bugün

Oturduğumuz yerden yine aptal olduk.

Olsun gerizekalı mal olmaktan iyidir yine.
Bipolarım la ben. Beş bipolardan biri intihar ediyor, ben sigara içmişim çok mu? Şöyle yazayım ki yerine bir şey koymadan bırakmam çok zor olur ki yerine bir şey koyamıyorum. Tamamı ile psikolojik bağımlılık. Iki ay bıraktığımda oldu 10 kilo almıştım ve aklımda hala sigara vardı. Başaramıyorum. Bırakayım oğlum için birikim yapayım istiyorum, olmuyor. içmeyenlere basit gibi görünüyor sigarayı bırakmak. Gelin bir de bize sorun. Annenizin "konuşma onunla" dediği kötü bir arkadaş sigara ve siz onu her şeye rağmen çok seviyorsunuz.
içmeyenlerin hiç başlamaması tek temennim.
Sigara içen insan aptal değildir. iğrenç bir nefesi ve ağzında bok gibi bir tadı vardır.
Yav he he. Ya Bırakamıyorum AMK napalim.
evet, ben bir aptalım.
Hayatin sillesini yiyip kendini zehirleyerek bu hayattan kurtulmak isteyen insandir.
Bağımlılık aptallıktır her neye olursa olsun.

Bırakmayı bilemediğimiz ne varsa aptallığımız.
+ iticidir.
Aptalız nolmuş aq.
al yak o zaman bir tane, sigaradan dersin.
Sigara paketlerinin üzerime yazılması gereken söz.
Hiç kimsenin başlamaması, içenlerin bırakması, dileğimdir.
He Bi sigara zararlı aq
Siz çikolata baklava yemezsiniz kraker yemezsiniz hamur işine abanmazsiniz kola içmezsiniz paketli hicbir şey yemezsiniz
O yüzden sigara gibi zararlı bir şeyi aptalca görürsünüz.
Haklisiniz valla ne diyelim,sağlık abideleri sizi.
Tokat gibi bir gerçek.

Hem dünya para ver hem kendini zehirle.

Mal işi.
(aptal abdaldan gelmez; aptal türkçe kökenli bir kelimedir. abdal ise bedel kelimesinin cemidir, arapça kökenlidir.) alkol alan insandan farksızdır çünkü her ikisi de insan vücuduna zarar veren ve uyuşturabilen maddelerdir. aptallıkla alakası yoktur, çünkü her insan kendini yavaş yavaş herhangi bir şeyle yahut kişiyle zaten öldürür.
konuyu başlatana sonuna kadar katılıyorum. sigarayı bırak, alkol kullanan adam da aptaldır.
ben sigara icen biri olarak icmeyenleri aptal olarak görmüyorum ama üzülüyorum.
icsen de icmesen de hayat kisa.
sigara icmek kücük bir mutluluga sebep, keyif verici bir olay.
Mesela icmeyen adam da yemek sonrasi verdigi keyfin, orta sekerli türk kahvesinden bir yudum aldiktan sonra cekilen dumanin keyfini su kisa hayatina sigdiramadigi icin aptal olmasi lazim bu zihniyete göre.
bence aptallik degil cünkü bu kisa hayatta insana kendini iyi hissettiren bir seyi yapmak son derece akillica ve olmasi gereken.
Aynı zamanda özentidirler...
Aptallik konusunu bilemem ama bircogu bencildir. O dumani kimse cigerlerine cekmek zorunda degil siz keyif yapacaksiniz diye. Icen insanlarla birlikteyken icin veya disarda icin hatta hic icmeyin.
millete zararı olmayan biri istediğini yapsın ama bu meret sadece içeni değil etrafta içmeyen insanları da etkiliyor. adam hiç sigaradan etkilenen var mı, ortamda kalp hastası falan var mı sormuyor çat yakıyor a q. birde bacak bacak üstüne atıyor ohhh.. sorsan özgürlük demi. başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde senin özgürlüğün biter genco. içeceksen git tek başına veya içen arkadaşlarının yanında iç sigaranı. mutlu mesut dumanlar içinde istediğinizi yapın yeter ki içmeyen insanlara saygınız olsun.
Bu aptallıktan mutluyum. Aptalım ama mutluyum. Amaç mutluluk oğlum çalışmanın paranın... Sigara ufacık bişey onunla mutluysam ne bırakacam.
Neden?
Benim için yanıp tutuşan bir şeyi neden sevmeyeyim?
Edit: haram değil mekruhtur. içki haramdır. Neden?
içtiğin zaman sapıtıp çevrenede zarar verebilirsin. Ama sigarayı içtiğinde kendine zarar verirsin. Eğer bu açıklama yeterli değilse ve hâlâ haram olduğunu iddaa ediyorsan bana neden abdesti bozmadığını açıkla yavrum.
sigara içenler de üstteki arkadaşla muhattap olmak için sıraya girmiştiler zaten.
hay allahım ya.
bilinen tuhaf gerçektir. evet.
altına imzamı atabileceğim tespit. hiç bir sike derman olmayan dumanı üfleyip kendisine ve çevresindekilere zarar vermek için para harcamanın başka açıklaması olamaz.