1. 1.
    sanatçılarda pek sık rastlanan durum. şarkıcılarda da. sezen aksu ile bir kere görüşmüşlüğü de olsa sezen der ona. ha bir de şöyle bir şey var ne diyicen. şimdi sezen aksu nun asistanısın. ondan 23 yaş küçüksün. ama aran da çok iyi. sezen hanım falan demiyosun. ne diyeceksin? sezen teyze mi? olmaz! o yüzden sezen. ha ben hala sezen aksu diyorum ki kendisinden şarkı almışlığım var. valla! beleş hemde. ama şarkı olmayabilir. eve gidince okudumda bi. bi terslik var. du bakalım...
    4 -1 ... kobrullah
  2. 2.
    sezen aksu'ya "minik serçe" demekten iyidir. bunalıyorum lan artık!
    5 ... endirekt serbest vurus
  3. 3.
    kaçınılmaz bakınız: (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
    2 -2 ... t bag
  4. 4.
    sezen aksu ile samimi olduğu izlenimini vermek isteyenlerin samimiyetsiz hitap şeklidir.
    -1 ... zirvanindaniskasi
  5. 5.
    (bkz: yazarların aslında demek istedikleri)
    1 ... annemyazarolgeldedi
  6. 6.
    sezen değildir o , sevgili sezen'dir.
    2 ... yarim
  7. 7.
    kenan *, hande *, demet* versiyonları da mevcuttur. bir de nazım hikmet'e nazım demek var. demek ki neymiş, cinsiyet, sınıf, ırk, din ayrımı gözetilmeksizin yapılıyormuş bu.
    2 ... polaris
  8. 8.
    şehrazat'a şehro demek gibi bir varyasyona da sahip olan durum. lakin sezen aksuya sezen demek daha havalı bir iş bellenmiştir.
    ... veritaserum
  9. 9.
    yer: şişli' de bir reklam ajansı, yayın evi.
    saat: akşam onbuçuk civarı, telefon çalar.
    telefonu sesvermeyen açar, karşıdaki ses,
    meral'le görüşebilirmiyim der? (meral okay)
    (bu sesi bir yerden tanıyorum)
    kim arıyordu acaba?
    ben sezen,
    ama ama.

sonuç kendiside sezen diyor, hem de şarkı gibi.
    2 ... sesvermeyen
  10. 10.
    şarkılarını sevdiğimiz sanatçının artık arkadaşımız, dostumuz, bir yanımız olması durumunda ona ismiyle hitap etme şeklidir.
    tanıyormuşçasına, bizimmiş gibi...
    ... suzan avci