"Solotürk" değildir; Doğru yazılışı "Solo Türk" şeklindedir. Bu 23 Nisan günü, onlara Teşekkür ettiğim tweet'i twitter'da beğendiklerini gördüm ve çok sevindim. Harika bir 23 Nisan sürprizi oldu benim için. Bu nezaketlerine teşekkür ediyorum. Ülkemizi daima en iyi şekilde temsil eden Solo Türk ile ne kadar gurur duysak, az.
Tüyleri diken diken yapan, milletimizi gururlandıran insanlar.

Edit : kelime_eklendi_tm.
görsel
görsel
görsel
Dün Manisa'da efsanevi bir gösteriye daha imza atan muhteşem ekip. Onları ilk Çanakkale'de öğrenciyken Abide'de izlemiştim. 18 Mart Şehitleri Anma Etkinliklerinde. Ve izlerken o kadar kendimi kaptırmıştım ki, uçak nereye giderse başımı çevirmekten boynum tutulacaktı neredeyse. indiklerinde standlarına gidip soru sormuştum, nasıl bir duygu diye. "Biz sizler için bu gösterileri yapıyoruz." demişti Emrah Bayrı. "Bir daha ne zaman geleceksiniz?" Diye sormuştum ve "23 Nisan'da yine geleceğiz" Demişti Erhan Günar. Ekibe söylemişti "23 Nisan Çanakkale'yi ekleyin programa" diye. Ve sonra programa eklemişlerdi, 23 Nisan'da Çanakkale'ye gelmişlerdi. Hatta Solo Türk Çanakkale'ye gelmeden bir gün önce 22 Nisanda Erhan Günar ilk gösteri uçuşunu doğum gününde gerçekleştirmişti. 23 Nisanda da Çanakkale'de gösteri yapmışlardı. Dün gibi hatırlıyorum; Hatta o gün Anzaklar resmi araçlar ile atalarını ziyarete gelmişlerdi Çanakkale'ye. Nisanda Anzak günleri oluyor; Solo Türk'ün gösterisine denk gelmişti. Anzaklar resmi araçlar ile trafiği felç etmişti. Solo Türk de onlara gözdağı verir gibi yakından geçmişti, alçak uçuş yapmıştı. O gün de muhteşemdi. Dün Manisa'da da süperlerdi. Onlarla daima gurur duyuyoruz. Dünkü performanslarını tebrik eder nice emniyetli uçuşlar dileriz ve yine Manisa'ya bekleriz.
Görüşmek üzere Solo Türk.
Yusuf Kurt komutan gidince üzüldüğüm ama geneli itibariyle hastası olduğum uçuş timi. Hele bir de sunucuları var aman diyim.
Bunun pilotu çok samimi aile dostumuz 10 numara da bir adam.
mağazası fahiş fiyatlar koyan göklerdeki gururumuz. ne alakaysa matara yapmışlar (45tl) tişört 35 tl, şapka 30 tl.
Onların taban işlemeli Türk bayrağı figurune bayıldığım andır.
konya'da eğitim yapıp, konya ovası'nda konaklayan akrobasi timi.
görsel bu dünya da en çok neyi istersen o senin imtihanın olur.
23-24 Mayıs tarihlerinde Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunda gösteri icra eden Türk Hava Kuvvetlerinin gözdesi bir yapılanmadır.
(bkz: solo türk) buraya doluşmuş entariler.
Solotürk, Türk Hava Kuvvetlerinin 100. kuruluş yıl dönümünde Türk Milletine armağan ettiği yeni bir değerdir. Yüksek teknoloji ürünü bir uçak olan F-16' nın grafik tasarımı son derece farklı, özel ve sıradışı bir uygulamadır. Bu nedenle grafik tasarımı uzun süreli ve özenli bir çalışmanın sonucunda konusunda yetkin grafik tasarımcısı Sn. Murat Dorkip tarafından yapılmıştır. Solotürk' ün üzerinde, tarih boyunca Türk Milletinin ve Türk Hava Kuvvetlerinin sembolü olan kartalın yeniden yapılandırılmış bir ayrıntısı yer almaktadır. Solotürk uçarken altında görülecek ay yıldızın altın renkli olması, ulusal simgemizi göklerde dalgalandıran Türk Hava Kuvvetlerinin, Türk Milletinin onur timsali olan bayrağımıza ve temsil ettiği manaya bağlılığını ve verdiği değeri göstermektedir. Uçağın üstündeki gümüş renkli yıldız, Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Hava Kuvvetlerinin 21. yüzyılın yıldızı olma idealini simgeler. Solotürk uçarken kanadının üzerinde görülecek olan mat siyah üzerine parlak siyah renkte yerleştirilmiş kartal, havacıların ruhundaki özgürlüğü ve kararlılığı simgeler. Uçağın burun kısmına doğru uzanan siyah ve gri çapraz çizgiler ise havacıların hızlı düşünme ve karar verme, sürekli ilerleme ve sınır tanımama gibi niteliklerini betimler.
Türk ordusuna ait hava akrobasi timi olmasından öte, ilk gördüğümde Solotürk olduğunu bilmediğim, dizaynına hayran kaldığım bir gösteri timidir. pilotu binbaşı m.keleş'dir. nitekim ilk izlediğimizde annemi korkutmuş olan ve annemin beni çimdiklemesine sebebiyet veren nadir uçaklardandır * F-16 Blok 40 modeli kullanılır.
ingiltere'de düzenlenen Royal International Air Tattoo (RIAT) 2011 organizasyonunda Türk F-16 gösteri ekibinin SOLOTÜRK gösterisi, "Best Overall Flying Display" (EnGösterisi) iyi Uçuş seçilerek "The King Hussein Memorial Sword" (Kral Hüseyin Anma Kılıcı) ödülüne layık görüldü.Bu sayede kuruluşunun ilk yılında büyük ödül sahibi olmuştur
4 haziran izmir çiğlide ki gösterisi ile büyülemiştir. binbaşı m.keleş gözleri bayram ettirmiş ve duygulandırmıştır. bir f-16 ya bundan daha iyi hakim olunur mu bilinmez.
inişi ise daha önce görülmemiş bir şekilde ilk önce + G kuvveti arkasından yüksek - G ile ters loop şeklinde çok yüksek bir süratte piste yaklaşıp gerçekleşmiş izleyenleri şoke etmiştir. tebrikler solotürk, tebrikler kahraman türk pilotları.
Türk ordusuna ait hava akrobasi takımının, yeni bir kolu.