bugün

neyin başını hatırlamış anlamadim.yada kimin.
https://www.youtube.com/watch?v=ThufvaUVi1Q
90 lı yıllarda adam şarkısıyla ön plana çıktığını düşündüğüm solist. ( başka şarkısıyla ünlü oldu mu bilmiyorum)
ilk prodüktörü mustafa sandal'dır.

edit: pardon aranjörüymüş. teşekkürler zall.
Game of thrones'un çevirisini yapan kişi.
Yanıma korlar mı adam seni koparıp acıtmazlar mı beni?

Klibinden korkardık. Çok güzel şarkıydı ya. Neden bıraktı müziği acaba bu kadın.
90'larda, orasını burasını açmadan, güzel sesi ve kliplerdeki tatlı edasıyla çok iyi bir kadın şarkıcıydı. acaba şimdi ne yapıyor merak ettim.
doksanların yüz akı albümlerinden olan fem'in yaratıcısı olan şarkıcı, müzisyen. zamanında oldukça da güzel bir kadındı. firarım ben, fem, bin yıldız gibi üzerinden 20 küsür sene geçmesine rağmen hala dinlenilebilirliğini korumuş şarkılar yapmıştır.
Sadece adam değil, diğer şarkılarının da güzel olduğu şarkıcı.
o "adam" diye şarkı yaptığında arda turan daha piyasada yoktu. maval okumasın.
Bende Hüküm sür adlı nefis bir şarkıya sahip sanatçıdır.
Kendisi aynı zamanda şiir yazmayı sever, radyoda dj'lik yaptığı dönemlerde olmuştur.
90 ların pop akımında ortaya çıkmıştır. Kendine özgü ses rengine sahip bir sanatçı. Fakat türkiyede bazı sanatçılar milli değerlere, vatan için canını feda eden şehitlerimizi, sanki mevcut iktidarların suçuymuş gibi bakmaktadırlar hala daha. Ne yapsaydık? Eyvallah demiycek miş hanfendi. Bizde pkk ya bölücülere eyvallah demiyeceğiz. Bunu iyi öğrensin. Entellektüellik, ülkeyi teröristlere teslim edip bölücülere meydanı bırakmak değildir. Bizim için yok öyle bir dünya. O kendisi hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamasına devam etsin. Bizi zerre kadar enterese etmiyor.
90larda kısa süreliğine de olsa kariyerinin zirvesinde olmuş pop sanatçısı. hala o dönem şarkıları dinlenmektedir güzelce.
(bkz: seni bana yar ederler mi)
kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum sanatçı kişisi.
her ne kadar 90’ların sonuna doğru doğmuş olsam da şarkılarını dinleme fırsatı buldum, bunun için de şanslı olduğumu düşünüyorum. ona da bunu söylemiştim ve tepkisi de “benim senin yaşında kızım var, çok tatlısın” gibi bir şey olmuştu. *
asıl sen çok tatlısın be kadın.
bana göre 90’ların en güzel şarkılarına sahiptir sibel alaş.
bkz: fem, adam, neyleyim, çok ayıp, bin yıldız, bende hüküm sür.
dinleyelim, dinlettirelim. unutulmasın hiç bu güzel şarkılar, bu güzel kadın.
Doksanı yılların en güzel iz bırakanlardan.
1996 çıkışlı fem albümündeki affettim parçasını geceden beri kaç kez dinledim hatırlamıyorum, o kadar dingin o kadar hoş ve o kadar harika bir sadelik var ki parçada sibel alaş'ın sesi de bunda büyük rol oynuyor. güzellik tesadüfi değil arayıp bulup ortaya çıkartmak gerek, müzikal anlamda böylesi kalitesiz bir çağda sibel alaş sığınılacak limanlardan biri. affettim parçası ise 90'ların saklı bir güzelliği adeta.