Galiba bu seçimde yapacağım hepsi bok gibi amk.
Olabilir tabi.
insanlar düşünceleri ile uyumlu olan bir adaya oy verir. şehri ve ülkesi için en doğru kişinin o olduğuna inanır. ben hiçbir seçimde oy verebileceğim bir aday bulamadım. kimseye dindar veya atatürkçü diye oy atmadım. avrupalı devletlerde bu kadar katılım yok diyerekten övülen ülkenin yüzde 80'inden olmadım. ülke siyaseti tayyipçilik ve anti-tayyipçilik olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. 2 kesiminden ülkeye bir gram hayrı olacağını düşünmüyorum.
Demokratik bir haktır. Her zaman bunu kullanırım.

Cb seçimlerinde boykot ettik diye az küfür yemedik ama tayyip yerine ekmel ya da selo geçseydi haliniz nice olurdu?
Ülkenin gelişmesinin hükümet değişikliğine değil zihniyet değişikliğine bağlı olduğunu kavramış insan eylemidir.

Bu insan seçim çalışmaları yapmak, belirli kişilerin köleliğini yapmak yerine kafaları değiştirmek için halkın içine karışır. Konferanslar düzenler. Ulaşabildiği her yayın organında fikirlerini belirtir.
görsel
görsel
dahil olduğum grup. oy kullanarak kendini önemli bir özne konumuna yerleştiren mallar neyin görevinden bahsediyor ya da verdiği oy bir şeyleri değiştireceğini mi düşünüyor? batsın bu düzen. oy kullanmak bir şeyleri değiştirebilseydi zaten çoktan yasaklanırdı. sandık bir meşruiyet aracıdır. merak etmeyin sizin öyle tutarlı bir iradeniz falan yok öyle varmış gibi hissettiriyorlar hepsi bu. egemenler istediklerini yapıyorlar ve noter gibi halklara bunları tasdik ettiriyorlar.
geçen seçimde oy kullanamamıştım..şimdi tek hedef tek başına iktidar..
cok onceden actigim bir baslik konusudur. kullanmistiniz zaten. o istedigini elde edene kadar koyun gibi kullanin amk. degismeyecek.
Ben de düşünüyordum da artık elzem oldu oy vermek.
Üniversiteye başka şehirlere giden gençler bu sorumluluğu atlamamalı!
Biliyorum onlar seçmenlerini otobüslerle şehirlerine götürmekte ama lütfen bu oyuna gelmeyin, oyunuzu kullanın.
akıllara kemal kılıçdaroğlu'nu getiren olay. yazıh la
George carlin'in söyledikleri aklima gelir..

bir kagit parcasina yazip, kutudan demokrasi/adalet cikicagina inanmak... Ahmakca!
Ankara seçmeninin düşünebilecegı bir eylem ama yapmadan melih başkana twitterdan mesaj atmak lazımdır.
apolitikçe bir harekettir.
kendini bir birey olarak görmeyen biridir. benim oyum neyi değiştirir düşüncesi..
Yapacağım olaydır. Hemen hemen herkesin yolsuz olduğu durumda gidip onlara oy verme zahmetini gostermem.
Olasidir.
Siyaset denen mekanizmanin yavanligina, her gun verilen sikimsonik ideolojik kaygilarin getirdigi sinir harbini sike takmamaktir.
Siyaset ve siyasetci kavramlarinin, toplumlari ozgurlestirmek veya yetkinlestirmekten cok ideolojik kin ve oc alma gudusune hizmet ettigini dusunmekle de ilgisi vardir.
Dusunsene, binlerce yillik insanlik tarihinde ne askerler liderler ogretiler geldi gecti, ama cok yol katedilemedi.
Sonicta, isimler degisir ama zulum ayni kalir.
demokrasiye inanmamaktır. bir takım küçükbaşların kalabalık oldukları için aralarından birini seçip beni yönetmesini kabul etmeyip bana ne sizin seçiminizden demektir.
kimi zaman vicdan rahatlatmak kimi zaman da kendi siyasi görüşüne uygun bir parti bulunamadığından gösterilen davranıştır. Nadiren kendi mensubu olduğu siyasi partiye bile çeşitli nedenlerle oy vermeyenler bulunabilmektedir. Örneğin son seçimlerde CHP üyesi 1903 kişi kendi partilerine oy vermediği tespit edilip partiden ihraç edilmiştir. Ayrıca referandumda oy kullanamayan Kılıçdaroğlu vakasıda uzun süre hafızalardan silinmeyecek ve tebessümle anılacak bir olaydır.
bundan sonraki seçimlerde göstereceğim davranış.

