bugün

verdiği örnek bile sapıklık kokan bir yasama organı bireyine ait söz.

evet hayatımızı düzenleyen kanunları yasıyor.
(bkz: çek çek yarrağımı da çek)

görsel
başlık tehdit içeriyor ama aslan benzetme yapıyor fakat ahlaki bir benzetme değildir.
bunu ancak türk bir milletvekili söyeleybilir. düNyanın en büyük kahramanları olduğu kadar en büyük şerefsizlerine sahip milletiz çünkü. Yemin ederim haberi açmadan akp olduğunu anladım bakın yemin ederim diyorum.

Bunun finlandiyada gerçekleştiğini düşünemiyorum. hattA kenya... Ne biliyim hiçbir üçüncü dünya ülkesinde.
üzerina sıçmaya tenezzül dahi etmeyeceğimin lafı. bu milletvekili oluyorsa ben vallahi galaksi lideri olurum.
(bkz: Onu çekme bunu çek)
(bkz: başörtülü öğretmene yumruk atan şerefsizler) başlığı altında başörtülü olduğu iddia edilen öğretmene* yumruk atan hakkında 'idam edilsin', 'tiz kellesi alınsın', 'polis alsın tecavüz etsin' gibi sakallarına salyalarak saçarak çığıran gözü dönmüş şeriatçi veledizinalarının gıkını çıkarmadığı mevzu.

siz devam edin böyle veledizinalar. kadınları aşağılayın. gericilik çığırtkanlığı yapın. irtica mahsülü embesiller sizi.

laikliği de, sosyalizmi de ve bütün atatürk reformlarını da hunharca sike sike öğreteceğiz size.
oruç bozan hareketler bunlar. akepe hükümetinin geldiği noktadır bu söz, insanda ar namus olmadıktan sonra gerisi önemli değildir.
öncelikle bir haberin başlığıdır.

şimdi ben hiçbir şeyi savunmuyorum hiçbir siyasi ideolojiyi de benimsemiyorum.

habere " sizin bacak aranızı çekip yayınlarım" dedi diye başlanmış .

adamın söylediği sözler " Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, bunların gerçeği bu diye ahlaksız olurum değil mi? " bunlar.

öyle bir habere başlanmış ki sanki adam " ben sizin bacak aranızı çekerim, gazetede yayınlarım sonra da üstüne ben çekerim nihaha" demiş gibi.

ha bu adamın yaptığını haklı çıkarır mı? tabi ki de hayır ama bunları görmezden gelmek olmaz.
memleketi yöneten kafa.
şaka lan memleketi rte onu da usa yönetiyor. bunlar dekor malzemesi.
bizi temsil eden "insan"ların seviyesini gösteren cümle.**
zina yaptığı gerekçesiyle hatun kişilerin vajinalarını dağlayan gerici, şeriatçi, yobaz paşanın soyundan gelmekte olan kişinin sarf ettiği sözler.

(bkz: avret yerini dağlamak)
bahsi geçen kişinin, çanak tutmaya ant içtiği padişahı şereflendiren söz öbeği.
yanlış bir üslupla sarf edilen sözlerden cımbızlama laf örneği...

haber: yalamayı severim!
içerik: güzel manken dondurma yalamayı sevdiğini söyledi.

haber: sizin bacak aranızı çekip yayınlarım
içerik: TBMM'deki torba yasa nedeniyle milletvekilleri gecenin geç saatlerine kadar Genel Kurul'da kaldı ve bazılarınn bahçede uyurken fotoğrafları çekildi. Bu fotoğraflardan birinde ayakkabılarını çıkarmış halde bahçede uyurken görüntülenen Zeyid Aslan'ın fotoğrafı Sözcü Gazetesi'nde yayınlandı.
Ancak fotoğraf Aslan'ı çok kızdırdı. Aslan dün TBMM'de iktidar kulisinin bahçesinde rastladığı bir grup kadın gazeteciye hakaret etmeye başladı. Aslan, "Bir dahaki dönem hiçbir gazeteci buraya giremeyecek. Sizi buraya sokturmayacağım. Elimden ne gelirse yapacağım. Bunu mücadelesini vereceğim. Siz bu yaptıklarınızı gazetecilik mi sanıyorsunuz? Biz de insanız yoruluyoruz. Ben sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam, bunların gerçeği bu diye ahlaksız olurum değil mi? Ama sizinki gazetecilik oluyor" dedi.
http://haber.gazetevatan....-skandal/553357/9/siyaset

hiçbir şekilde siyasi ideolojinizden kırıntılar taşımayarak bakın bir olaya. üslüp yanlış, bunda herkes hemfikir ama habercilik bu mu?
Milletin meclisine yakışmayan bir vekilin sarf ettiği taciz içerikli bir sözler topluluğudur. Böyle ağzından çıkanı kulağı duymayan bir vekilin azıcık haysiyeti varsa vekilikten istifa etmesi gerekir!
milletvekili olabilmek için gerekli olan şartların tekrar gözden geçirilmesinin zamanının geldiğini bariz bir şekilde ortaya koyan ve olması gereken şartların yanından bile geçmeyen bir insanımsının ağzından çıkan söz öbeğidir.
insanın fikri neyse zikride odur.
bir tehdit cümlesi.

hemen alttaki fotoğraf da zeyid aslan'ın ciddiyetini gösteriyor.

görsel
iyice terbiyesizliği ele alan kişi söylemidir. milletvekillerine sorumsuzluk fikirlerini korkmadan ifade edebilsinler diye verilir benim bildiğim terbiyesizlik yapsınlar diye değil.
Böyle çirkin bir tehdit savurduğu kadın gazeteciler onun bacak arasını mı yayınlıyormuş da kendisi bunları söylemiş sorusunu akla getiriyor. siyasetçi adam, sağcı-solcu farketmeden- terbiyeli, seviyeli, kültürlü ve her şeyden öte hareketleriyle, sözleriyle örnek olması gereken insandır. Gerçekten kahrolsun bağzı şeyler diyesi geliyor insanın böyle çirkinlikler karşısında.
akp tokat milletvekilinin ağzindan sıçtığı kaba söz.

evet bakalım şimdi. dün 'başörtülü' bayan öğretmene şiddet diye bik bik öten şakirt kardeşlerim bu bayan arkadaşın başı açıkmış. evet yorumları görelim.
aklı bacak arasında olan ve milletin vekili olduğunu unutan şahsın abuk beyanatı.
suç sende olduğu kadar senin zihniyetindeki birine oy verende!
sokakdan geçen adamın zengin diye meclise girmesiyle vuku bulması tabii olan.
yasamayı geçip yürütme organını devreye sokmuş vekil.
bu lafı söylememiştir. cümle aynen şöyle; ben de sizin bacak aranızı çekip yayınlasam o zaman ahlaksız olurum di mi?

şimdi bu cümlenin yüklemini değiştiren medyanın ben taaaa... dicem ama taaa allah ından bulsunlar.

hadi eskiden cımbzlıyolard, şimdi direkt öğe değişikliği yapıyorlar.

ha bacak arası tabiri hoş değil o ayrı. ama cümle gayet yerinde. helal olsun o vekile.