bugün

woody allen ın 20 yıllık aradan sonra çıkardığı ilk kitap. içinde kısa kısa hikayeler olan kitap, umut sarıkaya nın hikayelerini okuyanlar için söylüyorum, umut un hikayerinden çok daha hastalıklı hikayeleri barındırıyor.

--spoiler--
sonunda işyerime varıp gecikmemin sebebini anlatmak üzere patronum bay muchnick e yaklaşıyordum ki, kütlem giderek büyümeye başladı. ne yazık ki o, bunu isyan olarak algıladı. ışık hızıyla karşılaştırıldığında zaten çok küçük olan maaşımdan bu gecikmenin kesilmesi hakkında tatsız bir tartışma geçti aramızda. aslına bakarsanız andromeda galaksisindeki atomların sayısına kıyasla, çok az para kazanıyorum. bunu bay muchnick e anlatmaya çalıştığımda bana, zaman ve uzayın aynı şey olduğunu hesaba katmadığımı söyledi. durumlar değişirse maaşıma zam yapacağına yemin etti. zamanın uzayla aynı şey olmasının en iyi tarafı, evrenin uzak köşelerine kadar yolculuk yapıp dönerseniz ve bu yolculuk üç bin yıl sürerse, dünyadaki tüm arkadaşlarınızın ölmüş olması ama sizin botoksa ihtiyacınızın olmaması.
--spoiler--