bugün

son dönemde sahipsiz sokak hayvanlarının saldırıları sonrası kamuoyundan gelen talepleri de dikkate alan akp, ingiltere, italya ve portekiz'de uygulanan ‘uyutma’ yöntemini yasa teklifiyle meclise getirmeyi planlıyor.

akpli kaynaklar, bugüne kadar uygulanan bakım, kısırlaştırma ve barınak gibi yöntemlerle sonuç alınamadığına dikkat çekerek, sokak köpeklerinin popülasyonlarındaki artışın devam ettiğini ve konunun toplum sağlığı noktasında da önemli bir sorun haline gelmeye başladığını belirttiler.

belediyelerin bu konuda sorumlulukları olmakla birlikte sorunun belediyelerin gücünü de aştığına dikkat çeken akpli yetkililer, yapılacak yeni düzenleme ile her belediyenin, barınaklarındaki kapasite kadar köpeğin fotoğraflarını çekerek kuracakları internet sitesinde sahiplendirmeleri için ilan yayınlayacağını kaydettiler. köpeklerin fotoğrafları internet sitesinde belirli bir süre bekletilecek, bu sürenin 30 gün olması planlanıyor. 30 gün içerisinde sahiplenilmeyen köpekler enjeksiyon ile uyutulacak. sahiplenilen ve uyutulan köpeklerden sonra boşalan barınaklara yeni köpekler getirilecek süreç bu şekilde işletilecek. yapılacak yasal düzenlemede kırsal ya da kent ayrımı yapılmayacak.
Affedin ama bir an önce çıkmasını istediğim yasadır.
sevindiren haber.
akp bu sorunu çözsün bir dönem oy vericem.
sadece saldırgan olan sokak köpekleri uyutulsa yeterli aslında.
Başınıza gelecek belalara hazırlıklı olun.

Büyük ihtimalle Marmara depremi patlar 8 üstü.

Bi de yanardağ faaliyeti bekliyorum.
Sonra uyandırılacak ama dimi? Yoksa biliyorsunuz söverim ben.
sokaklar yeniden insanların oluyor. artık çocuk parklarında sadece çocuklar oynayacak.

yalnız chp, iyip ve tip destekli ittapar teröristlerin mukavemetlerine karşı da sıkı önlem alınmalı.
Talihsiz bir açıklama. Çünkü bütün sokak hayvanları tehlikeli değildir. Çok fazla tepki olacak ve çığ gibi büyüyecek. Emin olabilirsiniz.
çok isabetli bir yasa tasarısı...

son 1-2 yıldır toplumsal bir soruna ilk kez parmak basılıyor olacak..

mevcut hayvanlar için de, -aynı almanya'da olduğu gibi- vergi ve sigorta sistemi getirilmeli...

hayvanın yarattığı zarardan sahibi sorumlu tutulmalı, bu zararların mali kısmı da bahsettiğim sigorta kapsamında olmalı...

yetkilendirilmeden hayvan ve mama üretip satanların elde ettiği varsayılan gelirlere el konulmalı,

hayvanının tuvaletini sokaklara yaptıranlara ağır para cezası getirilmeli..
gerçekleşecek olan kanundur.
uygulanacak çünkü ingiltere, italya gibi gelişmiş ülkeler uygulamış.
bu yüzden kimse engelleyemez.
insanları ne yapacağız ?
seri katilleri? seri tecavüzcüleri ? pedofilleri ? çığlık dinlemek için yangın çıkartanları ?
ne kadar rahat sarf ediliyor ' uyutmak ' diye. sanki bakkaldan sakız almaya gidiyorsun. yahu hayat bu hayat ! sen kimsin de başka canlının hayatı hakkında karar vermiyorsun demezler mi ? insanların ağır ve iğrenç kötülükleri neden cezalandırılmıyor demezler mi ?
eğer beklediğim gibi olursa bu karar kolay kolay çıkmaz çünkü temyiz süresini uzatacak çok fazla başvuru olur. artık hangi ülkenin hangi mahkemesine gider bilmiyorum da o kadar kolay olmaz o iş.
uyutmak mı ? ağzınızdan çıkanın farkında mısınız ya ?
yazıklar olsun.
söz konusu insan hayatı ise, hayvan hayatı önemsizdir. uyutarak acısız bir şekilde...
Hayvanseverleri hafife almayın...
valla bence cinayet işleyenler idam edilmeli ama sokak köpeklerinin sadece saldırgan olanlarının uyutulması öldürülmesi anlamına gelmez herhalde. hem acı da çekmez. mışıl mışıl uyurlar saldırmayacak bir şekilde.
iyi uykular.
Zaten ya köpek öldürürüz ya ağaç keseriz, ha birde orman yangınları var.
Yorumum partiler üstü, toplumsal alışkanlıklarımızla ilgili.
Masraflı bir önlem.

Bence masrafa girmeden , direkt ateşli silahla hemen hepsi öldürülmeli. Hatta gençlere sürek avı izni falan verilse iyi olur. Acemi askerler güzelcr eğitilebilir böyle.. daha çok fikir verebilirim, yetkili bir ağabey ulaşsın yeter.
Bu ahlak yoksunu toplum varken o zavallı hayvanların uyutulması hiçbir şeyi değiştirmez. Yoktan yere katliam yapılmış olur. O sokak köpeklerinin büyük çoğunluğu bir zamanlar birilerinin köpeğiydi. Direkt sokakta doğanları da var tabii, ama köpekleri kısırlaştırmak kedilere nazaran çok daha kolay olduğu için belediyeler yakalayabildiklerini kısırlaştırıp geri salıyor. Yani asıl mesele köpeklerin sokakta üremesi değil. Mesele hayvan sahiplenip(veya satın alıp) daha sonra sokağa atan orospu çocukları ve cins kedi, köpek, kuş üretip bunun ticaretini yapan orul orul orospu çocuklarıdır. Sokaktaki zavallı hayvanlara musallat olmadan önce bu orospu evlatlarının cins hayvan üretimini ve satışını engelleyin, her sahipli kedi ve köpeğe çip takın, eğer sahipleri sokağa atarsa onlara ağır cezalar verin ki evine aldığı hayvanın bir eşya olmadığını anlasın şerefsiz piçler.
Olmasi gereken bu yoksa çok daha çocuk ölür.
--spoiler--
bence masrafa girmeden , direkt ateşli silahla hemen hepsi öldürülmeli. hatta gençlere sürek avı izni falan verilse iyi olur. acemi askerler güzelcr eğitilebilir böyle.. daha çok fikir verebilirim, yetkili bir ağabey ulaşsın yeter.
--spoiler--

Mermi de pahalı albayım.
tatlı rüyalar dilemekten başka elimizden bir şey gelmez. daha kaç çocuk ölecek?
Geçmiş olsun felipe melo.

görsel
Zaten öncesindeki 30 gün sevenler köpekleri sahiplenip çip taktıracaklar. Uyutulmasına razı olmayan alıp evinde besleyebilir.
her gün uyuyorlar zaten. 18 saat uyur mu köpek? uyuyormuş.
Osmanlı'nın sonunu köpek katliamı getirmişti. Tarih tekerrür ediyor mu görücüük.
güncel Önemli Başlıklar