avrupa da bir türk olarak sıklıkla karşılaştığım cümle. zira kimle türkiye hakkında siyasi bir konuşma yapsam 'siz türkler sadece adam öldürmeyi biliyorsunuz' diyor. niye böyle bir şey söylüyorsunuz dediğimde kürtleri öldürüyorsunuz karşılığını veriyorlar. gerçekten çok ironik.
tarihin en büyük ayarlarından biridir. recep tayyip erdoğanın neden lider olduğunun bariz kanıtı olan bir sözdür.

zaten kronik akp karşıtları tayyip erdoğan ne derse desin beğenmeyecekler. orda susup otursa israil ve amerikan yandaşı ayarı verse diplomatik dilden anlamıyor deniliyor.

zaten kimin ne dediği önemli değil. türk halkı yeri zamanı geldiğinde en güzel cevabı veriyor.
her ne kadar tayyip erdoğan ve akp'yi hiç sevmesem de, ayrıca erdoğan'ın konuşmasının amacının ne olduğundan kesinlikle tam olarak emin olmasam da, 21. yüzyılın en önemli, en doğru sözlerinden biridir. bir insan olarak, tayyip erdoğan'ı yürekten kutluyorum.
(bkz: deniz gezmiş)
(bkz: çetin emeç)
(bkz: ahmet taner kışlalı)
(bkz: uğur mumcu)
(bkz: abdi ipekçi)
(bkz: bahriye üçok)
(bkz: hrant dink)
(bkz: turan dursun)
(bkz: mustafa fehmi kubilay)
(bkz: madimak)
(bkz: metin göktepe)
(bkz: 12 eylül)
(bkz: kuddusi okkir)
(bkz: asala)
adam öldüren israil pilotlarını eğiten ülkenin başbakanının bir şey biliyorum da söylüyorum cümlesi.
(bkz: israil pilotlarinin konya da egitilmesi)
(bkz: minareler sungumuz camiler kislamiz)
sevişmeye gitmiyor herhalde.
rte sözü, bir diğeri için:
(bkz: elhamdulillah şeriatçıyız)
(21.11.1994 milliyet)

edit: tanım yapıldı.

(bkz: ata ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok)
(12.5.1994 hürriyet)

(bkz: istanbul u medine yapacagiz)
(akis)

+siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz!!!
-teşekkürler öyleyiz gercekten saol.

(bkz: ben meclis in dua ile açılmasından yanayım)
(8.1.1996 milliyet)

+siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz
-bilmediğimiz birsey söylesen.