1. 1.
  bu düşüncede marksist ve leninist düşünce atatürk'ten önce gelir. zaten onlara göre atatürk değil, mustafa kemal'dir. zira atatürk kelimesinin içinde türk geçmektedir. elemanların türklere karşı bir alerjisi vardır. türk düşmanları sizi..
  1 -5 ... whippersnapper
 2. 2.
  olmayan ideolojidir zaten kemalizm yapısı itibariyle soldur birde kemalizmin önüne sol mahlasını ekmeleye gerek yoktur.
  atatürk'e faşist gerici şovenist ve diktatör diyenler acaba kemalizm'in 6 ok'undan birhaberler mi? kemalizmin temel ilkesi bir kere cumhuriyetçilik ve inkılapçılık iken kemalizmi gericilik ve ırkçılık diye gösterenler marx'dan engels'ten mao'dan lenin'den stalin'den habersiz gerici kürtçü hırbolardan başka kimseler değillerdir.

  solculuğu sadece yaşasın marksizm yaşasın leninizm yaşasın kürt halkının özgürlük mücadelesi sloganlarından ibaret sanan aptallar ve onların saçma hedeleri oldukça kemalizm'in asıl değeri anlaşılamayacak ne yazık ki.

  edit: biz burada kemalizm'i bilimsel olarak inceliyoruz ama bazı hödeler hala kürtçülük damarıyla faşizanlık yapmaya devam ediyor.

  edit2:bilimsel açıdan nazizm ve komünizm arasında dahi bir bağ vardır şimdi biz bu bağ üzerinden akademik bir tartışmaya girecek olsak nazist mi olacağız?
  2 -5 ... fethullah gulen iyi guler
 3. 3.
  sol kemalizm olmaz, ancak kemalist sol olabilir. şöyle ki;

  kemalizm bir ideoloji değildir, türk devletin kurtarıcı ve kurucu felsefesidir. yapısı itibariyle sol veya sağ olarak nitelendirilemez.

  bir sosyaldemokrat da, liberal de, muhafazakar da, sosyalist de, türkçü de pekala kemalist olabilir.
  2 ... ateistvaiz
 4. 4.
  Kazırsan altından dersimciler çıkar kazıma bence.
  Tanım : akpli yavşakların gerçek kemalizmin ne olduğunu domuz gibi biliyor olmalarına rağmen Atatürk düşmanlığı yapabilmek adına öne çıkardığı en az akpli ler kadar yavşak bir başka güruhun altına saklandığı kamuflaj örtüsü.
  1 -1 ... vigilante8