bugün

Diyarbakır' lı iş adamı fevzi ilhanlı, geçen sene satın aldığı bulgaristan 2. lig takımlarından etır' ı şampiyon yaparak bir üst lige çıkarmıştır. Fakat parlak zekası ile '' Diyarbakır etır '' olarak klübün ismini değiştirmek istemesi küçük çaplı bir krize neden olmuştur. Zira Bulgaristan ırkçı partisinden tepki almıştır. Buna rağmen önümüzdeki haftalarda bu değişiklik konusu Boyko Borisov' a * iletilip, yeni karar ve isim açıklanacaktır.

(bkz: Gaziantep Levski Sofya)

--spoiler--
http://video.ntvmsnbc.com...ada-diyarbakir-krizi.html
--spoiler--

Edit : Link
sofrada diyarbakır kızı olarak okuduğum başlık. neden biraz tatil yapmıyorum acaba?
(bkz: hakkari bilbao)
bulgar takımına bir türk şehri'nin ismini veren iş adamı yüzünden çıkan krizdir.

helal olsundur.
(bkz: real mardin)
(bkz: barça batman)
(bkz: dinamo bitlis)
yanlıştır ve gereksiz tahrik unsurudur ucuz kahramanlıktır. şahsen herhangi bir türk kulübüne yapılsaydı bu şiddetle karşı çıkardım benim bilmem kaç yıldır desteklediğim takımın adının sonuna kendi memleket ismini koy hadi canım adamın kıçından kan alırlar kamil.

mersin idman yurdu sofya spor, ankaragücü gabrova spor kulübü, karabük vratsa spor.... olmadı dimi hoşuna gitmedi.
diyarbakırlı kardeşim parasını vermiş almış. çok ta güzel yapmış. ismini koymak ta hakkıdır.
zaten balkanlara da sallarla beraber geçtik 1300 lerde.
helal olsun. desteklediğim harekettir.
güncel Önemli Başlıklar