bugün

öznel bir düşünce. sigara içen bir kişi olarak bu ayarı yedikten sonra bir efkar sigarası içerim arkadaş.
(bkz: ucuz elbise alacak kadar zengin değilim). *
-oğlum açık konuş kızmıcam sigara içiyo musun içmiyo musun ?
-sigara alacak kadar aptal ve zengin değilim baba...
-hössstt biz aptal mıyız lan ?
-estağfurullah babacığım saygı duyuyorum, ben sizi tenzih ederim.

(bkz: geri fites)
zengin değilim ama aptal olduğum görüşüne katılabilirim. keşke aptal olacağıma zengin olaydım.*
cebinde para olmasa otlakçılık yapcak kadar yüzsüz bile yapar insanı, paran olsa aha böyle başlık açarlar zenginmisin lan diye gece gece acıklandırırlar insanı, bir de üstüne aptal demiyorlar mı bi fena oluyorum, iradesizlikle, aptallıkla ve yüzsüzlükle suçlanıyoruz ama hala bırakamıyorum ,yazık lan bari siz gelmeyin üstüme, aha bak bu son valaha....
ilerde sigara içebilme ihtimalini sıfır gören insanın söylemi.
(bkz: size ketilmıyorum)
bu sözü söyleyen kişiye inanılır. ben şahsen inanırım çünkü tanıyorum onu. kendisi ne aptal ne de zengin değildir belki ama tütün içmenin de bir keyif olduğunu anlayamayacak kadar salak bir insandır.
bunu söylediğine göre baya aptalsın şeklinde cevap verilebilecek cümle.
(bkz: sigara almayacak kadar titiz ve pinti değilim) *
(bkz: free shop varken kim bakkaldan sigara alir)
gayet başarılı bulduğum hatta imrendiğim başlık.
kişinin bu cümleyi söylemesi için sigara karşıtı olmasına gerek olmayan çok mantıklı ve akıllıca cümledir. ama malesef camel ve djarum diye iki olgu var ki insanı fakirse bile cezbediyor, zekiyse bile aptal ediyor.
"pis otlakçı!" diye cevap verilebilecek cümle.
sigara içenlere saygısızlıktır. bir insan yediği ve içtiğinden dolayı eleştirilebilir ama hakarete uğrayamaz. adam olan adam gibi eleştirir adam olmayan ise sadece hakaret eder. sigara içen içer, kendine ve parasına yazık ama dedim ya içtiği sigara dumanı beni rahatsız etmiyorsa kendi bilir bizi ilgilendirmez.
sigara içmek için zenginlik gerekmediğinden, ayrıca sigara içmek aynı sigara içmemek gibi bir hak olduğundan sadece komik olduğu için güldüren yüzeysel teori.
bunu söyleyenlerin girdiği, salaklığın farklı bi boyutu.
almak için zengin olmak gerekmemektedir.
gidersin liselerin oradaki tekel bayiilerine; 'abi dal var mı?' dersin. tanesi 20 kuruşa alırsın sigaranı (winston dal 20, malboro dal 30 kuruş) . burdan görmüş oluyoruz ki içmek için zengin olmak gerekmiyor.
saygılar efenim.
kişinin uyuşturucu, alkol vs gibi maddeler yüzünden beyin hücrelerin pörtlediğini ve buna istinaden böyle bir gerzekçe cümle kurduğunu düşünmeden edemediğim bir cümledir. kişisel düşüncesidir, bunu paylaşmak zorunda değildir. ya da sözlükte ve bir çok yerde "x kızlar şöyledir, y erkekler böyledir..." denildiğinde, "kişinin kendi görüşürüdür" deyip, beğenmesek bile cümleyi susmak gerekir.

kısaca tutarlılığı olmayan, somut kanıtları olmayan, "genelleme yapmak için" genelleme yapan bir insancık cümlesidir. (bkz: kedidir kedi)

edit: typo
(bkz: nerde ne kadar yeşilaycı varsa)*
Sigara içen birçok kişinin,içmeyenlere göre maddi durumu daha kötü ve zeka seviyesi daha yüksektir.Tek fark bu keyfi diğerlerinin farketmeyerek karşı tarafa saldırısıdır.
akabinde "nesin peki" diye sormayı çok istiyorum ama bir türlü denk getiremiyorum * .
bir çok kişinin katıldığı söz. ben de katılıyorum içmeme ramen. evet, salağım ama ne yazık ki zengin değilim. böylece çifte kavrulmuş salak oluyorum, hem fakirim hem salağım. en iyisi öleyim. hoş gerçi sabah akşam körükleye körükleye ölmem kuvvetle muhtemel!
(bkz: bir otlakçının günlüğü)
sigara içenlere söylenebilecek en etkili ve vurucu sözdür.
hiçbir içici buna itiraz etmez. hatta az gelir ve iradesiz, deli ve savurgan da ilave edilebilir.

(bkz: bir içici)