1. 1.
  ekonomik yetersizlikler bakımından adıyaman'ın ilçeleri arasında birinci sırada, türkiye'de ise altıncı sırada olan ilçe.

  ilçenin nüfusu üç bin dolayındadır. bu küçük yerleşim birimi ilçe haline getirilmeden önce, civar köylerdeki vatandaşların devlet dairelerindeki işleri halletmesi için çok uzun ve çetin bir yolu katetmesi gerekiyormuş. bu yerleşim birimi, güçlüklerin aşılması ve devlet dairelerinin vatandaşın ayağına götürülmesi amacıyla ilçe haline getirilmiş bir yer.

  ilçeye adıyaman'ın kahta ilçesinden, cendere köprüsü aşılarak gidilir. kıvrımlı yollardan tepelere tırmandıktan sonra, kartal yuvası gibi dik kayalıkların arasından geçerek ilçeye ulaşılır. minibüs durduğunda, "e, gideceğimiz yere daha çok var mı ?" diye soran kişi, "yok kardeş, geldik. işte burası sincik." yanıtını aldığında çok şaşıracaktır. zira, bir kaç dükkan benzeri yapının bulunduğu bu yer ilçe merkezidir. bu ilçede bir pastane bulunmaktadır ki, kesinlikle bu ilçe için büyük bir lüks sayılmalıdır.
  1 ... selenge
 2. 2.
  AKSU
  ALANCIK
  ARIKONAK
  BALKAYA
  ÇAMDERE
  ÇAT
  ÇATBAHÇE
  DiLEKTEPE
  ESKiKÖY
  GEÇiTLi
  HASANLI
  HÜSEYiNLi
  KARAKÖSE
  KIRAN
  NARLI
  SAKIZ
  SERiNCE
  SERiNDERE
  SÖĞÜTLÜBAHÇE
  SUBAŞI
  ŞAHiNBEYLER
  ŞAHKOLU
  TAŞKALE
  YARPUZLU

  adlı köylere sahip bir adıyaman ilçesi.
  1 -1 ... suunddavaska
 3. 3.
  bazı insanların konuşma dilinde "şimdi" yerine kullandıkları kelime.
  4 ... karin
 4. 4.
  ankara ilinin haymana ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: haymana)
  ... pipishik
 5. 5.
  ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: Polatlı)
  ... pipishik
 6. 6.
  2011 seçimlerinde akp ye yüzde 92 oy kullanmış olan ilçe.
  ... worldisblack
 7. 7.
  adıyaman ilçesi. değişik özellikler barındırır bünyesinde. mesela ziraat bankası yoktur. banka dediysem şube değil, atm bile yoktur. yani hiçbir bankanın atm'si yoktur bu ilçede. insanları gayet iyidir, herkes elinden geldiğinde yardımcı olmaya çalışır. doktora, öğretmene kısacası devlet memurlarına karşı çok saygılılardır. modern bir öğretmenevi vardır ama odalara terlik-havlu-şampuan gibi eşyalar vermezler, yanınızda getirmeniz gerekir. en önemli özelliği soğuğudur. buz gibi bir havası vardır. havada bulut olmasa her tarafta güneş ışıldasa da inanılmaz bir rüzgarı vardır. sanki yanınızdan sürekli kamyonlar geçiyormuşcasına bir ses olur evin içindeyken. ankarada da yaşamış birisi olarak diyebilirim ki; ankara'nın soğuğu adam ol lan, sen de soğuk musun sinciği gördükten sonra. öyle pis bir soğuğu vardır. sincikte yarım metre kar varken kahta yoluna doğru 2 km gidince yerde en ufak bir kar olmadığını görür şaşırır kalırsınız. kahta'ya 34 km, malatya'ya da dağ yolundan 65 km'dir. ama dağ yolu kapalı olur kar yağdığı zamanlarda.
  ... of anam nalan
 8. 8.
  cb seçiminf rte ye %96 rekor oy çıkmış adıyaman ilçesi. Rte buraya gidiyor.
  ... recomax
 9. 9.
  Yine rekor kırmıştır ve burdan ak partiye yüzde 96 oy çıkmıştır.
  1 ... yavuz sultan selim
 10. 10.
  %94.7 evet çıkararak rekor kırmış çomarların ilçesidir. rte arayıp teşekkür etmiş.
  1 -1 ... kafam bir milyon