bugün

Cennetlik adamdir.
bu bitkiyi yakıp dumanını içime çeksem ne olur acaba.
görsel

Yaprak bu dudak arasına koyuyon böyle.
alfred cigarra, 1874, burnswick doğumlu alman bilimadamı.
Kızıl derililerin beyaz adamdan intikam aldığı söylenir tütünü tanıtarak...
Ondan önce yaşasaydım kesin ben bulurdum, bak kesin. Matah bir şey değil gerçi ama ne yapalım seviyoruz.
iyi mi etti kötü mü etti karar veremediğim insandır.
öyle bir icat yapmalıyım ki, insanlar içerken bağımlı olup zevk almalı sonra hasta olup ölmeli.

eğer bunları düşünüp bulduysa kafası çalışan birisiymiş.
Onun ben ta.......
Şükranlar sunmak gereken insandır.
anasını siktiğim insanıdır.
son sigarasıdır
sigara elbet bulunacaktır, onu bulan insan ne güzel insandır. onu içen insan ne güzel insandır.

makara suresi 58.ayet
allahtır.
buldu ama ilk ateşi bulanı bekleyecek
Adım Cuhara' dır AROG
adam yıkıkmış benim için yanan bir tek bu sigara demiş. sarmış içmiş. keşke içmeseydi yok yerine masrafa girdirdi bunca insanı.
o ne güzel insandır. sigarayı seviyorum. sigara güzel bir şeydir. herkese tavsiye ediyorum. sigara içiniz ve içirtiniz.
"Ateşin var mı?" sorusuyla ateşin de bulunmasını sağlamış insandır.
Cidden merak ediyorum yani nasıl o Tütünü yakıp icine cekmeyi akıl etmiş valla helal olsun. Kafamda deli sorular
paranın üstüne resmi koyulası yaratıkdır. (sevgi gösterisi yaptık şurda hemen yok atatürke laf etti falan filan bunlara gerek yok)
Azrailin işini daha kolay yapmasını sağlayan arkadaştır.
bir kizilderilidir.

(bkz: baris cubugu)
halk arasında dolaşan rivatlerde sigarayı bulan insanın bir yere sıçtığı ve bununla cıktığı söylenir. bunları kurutmuş ve sigara haline getirmiştir. bu rivayeti doğrulayan şey ise bu bitkiye hiç bir hayvanın yaklaşmaması ve yememesidir.
muhteşem bir orgazm yaşamış, ardından tüm zihin hücreleri açılarak atılım yapmış insandır.
(bkz: orgazm sigarası)