bugün

görsel
an itibariyle 200$ ceza yediğim şehir. Biletsiz trene binmekten ceza kesti ablalar.
dünyanın her yerinde olduğu gibi biletsiz herhangi bir toplu taşıma aracına binildiğinde ceza kesilen şehirdir.
harika bir şehirdir. yerlilerinin lisanı bile tatlıdır, başkent değildir. üniversite amacıyla gitmeyi düşünen arkadaşların part-time iş bulması açısından cennettir. bu arada o uçak çekilmez arkadaş, insan otobüsle gitmeyi düşünmüyor değil. benzer olarak;
(bkz: ottawa)
Singapur havayollarıyla yaklaşık 21 saatte gidilen şehir.Singapur havayollarını öneriyorum zaten Thy de ortak uçuyor boşa dünya para bayılmayın Thy'ye.
Sydney yeryüzünde gördüğüm yaşanılacak en güzel şehir diyebilirim.Her taraf park bahce ,çevre temiz insanlar yardımsever,kavga yok hırsızlık yok korna yok trafık yok,hoşgörü var anlayış var sabır var.Havalaanından şehir merkezine gelirken otobüste unuttugum sırt cantamın (içinde 6000tllık notebook var) 1 saat sonra guvenlıkten yardım ıstememle bulunan şehir,aynı şey istanbulda olsa hah diyorum.
sidney avusturalyanın istanbuludur. iyidir hoştur parktır bahçedir ama hem çok pahalıdır hemde yaşam tarzı olarak bizim memur şehrimiz ankaraya benzer. gece hayatı geç başlar erken biter. sokaklarda uçuşan hamamböcekleri, bahçedeki tarantulalar cabasıdır. heran heryerden zehirli böcek fırlayacak hissine kapılırsınız. ben sevmedim yaşamaya değil ancak gezmeye gidilebilir.
birkaç dakika önce beni arayan arkadaşımın yaşadığı şehir.

amınakoyim ben böyle kaderin ya.
Avustralya'da güzel bir şehirdir. Opera binası ile ünlüdür.
(bkz: sydney)
(bkz: disney)
Aşık olduğum avustralya kenti. Ölmeden önce bir kez oraya gitmek istiyorum. Aslında avustralyada yaşamak isterim temel olarak.