1. 1.
  sağlıksız beslenme alışkanlığına bir tepki olarak 1989 yılında italya'da kurulmuş bir örgüttür. günümüzde 130'u aşkın ülkede 100.000'den fazla üyesi vardır.
  1 ... gayetkendihalinde
 2. 2.
  organik tarımı ve kırsal turizmi geliştirmek amacıyla yaptığı çok kapsamlı araştırmalar sonucunda köylüye ciddi maddi yardımlarda bulunan uluslararası örgüttür. türkiyede başta karadenizin doğusu, ığdır ovası ve iç ege olmak üzere birçok yörede slowfoodun desteğiyle uluslararası standartlara göre dünyanın en kaliteli organik ve doğal ürünleri yetiştirilmekte ve bu ürünler yine slowfood aracılığıyla tüm dünyaya tanıtılmaktadır.
  1 ... gayetkendihalinde
 3. 3.
  izmir/tire bölge sorumlusu handan türkeli olan uluslararası kültürel örgüt. atlas dergisi yazarlarından handan türkeli, şu anda yeditepe üniversitesi'nde antropoloji masteri yapmaktadır.
  1 ... gayetkendihalinde
 4. 4.
  (bkz: http://www.slowfood.com)
  1 ... gayetkendihalinde
 5. 5.
  (bkz: sefertası hareketi)
  2 ... gayetkendihalinde
 6. 6.
  logoları salyangozdur.
  ... no soporto el rap
 7. 7.
  ilk olarak italya'da önemli bir meydana mcdonalt's ın şube açma girişimi ile doğmuş, fast food zincirlerine karşı tepkidir. kapitalist bir düşüncedir aslında temelinde fakat görünüşte tamamen fast food kapitalizmine karşı durur. bu tepki günümüzde çok yandaşı bulunan ciddi bir oluşum haline gelmiştir.
  ... giordanobruno
 8. 8.
  Yemekte salyangoz veya kaplumbağa yemektir.
  1 ... pragueviennabudapest
 9. 9.
  http://www.taraf.com.tr/b...ther_multiline&action_
  ... horizontale
 10. 10.
  türkiye'de en güzel örneği izmir'in şirin ilçesi seferihisar'dır.

  (bkz: cittaslow)
  ... zagortenay