bugün

öss,oks ve diğer sınavlarda uzmanlaşmış kaliteli dergi

(bkz: sınav dershanesi)
birçok tv yapımına sponsor olmuşluğu vardır...
1998 öss ye hazırlandığım ve kazanmamda etkisi olan dergidir.şimdi nasıllar hiçbir fikrim yok ama o zaman epey faydalıydı öğrencilere.
Elbette Sınav Dergisi bugünkü düzeyine bir günde veya bir yılda gelmedi. 1991 yılında kuruluşundan itibaren ilk 5 yıl sadece üniversiteye hazırlık yayıncılığı yaptı. Bunun arkasından sırasıyla liselere giriş sınavı, ara sınıf ve ilköğretim yayınlarını çıkardı. ilk dershanesini yine kuruluşundan 7 yıl sonra açtı.

http://www.sinav.com.tr/page.php?ID=11

başarılı bir dergi. öss hazırlık denilince ilk akla gelenlerden.
sınavlara hazırlık denince akla gelen dergi. 1 yıl bünyesinde calışmaktan büyük zevk almıştım. sanıldığının aksine öyle aman aman bir kadro ile çıkmamaktadır. her brans için bir hoca ile anlaşılır sene basında ve onun yolladığı dökümanlar bazen geceleyerek, bazen heceleyerek * son anda basıma yetiştirilir. sorularındaki kalite yıllar içinde eleminasyon seklinde secilen soruların tekrar tekrar basılmasından gelmektedir. büyük hocaların yanında sadece hocalar da vardır. kurumu büyük yapan herhangi bir tarikat, cemaat altına girmeden herkese kapılarını acmaları ve yayılım politikasıdır. *
tvde devamlı bişeyleri sunan dergi.
deneme sınavı ve testleri final ve diğer yayınlarınkinden çok daha zor olan dergidir. en azından benim zamanımda öyleydi.
parama kıyıpta alamadığım derslere ve sınavlara kaynak dergi.