bugün

içen ölüyor da içmeyen ölmüyor mu diye sordurur.
fatihintakendisi nAsihatleri. gerçekten çok acı.
(bkz: götünden kan alınması)
eğer ki sonuna aldırmadan içiyorsa bu acı son onun için bir anlam ifade etmez.
bırakılmazsa yaşanacak kötü durum.
sokaktan geçen bir amca yazdığı şiirle bana sigara bırakma nasihati vermişti zamanında. şiiri hatırlamıyorum ama şu kısmı hala aklıma " içme sigara,düşmesin çükün." .
Akciğer kanseri. kendi yavaş ölümünü izlemek, ailene izletmek, alınamayacak son nefesi alıp vermek için gün saymak. ne kadar sigara içen adam varsa hepsinin kafasına sıçayım bizimkiler dahil.
sigara içsin içmesin kendisini bekleyen son ölümdür.
sigaranın bitmesidir . ölümü her bünye tadacaktir .
paketi evde unutmaktır.

şaka lan şaka içmeyin olm sperm kalitesini düşürüyormuş.
paranın bitip değişken bir süre ile sigarasız kalmaktır.
akciğer kanseri olmaktır. istatistikler sigara kullananların kullanmayanlara göre bin kat daha fazla akciğer kanseri olma riski taşıdığını gösteriyor. sigara kullanan bireylerde akciğer kanseri olma yüzdesi 70'lerin üzerine çıkıyor.
kanser olmaktir.
sigara içmeyeni bekleyen sondan farklı değildir. hepsi dört kolluya binecektir.
içen ile içmeyen arasında beş dakikalık fark var diye fıkrası bile olan bir olaydır.
Bir gun doktora gittiginde bir yil ya yaşarsin ya yaşamazsin cevabini almak.
Müstehaktır. Ama genelde bunlara birşey olmaz, hiç hayatında sigara kullanmamış birisi kanser olur.
sigaranın bitmesidir.
evet olan ama uzak olan bi acı sondur.
--spoiler--
her şey kader be kardeş
--spoiler--
bu ne mk. rakı içen öldüde su içen ölmedi mi, sanki bana ölümsüzlüğü buluyor. vücut benim değil mi kardeş istediğim gibi yıpratırım. sigaramıda içerim, işten çıkınca spor salonuna da giderim. SANA NE?
canım kardeşim'deki babayı bekleyen acı sondur.
dertlenip de içtiğin kişi geri gelmeyecek o eski günleri geri dönmeyecek.
(bkz: Paket bitsinde)
Gırtlak kanseri olur. Sesi kısılır bi gün. Bi kaç gün bekler, geçmez. Doktora gider. Doktor kamerayla bakar gırtlağına. Teşhisi koyar. Sonra bir ameliyat: gırtlak biyopsisi. Sonuç: kanser tanısı kesinleşir. Sonra bir ameliyat daha. Bu kez öyle yarım saatlik basit bişey değil. Saatlerce. Bazen 8-10 saat süren bir amelyat. Gırtlak tümüyle çıkarılır bazen. Sonuç? Boğazda nefes alması için bir delik. Günlerce hastanede yatış. Bu kadarla biterse, kanser nüksetmezse şanslıdır. Öyle yaşar gider. BoğaZında bir delikle tabi.

Bu hiç başınıza gelmeyebilir. Ama gelebilir de. Bu ihtimali sakın unutmayın. Sigaradan çektiğiniz her nefeste bunu hatırlayın.

Sigarayı bırakın...
onu bekleyen acı son herkesi bekliyordur . aslında o acı sonu bekleyen aciz yaratıklar biz oluyoruz . o bize geliyor biz ona değil .
(bkz: sigara öldürmez öleceğiniz gün bellidir)
periyodik olarak altı ayda bir gelen zamlardan sonra sigara alamamak suretiyle stres kaynaklı bir hastalıktan nalları dikmek.

vergi fahişesi olduk amk, hükümet çatır çatır götümüzü sikiyor.