Sürekli perileri gördüğünü iddia eden bir zat.
Sihirli annemdeki rontgenci. Sozlukteki sihirli annem patlamasi nedir boyle
sürekli karşı binayı izleyen şahıs vay be ne dayak yerdi karısından.
Bir nesli gerizekalı yerine koyan adam. Suzan anlasın diye duaya çıkan bebeler vardı la..
buyuk ayip edilmis sahsiyet. iyi dedigimiz, melek dedigimiz nice betusler, perihan teyzeler, cilekler, taciler gecti bu dunyadan. ama kimse avni kadar olamadi. ustelik o bir fani!
yillarca insanligi aydinlatmak icin perilerin varligini ispat etmek istedi. ve basardi da! fakat o kalpleri muhurlu periler ne yapti?! perilice onderliginde, zavalli avninin her seferinde hafizasini silip aklini oynatmasina sebep oldular. hayati mahvolan avni karisiyla bosanma noktasina geldi, evden cikmaz oldu. ama o davasindan hic vazgecmedi. o herkesten farkliydik sozluk. ne sadik kadar saf, ne periler kadar nankor ne de bir fani kadar aptal.

avni, o mutlu betus ve sadik ailesi gibi mutlu bir yuva kurabilir karisi suzanla omur boyu yasayabilirdi. fakat o insanliga hizmet etmeyi secen bir emektardi! seni unutmayacagiz avni.

turk dizi sektoru nice periler gordu, fakat hic biri avni kadar iyi kalpli olamadi.
kendisi tam bir emekçidir.
betüş'ü dikizlemek için perileri bahane eden adam.
suzan'ı düdüklerken betüş'e sümüğünü atmaması gereken adam.
sihirli annem'i izleyenleri göstermiş karakter.
zavallım inandırama kadar biyerlerini yırttı son bölümlerde fanilerde onları öğrenip mutlu mesut diziyi bitirdiler.
Bi kaç kere suzan a betüşlerin peri olduğunu göstererek kanıtlamıştı.

ama betüşler izlendiklerini farkettikleri anda zamanı Durdurup bunların beyinlerini yıkarlardı ya da zaman geriye aksın yaparlardı.
Göztepe oturuyormuş ekmek alırken karşılaştık.
(bkz: beyler benim sevgilim var)

tanım:devekuşu kabare'den sevdiğim suat sungur'un canlandırdığı karakter.
Lotoyla mı at yarışıyla mı ne köşeyi dönmüştü, oysa suzanla önceden ne kadar mutlulardı. Ta ki betüşleri keşfedene dek.
perileri gördüğüne kimseyi bir türlü inandıramayan sihirli annem dizisi karakteri.
suat sungur tarafından canlandırılan karakter.
perileri gördüğüne kimseyi inandıramamış adamdır. işin ilginci dizide bu adamla empati kurar haline acırdım.

oysa o da bir şey mi? biz gerçek hayatta ne yolsuzluklar görüyoruz ama akplileri inandıramıyoruz. avni perileri inandıramamış çok mu?
çok saf bir kişidir. birde karısından sürekli dayak yiyordu. türk dizilerindeki kılıbık karakterlerden biri idi.
efsane adamdır. loto vuruş peri peşinde koşuyordu ibine. evet.
Röntgenciliği ilk kez bu adamdan öğrendim ben.
Bir erkek nasıl ılık olur öğretmiştir.
Zamanında fakirken loto tutturup zengin olan tüm gün evde peri gözetleyen rötgenci. Suzana perilerin var oldunu ıspatlamaya çalışır dizide hatta birkeresinde başarmıştır ama hafızasını silmişlerdir karısının.
eski bölümlerden birinde büyük boy teleskopa "sen perileri gösteren teleskopsun, senin adın periscope olsun" diyen teknoloji dâhisi...
Her şeyi bildiği halde kendini ispat edemeyen adam gibi adam. Evet.
Ha şu çatlak komşu adam. Doğruyu söylediğim halde inanılmayınca kendimi onun gibi hissediyorum diyecem de yok yaw.