Sigarayı bırakamayacağını bildiği halde bırakmak için uğraşan kişinin girdiği bir takım tripsel hareketlerdir. Bugün itibariyle neden kendi kendime işkence yaptığımı sorgulamama neden olmuştur. Adı üstünde girişim, bırakacak insan bırakır zaten. Öyle girişmekle falan uğraşmaz.
her seferinde hüsranla sonuçlanan girişimdir.
o sadece bir girişim fazla buyutmeyin gözünüzde.
deneyen kişilerin başarılı olması umulan girişimdir.
şayet stresli yaşam sahibesiyseniz, bırakma değilde, maalesef ara verme girişimi olarak kalacaktır.
10 yıldan fazla zamandır içiyor olmama rağmen , hiç bulunmadığım girişim .
nikotinin vücutta kendisini özleten bir şekilde sigara yakma isteği uyandıran bir yanı var efendim.

kimisinde bu süre üç gün kimisinde üç saat olabiliyor.

ben mesela bu entry'i yazmaya başlarken bırakmıştım, irademe gayet güveniyordum. şimdi bir tane yaktım.
eğer iradesizsen içmeyeceğim demekle geçireceğin zamanda yakmadıklarına üzüleceğin girişim.
insana maddi manevi kazançlar sağlayan girişimdir. şöyle ki sigarayı bırakalı 6 gün oldu ve 6x7'den 42 tl cebimde kaldı.. çalışmadan para kazandım.

merdivenlerde ve yokuşlarda ekstradan bir çekiş kuvveti kazandım. ciğerlerin sigara dumanından arınması kondisyona anında etki ediyor.. günde bir paketten az içenlere şiddetle tavsiye ediyorum..
bütün girişimlerim hüsranla son bulmasından sonra bir arkadaşın tavsiyesi üzerine nikotin bandı aldım eczaneden, sabah evden çıkarken omzuma yapıştırdım işe yaradı aslında bir kaç saat ama sonra mesai arkadaşımdan sigara çalmamla son buldu bu günkü denemem, ertesi gün iki bant yapıştırdım öğle yemeğine kadar sigara aklımın ucundan dahi geçmedi yemekten sonra bir tane daha yaktım bu günüde hüsranla bitirmiştim. bantla beraber sigara içmeye alıştım bir süre sonra paket bittiğinde gittiğim eczanede bahsettim bantla sigara içiyorum sorun olmaz dimi diye çok zararlı olduğunu söylediler, ben de mantıklı olanı yaptım nikotin bandını bıraktım artık sigaramla ben mutlu mesut yaşıyoruz.
anca girişirsiniz.
sigara bıralılmaz ara verilir

önemli olan ne kadar ara verildiğidir.
içmeden geçirdiğini her saat kardır, bırakamasan dahi denemekten asla vazgeçmemek gerek.
seviyorum içmeyi.
ama istemiyorum.
canım istemiyor.
ama seviyorum.
elimde dursun işte.
bırakın.
şöyle bi içime çekeyim.
küllüğe hiç koymadan bitireyim.
aşkımız son cos sesiyle son bulsun.
benim onu bırakmamla değil.
onun son nefesiyle.

harbiden aşıkmışım hocam.
Bir aydır yapmadigim iki gün önce dayanamayıp kuzenimin sigarasına abanmamla son bulan eylem.. Aga beni strese koymayın zaten içmem. Neyse bu günü de atlatırsam kolay kolay içmem. Zaten bırakıp geri başlayanlar daha bagımlısı oluyomus. Ben olmıcam ins. ^^
Defalarda kez girştiğim ve sadece girişerek kaldığım girişimdir. Sen bırakırsın arkadaşkarın içmeye devam eder sonra onlaeın yanında canın çeker ve telrar başlarsın. Bu böyle bir kısır döngüdür.