bugün

ian gillian, richie blackmore, david gilmourve brian may'in bir araya gelip yaptığı versiyonda tadından yenmez. Özellikle roger taylor'ın davulu da ayrı bir tat katmıştır klasiğe...
harika bir deep purple parçasıdır. blackmore yardırmıştır adeta.

bir de g3*** coverı mutlak dinlenmelidir

http://www.youtube.com/watch?v=ts4YHvJYQAI
en çok coverlanan rock-metal şarkısı desek yalan olmaz. hani eski türk geleneklerinde , kahramanlık yapmayan çocuğa isim koymama geleneği olduğu gibi, bu şarkıya da cover yapmayan gruba grup denmez diye bir kural varmışçasına , stüdyoya her giren koyuyor bu şarkıyı albüme, hiç olmadı konserde çalıyor ; led zepplin, black sabbath, nirvana , iron maiden, deep purple ve daha birçok grup.
ama en iyi çalan için;

(bkz: metallica)
piyasada metallica coverı olan dolanan şarkının coverı esasen türk metalium grubuna aittir. metallica hiç bir zaman coverını yapmamıştır. james heitfied'in seside piyasadaki metallica coverı olarak geçen metalium coverındaki kadar harika bir sese sahip olması zaten imkansızdır.

metalium'u bilmiyorsunuz bari metallica'yı ve james'in vokalini bilin be.
bu zamana kadar nasıl hakkında bir başlık açılmadığına hayret ettiğim aşmış deep purple şarkısı. dım dım dım, dım dım dıdım falan.
**
bu şarkıyı bilmeyen rocker 30 unda ölürmüş.
dota oyunundaki rikimarunun 1. özelliği, sisin içinde ki rikimaruya verildiği seviye derecesi boyunca saldırı oranı düşer.
tek kelime ile efsanedir. mükemmeldir. harikadır.
kesinlikle metallica'nın coverlamadığı şarkıdır. sadece 1993 meksika konserinde küçük bir kısmını çalmıştır.

http://youtu.be/ETIrEPXskb4?t=1m38s
Iron Maiden'ın muhteşem coverladığı parçadır. O melodi gerçekten de smoke on the water'ı hissettirir insana. sözlerini bilmeseniz bile neyden bahsedildiğini anlayabilirsiniz.
Tek tabir ile; uçurur... Uçurur... Uçurur...
şu son günlerde dilime takılan ayrıca ıslıkla çalınan deep purple klasiğidir.
tam anlamıyla şu şekildedir.

görsel
mençıstır aksanıyla; smok on dı vadıe diye okunur.
Şarkıymış. Başlığa girme nedenim havuzda felan bi adamın sigara içiş görüntülerini görmekti. ilginç bi video felan var sandim lan.
orospu olmuş şarkıdır. liseli bebelerden tutun profosyonellere kadar her yerde her zaman çalınan parça olmuştur. yetti artık dedirtir.
defalarca dinlesem bıkmayacağım şarkıdır.
söylemesi mi daha zevkli yoksa dinlemesi mi diye karar veremediğim çok güzel bir parçadir. Lütfen liseliler dinlemesin bu şarkıyı da bok etmesin.
efsane parçadır. arasıra yad ederim.
Ingilizcedir.
boat on the river geldi aklıma ahanda açtim dinliyorum.... Melis sende dinle...
Deep Purple bir otelde konser verecektir. Fakat önceden bir herif elindeki havai fişeği atmış ve otelin yanmasına sebep olmuştur.
Otelden çıkan dumanlar yandaki gölün üzerine inmiştir.
Bunu gören deep purple elemanları bu şarkıyı yazmışlardır. aynı zamanda o albümlerinin hikayesidir.
supernatural 7. sezonda deanin zil sesidir.
bas gitar çok gereksiz yeaa diyenlere kapak gibi şarkıdır.
baştaki solonun ritim tutturma özelliği olan şarkı.
sigara içerken iyi gitmeyen şarkı denedim olmadı.