bugün

Kendini marmaray'ın önüne atıp intihar etmiştir.

Mektubunda, " bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissedemedim" demiştir.

https://twitter.com/basel...DramntsXUb6MBPAA&s=19

görsel
gencecik kız. seçim kaybedildi diye hayat bitti sanarak canına kıymayı tercih etti. bu sonuçta "bu seçim son seçim" propagandası yapan ahraz cehaplıların da büyük payı vardır.
keşke bu seçim son seçim demeselerdi de kızcağız intihar etmeseydi. ne olursa olsun yaşamak gibisi var mı ya?
işte katili burdadır.
görsel
konuyu seçime endekslemek ne kadar doğru acaba. kendisi de biliyordu muhtemelen bunun son seçim olmadığını mecazi ifadeler hariç. acaba ifadelerinden ülkede kadınların özgürlükleri ile ilgili ciddi sorunlarımız olduğuna vurgu yapıp umudunu kesmiş olabilir mi? zira böylesi daha olası çünkü.

allah rahmet eylesin.
şimdi bir intihar eden cehennemlik gibi kesin cümlelerle kendisini allah yerine koymadan önce, mekanı cennet olsun inşallah.
anlayabiliyorum kendisini ama tüm ümidini bir seçime bağlamak da çok sağlıklı değildi açıkçası.

ha belki bazı konularda ümitlenebilirdik.
belki de daha kötü olurdu bilemiyoruz.
etek giydi diye bakanları kötülemiş. tabii ki ısrarla bakılmaz ama bir kere bakarsın yani belli etmeden. ben de bakıyorum. ben de şort giyiyorum ve bana da bakanlar oluyordur. ne var bunda! neyse allah rahmet eylesin. annene babana yazık sana o kadar bakmışlar. evlat acısı çok acı. allah ana babasına sabırlar versin.
haber linki filan yok mu?

edit: varmış en üstteymiş ben sadece bugünün entrylerine baktım.