bi partiye oy verirsin parti seçimi kazanır oy verenler mutlu ama geri kalanlar değil. mutlaka herkes memnun olmayacaktır ama o partiye oy verenlerin vicdanını sikmesinler nolur. yetmez ama evetler, daha bunlar başlangıçlar, vatan hainliği vs. ya arkadaş biz bu partiye oy verirken milleti adına kötü işler yapsın diye vermedikki a.q iyi işler yapsın diye verdik ama yapıyolar işte kötü işlerde yapıyolar. ne olacak yani yarın mhp veya chp veya herhangi bi parti başa geldiğinde herkes için iyi şeyler mi yapıcak? hayır. o yüzden oy kullanmamak en iyisi gibi geliyo bana en azından hükümetin attığı kötü adımlarda veya verdiği kötü kararlarda vicdanım sızlamaz.
salaklıktır.

bahtıma kim gelirse o yönetsin beni demektir. bu yönetimden memnunsan ona verirsin, memnun değilsin muhalefete verirsin. salak mısın da boş oy veriyorsun? şimdiki gibi kötü olacak ya da diğerini deneyeceksin.

(bkz: insanlardaki akıl almaz mantık hatası)
herhangi bir türkiye cumhuriyeti vatandaşının en doğal hakkıdır.
Demokraside seçme zorunluluğu değil de seçme özgürlüğü olduğunu gösteren davranıştır. Çağ dışı kalmış propagandalar yapan, on binlerce insanın coşkuyla katılmasına anlam veremediğim, yalanın ve hesapsız dayanaksız bol kepçeden boş vaadin biri bin para olduğu, yalan dolanın havada uçuştuğu mitingler yapan, birini alıp örtekine vurulası kokuşmuş dinozorlara inanmamaktır. bırakın özel "hayır" mührü yaptırıp pusulaya basmayı, kırmızı kalemle pusulaya "sktirin gidin" yazmak gerekir.
yeterince bilince sahip olmadıklarını düşündüğüm vatandaşların girişimi. Şöyle ki, orada bulunan hiçbir parti ya da aday sizi tatmin edecek yetiye sahip olmayabilir. siyasetten de nefret edilebilir. fakat bu ülkede yaşayan birinin böylesine önemli ve kritik sonuçlara yol açabilecek bir mekanizmaya katkı sağlamaması, koltuğundan kalkıp da 3 adım ötedeki okula kasmaması yazıktır. Sonrasında yok efendim "kürt sorunu çözülmedi", "yok bu Amerika da fazla olmaya başladı" gibisinden nidalar da yersizdir. git, boş at, hatta özel hayır mührü yaptır hepsini sıradan geçir, dilersen pusulayı paramparça et, küfür yaz ama yine de rengini belli et, oyunu kullan.
düzeni meşrulaştırmak istememektir, bozuk düzende sağlam çarkın olamayacağına inanmaktır. "Oy vermeyen adamın hükümeti eleştirmeye hakkı yoktur'' cümlesini "oy veren insanın düzeni eleştirmeye hakkı yoktur" cümlesiyle görmektir. fazla takılmaya gerek yok. oy vermeyenin derdi sizi germesin. evet.