1. .
  2002 de salt lake city de kış olimpiyatlarında ortalığın anasını ağlatan kişidir. kayakla atlamada isviçrenin en önemli sporcusu olup 21 yaşında olimpiyat şampiyonluğunu yakalamıştır.
  1 ... isildur
 2. .
  almanya'nın Oberstdorf kentinde yapılan, 2008-2009 sezonu dört tepe turnuvası'nın * ilk ayağında sampiyon olarak bu sezon dünya sıralamasındaki birinciliğini koruyan isviçreli kayakla atlama sporcusu. lakabı harry potter'dir.
  ... myosotis
 3. .
  Vancouver 2010 kış olimpiyatları kayakla atlama normal tepe yarışlarında birinci olarak olimpiyat şampiyonu olmuş sporcudur.
  ... myosotis
 4. .
  vancouver 2010 kış olimpiyatları kayakla atlama yüksek tepe yarışında da altını kapmış olan sporcu. nam-ı diğer harry potter.
  ... obtainedenslavement
 5. .
  kayakla atlamada en önemli başarı dünya kupası şampiyonluğudur. olimpiyat ve dünya şampiyonlukları daha geride gelir. aynen futbol gibidir, olimpiyatlar daha önemsizdir. bu yüzden Matti Nykänen, Martin Schmitt, Adam Malysz, Gregor Schlierenzauer gibi kayakla atlamacılardan daha iyi değildir. dünya kupasında sadece 2010 sezonunu kazanmıştır.
  ... yordam
 6. .
  bu yılda 4 tepe turnuvasını kazanamamış olan kayakla atlamacı . 2002 salt lake ve 2010 vancouver de hem normal hem de geniş tepede altın madalyası olan bu zatın 2002 olimpiyatını değil ama 2010 unasıl kazandığını hatırlarım . O zaman o kadar teknik gelişmeler denetlenmediği için tam yarış sırasında arkadaş ayakkabı- kayak bağlantısını sağlayan yeni aparatı sayesinde iki madalyayı almıştı . ( o aparatı şimdi herkes kullanıyor - o kadar avantajlı idi yani ) . salt lake te aynı bir olayı yapıp yapmadığını bilmiyorum . bunu kabul eden FiS 2 yıl önce fermuarı bozuldu diye onu bantla yapıştıran ve uçma sonrası bandın boyun kısmında hafif açılma oldu diye gregor schilienzauer i diskalifiye etmişti .
  ... mkezer56