bugün

Samsun ya da tekel içiyorsa değildir.
sigara içen biri olduğumu belirterek entryme başlıyorum bu zıkkıma ortalama aylık 400-450 lira gibi bir para ödüyorum e zaten aç karna pek gitmiyor ekstra abur cubur yemek zorundasın hep kilo falan filan tüm zararlarını biliyorum lakin şu kısa parliament denen illet bir içtimi bırakılmiyor bırakılmadıgı gibi başka marka da içtirtmiyor yemeği yedikten sonra 10 dk içmeyeyim hayat boş gelmeye başlıyor sözlük daha önce benle aynı durumda olup bırakan yazar dostlarımı mesaj kutuma bekliyorum.
Enayi değilsiniz ama her türlü zarar içinde olduğunuz gerçeğidir. Kimisine göre vücuda en ufak bir faydası olmadığından haram diyorlar. Ekonomik anlamdaki aylık maliyetini zaten siz biliyorsunuz. Benim annemde sigara içiyordu ama bıraktı nasıl olduysa, ne tedavi gördü ne birşey. Bir tiksinti geldi ve bıraktı. Hadi bunu geç özellikle evli olan kadınların hamile olduğu süreçte sigara kullanmaya devam etmesi doğacak olan çocuğun istenen seviyede veya gelişmemiş biçimde doğma riski var ve belki de sağlıksız dünyaya gelme olasılığı var.
Hem sağlığından ol, hem bok gibi kok. Enayilik işte tartışmaya gerek yok. En önemlisi paranız gidiyor lan.
elimde sigara var ve enayiyim.
Sapına kadar gerçektir.

Not: Böyle buyurdu enayi...
atatürk e hakaret edilen tespittir. sen benim atama enayi diyemezsin tıımmaammmııı.
her gün birer paket sigara almaktansa haftada bir gün yalnız kalındığında 3-4 sigara içmek çok da enayilik değildir zannımca.
parasını el dumanını yel alıyor söylemi ile doğrudan alakalıdır.
atatürk e hakaret edilen tespittir. sen benim atama enayi diyemezsin tıımmaammmııı.
tartışmasız gerçektir.

bir insan neden hem para verip, hem de zehirlenmek ister ki.

bunun mantıklı bir açıklamasını yapacak birisi varsa yapsın.

yoksa sigara içenlerin hepsi gerçekten de enayidir.

kabul etsinler veya etmesinler.
sigara içenler sigaranın maddi manevi zararlarını bilir.

ama bir insanın enayisin, salaksın, süzmesin sen demesiyle bırakmazlar. bırakamazlar.çünkü bağımlılık çok derin bir mevzudur.

enayi değil, bağımlıdırlar. olay bu.
civara olsa eyvallah ama sigara cidden enayilik. içmeyen biri bilmez tabiki onun bağımlılığını, nasıl keyif verdiğini ama yine de enayilik benim için. çünkü son parasını sigaraya verip aç kalan çok insan gördüm öğrenciyken.
yerçekimi ya da gökitimi kadar su götürmez bir gerçektir.

not: sigara içiyorum.
Şimdi enayilik demeyelim de, zamanında yapılmış bir hatayı devam ettirmemek için çaba göstermeyen dersek daha doğru olur.
enayi olduğuma içlendim şimdi, dur bi sigara yakayım.
Sen sanki içmiyon yarraam dedirtir.
Evet. Bi insan sigara içiyorsa kendi vücuduna bilerek ve isteyerek zarar vermekte. Çünkü sigarayı da bilerek içiyor. Diyecek başka birşey yok. Enayiler.
kabul edebilecegim gercektir. okurken bile bir tane yakiyorum ama yine de. iste bunlar hep enayilik.
Doğru olan tespittir. Hepsi birbirinden enayidir.
gerçekten iradi bir şey olsa enayilik denmesi doğru olan, kötü alışkanlıktır.
ama sigaranın içinde, bilmediğimiz türlü türlü zehir var.
sigara resmen bir biyolojik savaş aracı!
bunu içen de sadece bir "kimyasal köle"!
cok da sikimde olmayan dunyada 20 yil daha az yasasam bisey degismeyceginden her solugum nikotin olsun dedigimdir.
Bile bile ladestir.
aptalız biz malız öyle böyle değil yani ama çayla da çok güzel gidiyor namussuz.
kabul edilmesi zor olsa da önemli bir tespittir.
güncel Önemli Başlıklar