bugün

sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi üçlemesi olan yapımdır. bu yapım ise toy story den başkası değildir.

ayrıca kimse yapmadan ben yapayım şunu;

(bkz: anket trilogy)
yüzüklerin efendisi de anılması gereken üçlemelerdendir.
kieslowski'nin renk üçlemesi.
(bkz: matrix)
(bkz: back to the future)
gerek görsellik gerekse hikaye bakımından lord of the rings üçlemesidir. tom bombadil'i filme eklemeyen peter jackson'ı kınıyorum.
star wars serisi ne güzel bir seridir ki iki tane trilogye sahiptir.
yüzüklerin efendisi torunlarıma aktaracağım film diyebilirim.
birçok üçlemenin içine girebileceği listedir.

en iyi üçlemelere göz atmak için: http://sinemayazari.blogs.../07/en-iyi-uclemeler.html
the dark knight rises henüz vizyona girmemiş olsa da christopher nolan'ın çektiği üçlemedir.
Alien üçlemesinin 3. film olmasaydı kesinlikle en tepelerde olacağı liste. Ama her şeyi sıçıp sıvadıkları üçüncü film nedeniyle en iyi duology (var mı böyle bir terim) listesine alabiliyoruz ancak.
the lord of the rings serisidir. daha iyi bir üçleme olduğunu düşünenin acilen alnı karışlanmalıdır.
(bkz: star wars)

tabi 4,5,6 için geçerli.
bir, iki, üç.
yüzüklerin efendisi.
hanibal lecter.
am göt meme.
tabii ki the lord of the rings.
arkasından the bourne trilogy gelebilir.
(bkz: back to the future)

dağılabilirsiniz.

edit: anaaa kimse dağılmamış lan. tamam o zaman. dolar üçlemesi ve the godfather da müthiş üçlemelerdir ama geleceğe dönüş'ün yeri ayrı be. tabi bu benim fikrim.. diğer zevklere de saygı duyarım.
(bkz: the lord of the rings) ve (bkz: the godfather) ikisi arasindan birini secmem gerekirse tek yuzugu secerim.
bal, süt, yumurta.
izlemedim.
twillight serileri. eheh. şaka lan şaka koyim edvırd'a. izlemedim bile.

konumuza dönecek olursak godfather serisi başı çeker.
diyaloglarını göz önünde bulundurursak ingmar bergman'ın oda üçlemesidir.
Not: bourne ve lotr filan diyenler olmuş, komik.
back to the future serisi.
kesinlikle lord of the rings'tir. Fakat hobbit'te onun yerini dolduracağa benziyor.