bugün

sigarayı bırakan kişinin gördüğü gelişmelerdir. kilo aldım be kilo. tam 10 günde 4 kilo.. çok mutluyum sözlük. *
Sigarayı bırakmaktır.
sigarayı bıraktığımda öğrenebileceğim avantajlardır.
kot pantolon-tişört kombininde ceplere rahatlık sağlayacaktır.
nefes almanın zevkli birşey olduğunun farkına varmak, göğüs ağrısı olmaması gibi olumlu yanları vardır. Ama tekrar başladım allah kahretsin yarın yine bırakıyorum.
Bir türlü yapamadığım şeydir sigarayı bırakmak e haliyle olumlu yanlarını bilmiyorum. Ama eskisi gibi koşmayı, derin uykuları, ve çöpe 8 lira atmamayı çok özledim sözlük.
Paranın cebinde kalması. Fazla tırnakları yemek. Hiç sigara içmedim ama öyledir.
Yemeklerden Tat alma.
1 ay oldu bırakalı. nefes alışım ve yemeklerden aldığım tat değişti. lan en kötüsü de sigara içen insanların kokusunu alınca oluyor. düşününce ben de son 9 senedir onlar gibi mi kokuyordum yani? şimdi sigara içmeyen insanları daha iyi anlıyorum.
Cebe ve ciğere iyi gelir.
sigarayı üzen eylemdir. bırakılmak kötüdür çünkü... zarar veriyor olabilir ama o bunun farkında mı? -değil. dudaklarınıza değdiyse bir bağ oluşmuştur aranızda! ayırmayın sevenleri, bırakıp gitmeyin öylece.
* fiziksel enerjide artış.
* sararmış yüzün git gide daha genç görünmesi.
* ayda en az 250 TL cepte.
* soğuk havalarda dışarı çıkmak zorunda kalmamak.
* sigaranın verdiği zararın durması.
* yerine göre vakit kaybetmemek.
bir yerde okumuştum sigara bırakılmaz sadece ara verilir diye.
bayır merdiven çıkarken daha az yorulmak.
ağız kokusu, el kokusu ve üzerinize sinen kokulardan kurtulursunuz.
bu kadar olumlu yanı olmasına rağmen gene de çok zordur.
cüzdanın para dolar, çükün daha heybetli kalkar. kısacası sağlığın yerine gelir.
insan olduğunu hatırlamaktır.
Nefes ve tat alabilmektir. Üzerinizdeki iğrenç ötesi o kokudan kurtulmaktır.
Hiç sigara sürmedin ağzıma. Bunda da en önemli neden kokudur. Sigaranın kendi kokusu zaten iğrenç. içerken dumanının kokusu ayrı iğrenç. içen kişinin içmenin akabinde ağzında bıraktığı koku ayrı iğrenç. içmenin akabinde üzerine sinen koku ayrı iğrenç. Bunların yanında ağıza yerleşen o genel koku ile elbiselerine sinen o genel koku ise apayrı iğrenç. Sigara denen bok nası bir meret ki binbir türlü bok kokuyu insana veren pisliktir.
Sigarayı bıraktım diyenleti ise asla tebrik etmem. Tek şey sorarım. "niye başlamıştın ki amk?"
Harbi niye başladınız bi de bırakmak için uğraşıyorsunuz. Amk herif 21-22yaşında. Sigarayı bıraktım diyip övünüyor. Pislik herif 15-16 sında başlamış. Benim gibi şişko bi insandan bin kat daha zor nefes alıyor. Götünden soluyor resmen.
uyku düzeni ve halsizlikten kurtulmak.
Igrenc kokudan ve sapsari dislerden kurtulmak.

Paranizda cebinizde kaliyor ustelik.
hiçbir olumlu yönü yok iç gitsin ne bırakacaksın yaaaaa .
günlerin uzaması. 3 gündür içmiyorum, zaman geçmek bilmiyor.
bir süre önce aynısını yapmamış gibi her açıdan sigara içenleri eleştirmek.
kötü kokuyor, kendini zehirliyorsun eleştirileri yapan bu insan kendi sigara kullanırken de eleştirilere karşıdır.
olumlu yanlarından biri size daha önce hiç kullanmamışsınız gibi bir özgüven verebiliyor olmasıdır.
para bitmiyor lan para.
ilk defa bu kadar az para harcıyorum sözlük.
Kendini daha iyi hissediyorsun. Sağlık anlamında ya da psikolojik olarak değil. Bıraktım gucluyum gibi değil de daha çok insan olarak nasıl bir varlık olduğunu anlamaya bir adım daha yaklasmanin getirdiği iyi hissetme hali.