bugün

Akilsiz oldugu da yadsinamaz bir gercektir.

Sigara size zarar veriyor mu? Veriyor.
Sigara haram mi? Haram.
Sigara keseye zarar mi? Zarar.

Bunlari bildigi halde Ustune ustluk hala bu zehri buyuk bir zekle icine cekenler gerizekalidir, aptaldir.
.net hem saglıga zarar hem cebe zarar bi boka yaradıgı da yok z vitamininden başka.
içen yazarların kızacağı malum ama sigara gerçekten çok gereksiz bir masraf.
Doğru tespittir. Ağzı küllük gibi insan,dişleri sararıp döküldüğünde yada gırtlak kanseri olduğunda akıllanırda çok geç olur.
alışkanlık veya kişisel zevkler denilebilir.
sigara içenler aptaldır diye bi genellemeye gidersek dünyada akıllı insan yoktur.
Kiralık katil kiralayıp kendini öldürtmeye çalışmak gibi birşey e benzer içmek.
Ama aptal kelimesi çok ağır geliyor.
Sadece rahatlamak istiyordur. Çaresizlik omzuna sol taraftan binmiş insanlarda görülür.
"bana ne haramdan ziyandan gerizekalı, ben keyfim için içiyorum." diyerek karşılık vereceğim zırva.
'haramı da ziyanı da bana lan dümbük' diye cevap verilecek sözdür.
katılmadığım görüştür.
sigara kesinlikle faydalıdır.
doğru bir önerme. sigara içen bir insan olarak söylüyorum, kesinlikle aptalım. bazen keşke hiç başlamasaydım diyorum.
böyle aptalca bir önermede bulunduklarına göre içmeyenlerin arasında da aptallar vardır. demek ki sigara aptallık yapmıyor, aptallık her insanın doğasında birader.

(bkz: oo sigara alırım bir dal)
içmeyenler çok zekidir hiç sorma atomu falan parçalarlar oturdukları yerde.
daha vurucu olabilmek adına yanlış sıfatları kullanmayı yeğleyip tepki çekecek kişi beyanıdır.
altına imzamı atabileceğim tespit. hiç bir sike derman olmayan dumanı üfleyip kendisine ve çevresindekilere zarar vermek için para harcamanın başka açıklaması olamaz.
bilinen tuhaf gerçektir. evet.
sigara içenler de üstteki arkadaşla muhattap olmak için sıraya girmiştiler zaten.
hay allahım ya.
Neden?
Benim için yanıp tutuşan bir şeyi neden sevmeyeyim?
Edit: haram değil mekruhtur. içki haramdır. Neden?
içtiğin zaman sapıtıp çevrenede zarar verebilirsin. Ama sigarayı içtiğinde kendine zarar verirsin. Eğer bu açıklama yeterli değilse ve hâlâ haram olduğunu iddaa ediyorsan bana neden abdesti bozmadığını açıkla yavrum.
Bu aptallıktan mutluyum. Aptalım ama mutluyum. Amaç mutluluk oğlum çalışmanın paranın... Sigara ufacık bişey onunla mutluysam ne bırakacam.
millete zararı olmayan biri istediğini yapsın ama bu meret sadece içeni değil etrafta içmeyen insanları da etkiliyor. adam hiç sigaradan etkilenen var mı, ortamda kalp hastası falan var mı sormuyor çat yakıyor a q. birde bacak bacak üstüne atıyor ohhh.. sorsan özgürlük demi. başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde senin özgürlüğün biter genco. içeceksen git tek başına veya içen arkadaşlarının yanında iç sigaranı. mutlu mesut dumanlar içinde istediğinizi yapın yeter ki içmeyen insanlara saygınız olsun.
Aptallik konusunu bilemem ama bircogu bencildir. O dumani kimse cigerlerine cekmek zorunda degil siz keyif yapacaksiniz diye. Icen insanlarla birlikteyken icin veya disarda icin hatta hic icmeyin.
Aynı zamanda özentidirler...
ben sigara icen biri olarak icmeyenleri aptal olarak görmüyorum ama üzülüyorum.
icsen de icmesen de hayat kisa.
sigara icmek kücük bir mutluluga sebep, keyif verici bir olay.
Mesela icmeyen adam da yemek sonrasi verdigi keyfin, orta sekerli türk kahvesinden bir yudum aldiktan sonra cekilen dumanin keyfini su kisa hayatina sigdiramadigi icin aptal olmasi lazim bu zihniyete göre.
bence aptallik degil cünkü bu kisa hayatta insana kendini iyi hissettiren bir seyi yapmak son derece akillica ve olmasi gereken.
konuyu başlatana sonuna kadar katılıyorum. sigarayı bırak, alkol kullanan adam da aptaldır.