1. 1.
  zeki öğrenci ile antizeki öğrenciyi yanyana isabet ettirip, antizeki öğrenciyi önce sınıfa, sonra topluma faydalı bir birey olarak yetiştirmek adına yapıldığını düşündüğüm a planıdır.
  1 ... mysterious
 2. 2.
  herkesin delmeye çalıştığı plandır.
  aslında kargaşayı önleyip düzeni sağlasa da sinir bozucudur.
  (bkz: boyu uzunun hep arkada oturması)
  1 ... pelvis
 3. 3.
  çalışkanlar sağa,tembeller sola otururdu bizim zamanımızda.
  1 -1 ... vasifsiz isci
 4. 4.
  önceki günlerde birbiriyle çok konuşanlar en uzak köşelere oturtulurdu. o zamanlar dayanılmaz bir hasretlik olurdu. çok yaramazlar da en öne geçirilirdi. hocadan korkar bir şey yapmaz diye.
  1 ... hbk
 5. 5.
  bu oturma planları sayesinde ortaya çıkmıştır zannımca küçük kağıtlara mesaj yazıp ya tek başına ya da silginin arkasına sıkıştırıp sınıfın bir köşesinden öbür köşesine yollamalar.

  (bkz: hocanın konuşan öğrencileri farklı köşelere oturtması)
  ... kutupsal form
 6. 6.
  cüceler öne develer arkaya sistemi geçerlidir. eğer devenin teki gözlüklüyse en öne oturur * arkadaki kimse tahtayı göremez.
  ... erdinch
 7. 7.
  yer değiştirmeniz halinde öğretmeni fitil etmeniz kaçınılmazdır. allahtan geride kaldı o günler, disiplini sağlayacak başka bir şeyler bulamamış gibi o ne öyle.
  ... jikase
 8. 8.
  abdde okula yeni kayit olanlarin -tabi ara siniflarin da- siniflari belirlenirken, oturacaklari siralar da okul yonetimi tarafindan belirleniyor(mus) zira bi baba, kizinin sinifini gormek istedigi zaman, sinifa gitmis, siralarin uzerinde oturacak ogrencilerin isimleri yaziyormus.
  *
  ... el logan
 9. 9.
  genelde öğretmen tarafında ya sınıf başkanına ya da öğretmnin gözüne girmek isteyen öğrenciye verilir. öğrencilerin snıf içindeki düzenini sağlamak için oluşturulur. bu plan olmazsa öğrenciler istedikleri gibi davranacak ve öğretmen de onlarla baş edemeyecektir.
  ... minti
 10. 10.
  bir gurup dersle alakası olmayan gencin parmak uçlarında yükselerek boylarını uzun gösterip arkaya oturtulması ardından tahtayı görememeleri.. zaten niyet onlar tahtayı göremiyoken hocanın da onları görememesidir.
  ... aglaia