bugün

güzel bir şey değil tabi de, hangimiz yapmıyoruz ki. bazen yakın karşılığını vermek için yapıyorum ama hoş değil.
eski sevgilim bi parfüm yollamıştı kargoyla -tabi mesafe vardı arada- o kadarki internette bile bulamadım.
Maddiyatçı insan işidir. 1 liralık hediye dahi olsa manevi değeri varsa paha biçilmezdir. Bunu önemsemeyen, hediye vereni önemsemeyen insanlara sadece maddi getirilerine göre değer veren kişinin işidir.
kime ne altın takıldığını ezbere bilen annelerin yetiştirdiği çocuklardan samimiyetsiz açıklamalar geliyor.
bir çok insanın gizli yaptığı eylemdir.
Maddi hediyeler alan insanların yapacağıdır.

Bana göre manevi değeri olan hediyeler çok daha güzeldir. Düşünülmüştür bir kere, kafa yorulmuştur ve uğraşılmıştır bir şekilde.

Evet maddi hediyeler de zaman zaman verilebilir, verileceği zaman çok da güzel veririm hiç gözümü kırpmadan fiyatına bakmadan alırım hatta. Ama maddeyle pek işim olmadığı için ne alırsam alayım beni tatmin etmez.
hediye ettiğim gömleğin fiyatını öğrenebilmek için mağazaya kadar ulaşmış insan psikopatlığıdır.
Amacını anlayamadığım bir meseledir .
Hediyeyi veren kişinin kıymetsizliğini gösteren eylemdir. Kıymetli olsa bakılmazdır.
Görgüsüzlüktür. Ona göre mi kendine kıymet biçiyorsun demek istediğim insanlardır.
Valla ben yapmıyorum kardeş. Bu hareketi yapan hediyeden çok daha ucuzdur net.
Hiç bir zaman yapmadığım ve yapmayacağım hakaret olarak bulduğum eylemdir. Bu ciddi bir hakarettir bana göre.
Ayıptır. Yapılmaması gerekir. Yapan kişi maddiyatçı çıkarcı birisidir kesinlikle.
Hayatta yapılmamalı. Bu kibirdir çünkü. Bu tür insanlar yüzünden hediye alamaz oluyor insan. insana değilde maddeye verilen değer artınca her şey samimiyetsizleşiyor.
Hep yaparım.
Sürekli yaptığım eylem.
Bildiğin şerefsizliktir. Evet.
özellikle kız arkadaşımın aldığı hediyelerin fiyatlarına bakardım bir zamanlar. eğer ucuz bir şeyse anında soğuma gelirdi. ya allah sana benim gibi yakışıklı ve eğlenceli bir sevgili vermiş sen hala gidiyorsun 20 liralık hediyeler alıyorsun. allahın kezosu, iyi ki aldattım seni. siktir.
Çiçek sepetinden hediye alan herkesin başına gelir.
Karşı hediyenin fiyatını ayarlamak için yaptığımdır. Ancak son aldığım hediye paha biçilemez...
kişinin kendisini sorgulaması gereken ayıp bir davranıştır.
Hediye hediyedir, araştırılmaz.