bugün

enayiligimi yuzume yuzume vuran hakli yazarin soylemidir.

edit: artık içmiyorum çok memnunum.
Enayilikten kasıt bu iktidarın oyunlarına gelmelerindendir .
"boş beleş ülkeyi yönettiyorsunuz he " demeden geçemiyorum.
markette sigara satarken aklima takilan sey insanlar bile bile ölüme para veriyor.

edit: ölüme bende para vermeye başladım lan nerden nereye.
burayı sigara içtiğini belli etmek için götünü yırtan liselilerle dolduracak iddia.
Aslında öyle bir şey yok! Herkesin ağzına takılmış. Sigara içmeseydin araba alırdın, yok efendim ev alırdın. Lan o zaman sigara içmeyenlerin neden evi yok, arabası yok. Benim, sigara kullanmayan arkadaşlarım var. Benim cebimde hep paket var. Ama onların ceplerinde para yok.
sigaraya ayıracak bütçem var ve sağlığım ne senin ne benim umrumda cevabı verilebilecek tespittir lakin, sağlık söz konusu olup yumurta göte dayandığında aynı anda 3 dua edip yakarış moduna geçirtecek çelişkidir.
sigara içmeyip sigara keyfini kaçıranların enayi olduğu gerçeği biçiminde bir antiteze sahip önerme. rakı içenler öldü de su içen ölmedi mi var bir de...
sigara içenin enayiliği tütün sarana kadardır diye bir atasözünü akıllara getirir.
derdini sigaradan daha iyi anlayan olmadığı için içiyordur.
külliyen yalandır.
o kişilere enayi demek kimsenin hakkı değildir. herkesin zevki kendine. adam zevk alıyor ki içiyor. sigara içtiğinde kendini iyi hissediyorsa bu enayilik değildir.

not: sigara kullanmıyorum.
Enayi olduklarını uzun yıllar sonra anlayacaklardır.
hem sağlıklarına hem de paralarına yazıktır bu insanların. pasif içici olursanız en azından parayı kurtarırsınız.
enayilik bir yana kul hakkıdır, çevresinde bulunan ya da bulunmak zorunda olan insanların sağlığıylada oynamış oluyor.
adam nerdeyse dünyada en pahalı benzini, doğal gazı, elektiriği, interneti kullanıyo , sonra neymiş sigara içen enayiymiş .de get yalan dünya...
sigara içenlerin hala ve her şeye rağmen daha karizmatik göründüğü gerçeği yanında sönük kalandır.
aslında farkında olduklarını düşünüyorum ama aynı zamanda salak da oldukları için bırakmamakta inat ediyorlar.
pasif içici olandan daha az enayidir.
pasifte olsa enayiliği yakıştırmayı beceremeyen yazar sözylemi. (bkz: enayinin daniskası)
kimse boşyere günde 9 lirasına kıymak istemez napalım zamanında bağımlılık yaptı meret, bırakmaya çalışsakta olmuyor.
hem sağlıklarını hem de paralarını harcayarak gıda tüketen insanlar kadar enayilerdir.
doğrudur..not: sigarasporluyum.
enayilik sigara içmekle alakalı değil ona 9.5 tl vermekle alakalı bence.
sigara içmeyen enayiler de vardır elbet, burdaki enayilik bağımlı olacağını bile bile sırf özentilik olsun diye sigaraya başlayıp, hem sağlığına hem de maddi durumuna kazık atmak.
zehire yatırım yapan insanlardır.