bugün

eski zamanlar gibi en güzel aşk bayılırım eski zamandaki aşklara keşke eskiye dönsek.
Dizisini hiç izlemedim.

Fakat müzikleri bir harika. Sozsuz müzik kategorisinde insanları dinlendiren müzikleri var.
Bir ara merak edip denk geldikçe takip ettim.

hayatımda gördüğüm en aptal senaryoya sahip klasik bir türk dizisi.

Bir kere evde kim kimin çocuğu belli değil dolaylı yoldan akrabaligi olan herkes birbiri ile yatıp kalkmış çocuk sahibi olmuş, bu kadınlar o çocukları dogurmus gizli gizli büyütmüş ama çocukların babaları asla bu kadınları eş olarak kendine almamış.

Zerre kadar örnek alınabilecek bir aile yaşantısı yok. Ayrıca operasyonda ölen polis karakterlerine sehit cenazesi düzenleyecek bütçeleri dahi yok. Kuru kuruya gömdüler bas komiser dedikleri adamı. Sonrasını bir dakika dahi izlemedim.
senaristinin içindeki iflah olmaz ergen, dizideki ferhat karakterinde hayat bulmuştur. adam sürekli geçmişine bağlı yaşıyor, herkesle lanlı lunlu konuşuyor, olur olmaz yerde atar yapıp duruyor, kuzey güney'deki kuzey karakterinden de beter bir şey. evlerden ırak.
dizi oldugunu simdi ögrendim
beşiktaş başlıgıdır diye geldim
gidiyorum.
Aklıma sadece Beşiktaşın gelme olayıdır.
çayına, bebeğini düşürmek için ilaç damlatılma teşebbüsünden sonra artık klasik türk yapımı kıvamına gelmiş dizidir.

Ya hamile olmadığı halde hamileyim diyip bebeğini düşürmek için kendi kendini merdivenden atar. Ya da birisi birisinin çayına ilaç atar. Ortaya çıkamaz bir türlü sonra da adına dizi derler.
çok ağır kezban dizisi. hem de şahı. 40 yaşındaki adam çirkinim ben diye minnoşluk yapıyor, yaşıtı kadın değilsin yanlış aynalara bakmışın falan diyor... aman yarabbi, bu yaşta bu kadar kezbanlık zeka geriliğine delalet.
Başrolünde ibrahim çelikkol var.
ne bu yeni dizi falan mı?

ben beşiktaşı övmeye gelmiştim halbuki.
Ibrahim celikkol'u çok severim ama şu ferhat rolü ile daha çok sevdim. Resmen benim erkek versiyonum.

Banağğğ bişey deme!
rahatsız edici bir dizi.
takibimde olan dizidir. tam da budur. siyahla beyaz gibidir kimisi. o yüzden dir ki kendisi gibi olmayanı sever, tutulur.
geçen hafta ailemin yanına gittim. mis kokulu peluşlara sarılıp limonlu çayımı yudumlayıp bir de kıtlama keyfi yapacağım (her akşam bi kıtlama içmem lazım) annem bu diziyi izliyordu. bende çöktüm izledim. ben hayatım boyunca bu kadar kadının köleleştirilmesini, şiddet görmesini, hayvanmış gibi muamele görmesini normalleştiren bir dizi daha görmedim.

adam kızı kafede bırakıyor. bekleyeceksin burda diyo. arabaya bin arabadan in sus konuş. bu ne lan? ve annemde baya seviyor dedim sen manyak mısın bu izlenir mi bide kadın haklarını savunuyorsun orda burda annemin verdiği cevap şu ‘ama seviyor kızı belli edemiyor, görmemiş ki sevgi nasıl gösterilir’

ee iyi anne sevgisini belli edemeyen herkes sevdiğine köpek çektirsin çok mantıklı bi kadınsın ya.
youtube'dan bazı sahnelerine göz gezdirdim ve yorumlarda beğenilerini dile getiren insanlardan tutun da yapımda ve yayında emeği geçen kişilerin akıl sağlığından şüphe duydum. Başkasına böyle bir işkence çektiren bir kişinin varlığını bizlere göstermeleri değil, bir iki bölüm sonra bu iki insan arasında doğacak aşkı sıradanmış gibi lanse edecek olmaları ve izleyicilerin de bu sonucu memnuniyetle kabul edecek olması acı olan.
beşiktaşlı olduğumuzdan mütevellit bize fazla yabancı olmayan bir aşk.
Yayından kaldırılmasını beklediğim 3 bölümdür ana karakterlerin yüzünün gülmediği dizi.
iyi ki sarı lacivert aşk değilmiş adı, bu kadar dandik dizinin böyle bir adı olsa çok kızardım.
Demin meta zoru 15 dk izledim. Gözlerim masraf saydi.

Cüneyt arkın mafya babası, cüneyt in küçük kardeşi salih kırmızı ise komiser..hatirlarsiniz belki bu filmi. hani sanki bu filmden esinlenilmiş..
Denk geldi bakalım izliyorum.

Başroldeki adam gıcık tip, bi onu sevemedim.
ibrahim çelikkol kore dizisindeki ergenler gibi tip olarak.

Birce güzel ama o böyle ağlamalı kaçırmalı olaylı rolleri gerçekçi ve güzel yapamamış yani izlerken çok da içine sinmiyor insanın.

Hele o belediye başkanı olmaya çalışan adamın oynadığı karakter mi o kadar saçma yoksa adam mı o kadar saçma oynuyor anlayamadım.

Yeni başlayan dizileri hep izlerim huyumdur ama muhtemelen 2 bölüm sonra izlemem. Bakalım tutacak mı.
(bkz: dandik)
Her dizinin olduğu gibi...
çok soğuk bir havası olan dizi. kanal d sıcak dizi yapamıyor artık. sıcak dizi yapacağım derken de cıvık dizi yapıyor.
Birce Akalay güzel bir kadın ama bu dizideki rolünde bildiğin itici. Böyle bir dizi.
saçma sapan bir dizi.

yine amac beşiktasi gündeme getirmek.besiktas medyasının işi.