını gecenin karanlığında saçarken elinden gelen hiçbir şey yoktur. ay ışığının güzelliğine meydan okurcasına bir güzelliğin sönüşüne tanıklık edersin bir anda. sonra aklına yarın doğacak güneş gelir, yeni alacağın malbuşu düşünürsün.
hemen arkasından atlayıp tutmanızı tavsiye ederim. yoksa aşağıdan geçen birisi yerde sigara buldum diye alıp sigaranızı keyifle içmeye başlayabilir.
çöldeki bahtsız bedevi misali kutup ayısını uzaktan gördüğün andır.
merdivenleri yardırarak aşağıya koşmaya sebep olur.
son zehri ciğerlerine çekememektir.
balkon demirlerini sallayarak, küfür etme sebebi.
anlık gazla sigarayı tutma çabası gösterip aşağı düşme ihtimali de bulunmaktadır.

(bkz: adam sigaradan gitti usta)
(bkz: cem yılmaz)
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
* * * *
Ben böyle şansın... Dedirtecek bir durumdur.
offff. küfür dağarcığını sonuna kadar kullanma sebebidir.
Kaldırım kenarına yapılan su dolu oluğa düşmesiyle yüreğinin parça parça olma halidir.
bir de sigaranın düştüğü zemin ıslak ise bahtsız bedevinin çölde zenci kutup ayısına rastamış versiyonusunuzdur.
ağlama sebebidir.
daha kötüsü aynı eylemin gece vakti gerçekleşmesi ve çevrede herhangi bir açık yer bulunmamasıdır.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
eğer sigara birde yanıyorsa; arabanın üstüne düşmesi ile iyice keyifli olur. tuvalete kalkmaya erindiğin zamanda. ki bazılarımız gibi 8. katta oturuyorsan aşağı doğru koşarsın. - niye asansör yok mu? - var kardeş ama binmeyecem ben daha hızlı giderim.. ya da kapının önünde oynayan çocuklara mesaj çekeceksin. eğer ordalarsa ki oralarda olurlar.
- sigara izmariti sileceklerin araya düştü al onu hemen!
+ alırım da yeni top alıcaz biz?
- tamam lan bende ortak olucam..
+ ok.
tiryakiler için; aşağı düşmekle sonlanabilecek eylemdir.
(bkz: sigara paketindeki son sigara)
alttan geçen fukara tiryakiyi mutlu eder, size de sevap kazandırır.
evden çıkmaya sebep olacak durumdur ya gider düşen sigarayı alırsın yada yeni bir paket alırsın ama o son sigarada ki şanssızlık sana yeter.
birgün balkon sabahında yatağında sigara izmaritiyle uyanmıssan ve hala saçların yerinde duruyorsa, an itibariyle şükredeceğin sonrada komşuya gerekeni yapman gereken durumdur. ben yaptım.
ıslak zemine düştüğünde iç yangını çıkaran en yakın dostunu kaybetmenin ötesinde tarifi imkansız acılar veren durum.