bugün

yeni moda uyarma şeklidir. eğer aracınızı bıraktığınız yere döndüğünüzde, silecekleriniz havaya kaldırılmışsa, önüne çektiğiniz bina sakinleri bu hareketinize çok kızmıştır.

nedense türkiye'de böyle bir sorun vardır, eğer bir binada oturuyorsanız, etrafındaki tüm yol kenarları, siz ve komşularınız içindir, yabancı bir araç park etmişse hemen küfür etmek, sileceklerini kaldırmak yada kırmak gerekir.

size ait özel park alanlarının dışında binanızın önü yanı sağı solu ne kadar uygun yer varsa hepsi size aittir, yabancı bir araç varsa derhal sileceği kaldırılır yada kırılır.
aracınızı yanlış bir yerde ya da şekilde park etmişseniz, bu durumdan hoşnut olmayan birileri tarafından yapılan eylem. meali, "akıllı ol, adam gibi park et" demektir.
doğanın mini cooper gördüğünde verdiği tepki.
en sessiz küfürdür.
Park sorunu olan istanbul'da insanların bulduğu boş yeri doldurmasıyla park ettiği yerin yanındaki iş yeri sahibi ya da bina sakini tarafından "neden arabanı buraya çektin lan! Bu sana küçük bir uyarı. eğer buraya çekmeye devam edersen geri indirecek bir sileceğin de olmayacak" diye bir uyarı şekli.
insanların iletişim şekline göre değişir. mesela bazen bir merhaba anlamına bile gelebilir.
Bilerek ve isteyerek yaptigim eylemdir. Yok oyle arabam kapinin onunde olsun, millet sikimde degil anlayisi. Benim de arabam var ama asla kaldirima, engelli rampasina, ve merdivene aracimi park etmem. Giderim 3 sokak oteye veya uzaga birakirim arabami. Zamaninda mercedes silecegi kaldirmisligim, kaputunun boyasini attirmisligim var. arabani o sekilde birakiyorsan basina gelebilecek her seyi bastan kabul etmis oluyorsun. Sikerler oyle isi,adamin gotunden kan alirlar kan.
Yapılması gereken eylem. Ancak ondan anlarlar. Hatta arabanızı onun çıkmasını engelleyecek şekilde park edebilirsiniz. Numaranızı da bırakın ki araç başıma geldiğinde sizi arasın. Çirkefleşin aq.
Kaldırımları, yolları, babasının çiftliği sanan trafik hanzolarına, hunharca yapılmalıdır.

Hayatı, inadım inat kıçım iki kanat tadında yaşayıp, kendi dışında hiçbir unsuru iplemeyen, kural kaide tanımayan insanlara azdır bile.

Yani bazen öyle parketmeler görüyoruz ki, adam kaşınıyor belli, al krikoyu kaputa baam baam vur diyor meselâ.
Arabamı çiziktiriver allah billah aşkına diye yalvarıyor sanki, allahın denyosu.

Bazen "öyle kızgın olmak ki, bir ineği bile kızgın olmak", yani o derece oluyor insan.

Silecekleri kaldırıyorum efenim, hatta arabamdan inip kaldırmışlığım bile oluyor.
Evet o benim!
Adam olacaksınız ulen!
Trafik kurallarını bilmeyen insanlara bir tepkidir. Bu dünyada sadece kendileri var zanneder bazı insanlar. Bazıları da bu şekilde onlara anlatmaya çalışır.

Ben yanlış park eden araçların plakası ve bulunduğu sokak ismi görünecek şekilde fotoğraflarını çekip polise gidip şikayet ediyorum.

Çoğu kişinin kartı veya numarasını yazdığı bir kağıt oluyor izmir'de arabaların ön camında. Numara olunca arıyorum, rica ediyorum gelip çekiyorlar veya gelemiyorlarsa sebebini söylüyorlar. Makul mantıklı bir sebep ise tamam diyorum. Değilse veya kızarlarsa fotoğraf çekip şikayete devam.

Ama daha kızan çıkmadı. Yani sonuç olarak istenen şey oraya park edili bir aracın olmaması ama biz ondan çok park edene kızalım kafasındayız.
mümkün olsa da o an çekici gelip o arabayı oaradan kaldırıp götürse. bu olmayacağına göre hırsı sileceklerden almak stres attırır.
Benim anamı, karımı ya da bacımı sikecek bu silecek gibi bir yarrak arıyorum demektir. Hayırlı kaldırmalar.
bu sık olur da bizim silecek kollarını çalmışlardı en son. kırmamışlar da alıp götürmüşler. değişik bir tepki.
inanma silecek...
Mola yerlerinde şıp diye damlayan cam siliciler silmesin diye yapılandır. iki dakka işemeye gidiyoruz ön camı yalandan silip 5 lira tokatlıyorlar. Uyanık olun kaldırıp gidin.