bugün

pinhani'nin konserlerinde çaldığı ve 2008'de çıkacak albümlerinde olmasını beklediğim harika şarkı.

sakın bana naz etme , usanır kalbim sana yenilmeye
suçum seni sevmekse yüzünü asma , ceza değil bana

bugün benim değil , biter senin gibi
hiç vaktin olmadı senin , şimdi gelemezsin sırası değil

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=s4YfxmSMwKs
--spoiler--
genellikle birinden bir şey istendiği zaman karşı tarafın tepkisidir.
-şu işi benim için yapsana
-sırası değil,çek git başımdan
bir "sıkılmadan defalarca ardarda dinle" şarkısı.
pinhani grubunun zaman beklemez albumunde yer verdigi parca...
albumun en iyisi olarak goze carpmaktadir nacizane fikrim.
grubun * ikinci albümü zaman beklemez'in dön bak dünyaya'sı. bir dörtlükte içtekiler bu kadar mı güzel anlatılır. bu kadar mı güzel bir melodiyle birleştirilir. bunun yanında klarnetin şarkıya kattığı hava, sondaki akın eldes solosuyla birleşince insanı kendinden geçirmekte adeta.

hüzün kokan bir başka pinhani şarkısıdır bu. sıramızın ne zaman geleceğini - daha doğrusu, belki de sıramızın hiç gelmeyeceğini - hatırlatır. hatırlattıkça da ayrı bir hüzün kaynağı olur çıkar.
- nalan, elini tutabilir miyim ?
+ sırası değil hayatım.
- nalan, yürüyebilir miyiz ?
+ sırası değil canım.
- nalan yemeğe çıkalım mı ?
+ sırası değil bir tanem.
- nağlahhn,g.tünü avuçlamak istiyorummhhşh,oğğhş.
+ ay,noluyo be,sapık !
akın eldes' in en iyi solalarından birisini barındıran pinhanı parçası.şarkıdaki sözler ile solodaki müthiş duygu birleştiğinde güzel bir eser çıkmış.
hayatımda dinlediğim en güzel şarkılardan bir tanesidir. sözleri , müziği , düzenlemesi ve her yönü ile tam bir şaheser... şarkı uzun olmasına karşın dinleyende keşke bitmese isteği uyandıran harikulade bir pinhani eseridir. şu anda ifade edemiyorum ama mükemmel ötesi ve inanılmaz , muhteşem , süper bir derleme... herkes dinlemeli.
zaman beklemez albümünde acik ara en iyi parca ödülünü vermek istedigim sarki.
istenileni geçiştirmek istedikleri vakit 'bakarız 'diyen erkeklerin , o an için akıllarından geçendir.
karşılık cümlesi, "si.tir git" olan söz.
'sakın bana naz etme, uzanır kalbim sana yenilmeye
suçum seni sevmekse, yüzünü asma ceza değil bana
bugün benim değil, biter senin gibi
hiç vaktin olmadı senin, şimdi gelemezsin sırası değil.'
akın eldes yine ağlatmaktadır gitarı şarkının sonlarına doğru...* * * *
(bkz: susun lan akın eldes solo atıyor çarpılırız)
zaman beklemezdeki şarkı sonlarındaki gereksiz elektro sololaruının tavan yaptığı şarkı, güzel şey. aynı olay dön bak dünyayada da var. ayrıca şarkı, kanaatimce konserde tek başına bir köşeye çekilip bağıra bağıra söylenmelidir.
ıskalanmışların, ya erken giden ya da geç kalanların parçası. hayatlarının kırılma noktalarında hep olumsuza sürüklenmişlerin parçası. hani: "ulan o gün şöyle yapsaydım, şu anda hayatım bambaşka olurdu." diyenlerin parçası. yol ayrımlarıyla sık sık karşılaşanların parçası. hüznün şarkısı. "hiç vaktin olmadı senin" diyenlerin parçası. deli gibi sevip de, karşılığını zerre kadar göremeyenlerin parçası. yastığa başını koyduğunda geceleri, gözlerinden bir kaç damla yaş dökülenlerin parçası. hep yenilmekten usananların parçası. suçlu olmadıkları halde, salt iyi niyetle bir işe kalkışıp, sonunda kötü olan, kötü bellenen güzel insanların parçası...
sözleri, müziği, söylenişi, solosu....herşeyi ile süper bir şarkı.
dört dörtlük türkçe sözlü rock müzik parçası. pinhani böyle giderse 2 albüm sonra unutulmazlar arasında yerini alır.
şu gece vakti, şahsımı en mutlu eden şarkıdır. öyle bir mutluluk ki hüzün ile beslenen, sigara ile küllenen.
"sakın bana naz etme, usanır kalbim sana yenilmeye.
suçum seni sevmekse, yüzünü asma, ceza değil bana."
dinlemiş olduğum en iyi türkçe şarkılardan biridir. bağımlılık yaptı yahu. bu pinhani ne abicim. adamlar son albümde led zeppelin seviyesindeler nerdeyse. uçmuşlar. böyle nefis müzik yapan türk gruplarının sayısı umarım artar.
bugün benim değil
biter senin gibi
hiç mi vaktin olmadı senin
şimdi gelemezsin sırası değil..

bu sözleriyle içime işleyen güzel bir pinhani şarkısı.

[http://fizy.com/#s/1agwch]