bugün

Eğer bilerek,araştırarak konuşuyorsa tebrik edilecek kızdır.Ama kulaktan dolma bilgilerle saçmalıyorsa inanılmaz itici olur.
dünya görüşü ne olursa olsun kendini güzelleştirmek yerine ülkesini güzelleştirme derdinde olan güzel yürekli güzel kızlardır.
Kadın erkek eşit haklara sahip bir ülkede yaşadığımıza göre, bunda yadırganacak yada küçümsenecek bir şey yoktur. Siyaset Bilimi okuyan bayanlarda vardır.
(bkz: siyaset erkek işidir breh breh)
Sayıları az değildir. Hiç az değildir hem de.
baş tacıdır.
candır. konuşulasıdır.
Yaşadığı dünyada ve ülkede olan olaylardan bîhaber kalmayan, bu konularda fikir beyan etmekte en az erkekler kadar hakkları olduğunu bilen kişilerdir. Bu duruma şaşılmasına da şaşar. Siyaset de konuşacaktır elbet hatun kişi, zira birileri sadece seçimlerde hatırladığında onu, ve nereye çekersem oraya gelir zihniyetinde olanların dayatmalarına hedef olduğunda, net duruş sergileyecek, kendi seçimini kendi yapacak kadar erdem sahibidir. Düşünmenin, fikir beyan etmenin, fikir alışverişinde bulunmanın cinsiyeti olmadığını bilecek kadar da ârifedir. Ülke nüfusundaki kadın oranının çokluğu ise zaten böyle hatun kişilerin sayısının artması gerektiğinin bir göstergesidir. Ayrıca siyasi açıdan da eşine destek olmuş devlet büyüklerinin ve din büyüklerinin hanımlarından haberdardır. Yani "garip bir varlık" muamelesini hakedeceği bir durum söz konusu değildir.
soyu tükenmiş veya tükenmekte olan kızlardır.
hemcinsleri boka sarmış vaziyetteyken onlar nasıl böyle normal kalabilmişlerdir?
gördüğüm en politik kız, facebook sayfasında birşeyler paylaşırdı.
reelde o paylaştıklarını çürütmeye yeltenince de "ben anlamam bu işlerden" diyip uzardı.
bu en iyisiydi.
sayıları azdır ,ve "keşke hepsi böyle olsa" dediğimiz cinstendir. ülkenin bu durumuna kayıtsız kalmayan kızlardır. ne yani bu kızlar sadece gökhan türkmen ya da soner sarıkabadayı dinleyip , çekirdek çitlemiyorlar ya...
olsa olsa komünisttir. kapitalist kızlar genellikle a$k me$k alı$veri$ seks konu$uyorlar diye dü$ünmekteyim.
vardır sayıları evet azdır kendimden biliyorum partideki tek kız benim.
sınırlı sayıda üretildiği için çok değerli olan canlı türüdür.
okuyan, bilen, televizyon izleyen(ilgili programları), geçmişinden uzak kalmak istemeyen, bu konuları araştırmayı seven kızlardır.
Bildiği için konuşuyorsa ve mantıklı konuşuyorsa taktir ettiğim kızlardır, herkes konuşuyor diye bir şey bilmeden fikir sahibi oluyorsa uzak durulası kızlardır.
siyaset konuşan erkeklerden farkı olmayan kızlardır. keza içi boş bilgiyi savunanın kızı erkeği olmaz. farkındalıkları çok düşük seviyede olan tek cins kız değildir.
elbette bu konuya hakim kızlar vardır fakat rast geldiklerimin hepsi çevreden duyma lafları satmaya çalışıyorlar ki bu da onları itici kılıyor.
bazı kızların 1. sırası makyaj, takı, küpedir. bazı kızların hayatı ise amaçlıdır. bu ablalar bunlar oluyor işte. taktir ediyorum. hepsiyle seviyeli bir şekilde tartışırım. isterim ki sosyal ve kültür bakımından beni geçsinler. benle konuşsunlar. bazıları biz laiklik diyor, açıklamasını yapamıyor. o kadar vahim yani.
bu ülkede siyaset konuşabilen çok az kişi olması durumundan ötürü, bu kız bağıra basılası bir insandır.

peşin not: konuşan ama agzıyla sıçmayan yada ağzından çıkanı kulaklarıyla işitebilen cinsten olacak.
bir ömür hiç susmadan konuşabileceğimiz insan.
Siyaset cinsiyet tanımaz sözlük. Kızlar da çok da güzel siyaset hakkında konuşabilir. Her güzel sey gibi hakkını veren de takdir edilir.
aklı başında bir şekilde konuşuyorsa, konuşsun efendim. avon kataloğu hakkında konuşmasından iyidir.
tam evlenilecek kızlardır.

en azından dizilerden, modadan vs. cılkını çıkararak konuşanlardan iyilerdir.
boş ve çok konuşan kızdır. genelde ya aşırı yalnız kalıyordur yada yaptığı siyaset türüne göre kucaktan kucağa geziyordur.
valla aileden dolayı çok iyi yetişmiş arkadaşlarım haricinde pek de kaale almadığım kızlardır. çünkü genelde marjinal olma çabası, sevgiliye yaranma ya da ben çok biliyorum havası vardır bunlarda. dikkat çekmektir amaç. hele bazen ütopik şeyleri savunurlar ki çok komik görünürler.
aslında kimse siyaset konuşmasın zaten abi. bara gidiyoruz siyaset konsere gidiyoruz siyaset ne lan bu böyle. biz bara gidip boş boş eğlendik diye bizi boş insan sanan bi arkadaşımız vardı. sonradan ne kadar dolu olduğumuzu da gösterdik de. ama yine de orası bar oranın amacı eğlenmek diil mi? ayrıca siyaset konuşunca neden insan kendini kültürlü sanar onu da anlamam. siyaset konuşmuyoruz diye boş muhabbet yapıyorsunuz diyen insanlar da vardı. oysa ki biz dibine kadar felsefe tartışıyorduk.
apolitik bi insanım ki bundan çok da mutluyum. ama bu durumun beni gündemle ilgilenmeyen bi insan olarak etiketlemesini anlamıyorum ve siyaset konuşan kızları da itici buluyorum.