bugün

nerede yediğine bağlıdır. -kazığı-

edit medit: başlık başıma
simidin hacmi ve kütlesine de bağlıdır.
Yuh ulan, cocuklugumda 10 kurusa simit ayran aldigimi hatirlarim... *
izmir de henüz 50 kuruş olan bu unlu mamülden yatırım amaçlı alınıp, 1 lira olunca piyasaya sürmek gibi bir fikir oluşturmaktadır bende.
simitteki karın min.%80 olması durumudur. eskişehir'de hala 50 kuruşdur.
bunun beşilik simit ile hiç ilgisi yoktur. (bkz: real madrid)
(bkz: öğrencinin aç kalması)
izmir de hala 50 kuruştur.
cem uzanin ahi tutmus olabilir, arastirilmalidir...
simit + ayranın 1,5 tl'ye mal olması demektir. tavuk döner + ayranı da 1,5'a satan yerler var. nasıl bir iş anlamadım arkadaş.
isyan edilip aynı zamanda şaşırılmaması gereken durum.
bergamada 4 tanesi 1 tl olan simittir.
herhalde içine döner falan koyuyorlardır.
asgari ücretin 1500 - 2000 tl arası olması durumunda mantıklı olabilecek bir durumdur.
izmir'de bazen 40 kuruş bazen 50 kuruştan alıyorum bu gevrekleri ama 1 tl oldugunu daha duymadım.
bir milletin kendi kendini yönetmesi sonucu ortaya çıkan durum.
helal sana akp . ete yaslayan akp simite yaslamasıdır . simit zaten havyar ayarında yiyecektir. zenginlerin yediği her şeye zam. tüsiad düşmanı akp.
Daha bugün aldım. Oha dedim. Tabi içimden dedim. Adama diyecek halim yok. Doyurmuyoda arkadaş. Doyurana kadar yemeğe kalksam bi ton para. Yazık günah valla..
simitin bile artık lüks tüketim maddesi olacağının işaretidir.
ekmeğin vatandaşlara karnelerle dağıtıldığı sovyetler'i hatırlatır. nereden esti bilmiyorum ama makarna dağıtımı yakındır..
ankarada yıllardır saat 4-5 ten sonra 3 tanesi 1 tl dir. bu adet-fiyat grafiğini hiç bir zam oranı değiştirememiştir.
sadece 1 hafta simit alınmayarak protesto edilmesi fiyatların düşmesi için yeterlidir.
alma lan!
(bkz: yok artık deve)
(bkz: her yere demokrasi geliyor)*
simit yiyemiyosanız pasta yiyin.
(bkz: vatandaşa açıkça yarrağımı ye demek)