bugün

her ay başıma gelen durumdur. diyeceksiniz, "çok mu zenginsin?". zengin olsam, niye hesap yapayım? hayır, silkecem bu ötv'yi, o olacak!
şu sıkıntılı ve strest dolu dünyamda, yani en azından benim için, bana koymayan bir durumdur. çünkü iş, okul vs tarzı işlerin stresti, sıkıntısı artık bir yerden sonra bir şeye bağlanarak giderilmeye çalışılıyor. he bunun bilimsel bir dayanağı var mı? hayır yok tabiki. kesinlikle "sigara strest alır hedehödö" tarzı bir şey demiyorum. ama ben öle hissediyorum.

yasal ve mecburi uyarı: sigara sağlığa zararlıdır arkadaşlar.
kaç 200 denilesi olay.

muratti = 5.50 tl.

ben zıkkımlanıyorum günde minimum 2 paket. 5.50 x 2 x 30 = 330 tl ayrıca 10 paket ekstra yazarsak = 385 tl.
arada bir filtre takıyorum ayda 2 paket desen = 5 tl oldumu sana 390 tl. çakmağı cartı curtu 400 tl.

her ay 400 tl ile araba alırsın ya da ev alırsın toki moki ne farkeder.
harbi geleceğimi yakıyorum lan şimdi farkettim.
üstüne bir de sağlığımdan oluyorum. bu daha acınası durum.
4.5 liralık bir sigaranın en aşağı 3 lirasının ötv olmasından ileri gelen feverandır.

düşünsene, bir paket ikibin, 1.5 lira. ohh, mis...
--spoiler--
sigarayı bırakıp tokiden eve girebilme ihtimalimi seviyorum
--spoiler--
bu parayla bir aile geçinir denilesi durumdur. sigara içmeyenler siz siz olun sigara içmeyin. paranıza yazık sağlığınıza yazık. biz salağız sigara içtiğimiz için.
not: bende içiyorum.
hiç zam yapılmadığını düşünerekten

3 ayda 600 lira
6 ayda 1200 lira
1 senede 2400 lira
2 senede 4800 lira
5 senede 12000 lira
10 senede 24000 lira
25 senede 60000 lira
50 senede 120000 lira
100 senede 240000 lira

bayılmak demektir.
içerkende herkes bunu hesaplar ama kimse bırakma işine girmez.*
her türlü maddi zorluğa rağmen, maneviyatın ön planda olduğu bir ilişki yaşadığınızı gösterir.
Sigara içen için en gereksinim duyulan harcama ve bu harcama ona pek fazla koyucağını sanmıyorum. içmeyen için büyük bir aptallık abidesi.
içen insan ne kadar verdiğini düşünmez zira son parasını aç karnını doyurmaya değil sigara almaya harcar. öyle lanet merettir. içmeyenler başlamamak için herşeyi yapmalıdır. öğrenci iseniz benim gibi ayda ev kirası fatura cart curt derken elinizde harcamalık kalan 250-300 liranın 200 ünü sigaraya verebilirsiniz. o kadar paranız yoksa da artık otlanma v.s allah ne verirse. yanlış anlamayın ayıp değil sigara insana bunları da yaptırır hem çoğu kimse tanımadığı birine sigarasını vermekten gocunmaz çünkü sigara kardeşliği vardır. o da halden anlar.

özetle içmeyenler başlamadan önce bir daha düşünmelidir.
sigaraya vermesen içkiye vereceğinden, salla salla güllemelercallasın.
iradesiz insanların düşündükleri şeyleri yapmama çabasına denebilir.
tüm bahçeli zihniyetleri burada dediler geldim.

tanım : orta gelirli ve dar gelirli aileleri sarsacak bir durumdur.
kaçak sigaraya yönelmekle doğru orantılıdır.
gerçek rakamsal analiz için devlet bahçeli'ye danışılmalıdır.
ayda 200
yılda 2400 lira eder. yok yok böyle olmucak sigaracının kızını alması gerek.
sigara kullanmamama rağmen yaptığım bir tespiti paylaşmak istiyorum: siz o parayı sigaraya vermeseniz bile illa ki gidiyor başka şeylere.
kerizliktir. evet ben de bir kerizim.
günde 7 tl 25 kuruştan, hafta sonları hariç(31-8= 23), 23.7,25 = 166,75 tl.
hafta sonları 2 paketten hesaplarsak(alkol tüketimi ve otlakçı sefil artışı), 8.7,25= 58 tl.
ayda, 166,75 + 58 = 224,75 tl.
senede 2697 tl.
düzenli olarak paket almaya başladığım zamandan bu zamana; 2697.15 = 40455 tl

bu parayla orta yollu bir araba alabilirdim ki zaten var.**
alışverişe harcayabilirdim ki zaten o paranın 2-3 katı senelik alışveriş masrafım var.
bu parayı karı kızla yiyebilirdim ki zaten yiyorum.

eee sigara?
-zevk.

flüt: son derece sağlıklıyım.
kusura bakmayın ama aptallıktır.
işaret parmağı ile ortaparmağın sararıp izmarit kokması durumudurki bunun rezilliği parayla ölçülemez.
içen biri olarak her seferinde verdiğim paraya acırım ama ondan sonra da
"bi daha mı gelecez dünyaya anasını satayım
bas bas paraları winstona
keyfini yapmadıktan sonra eşek gibi çalışmanın anlamı ne"
diyerek devam ettiğim asla ve kat'a tavsiye etmediğim durumdur.
israftır. hele ana baba parasıyla alınıyorsa haktır. hele çoluk çocuk var da o para sigaraya yatırılıyorsa çoluğun çocuğun rızkıyla oynamaktır.
sigara içenlerin her ay yaptığı rutin eylemdir. eksiği fazlası olabilir lakin sigara içmeseniz bile o para cebinizde kalmayacaktır. sigara içmeyen insan, zaten sigara içmiyorum düşüncesiyle o parayı farklı yerlere harcayacaktır. paranın cepte kalmaması sabit olup, gideceği yer değişkendir sadece.