bugün

köfte yenilecekse mutlaka gidilmesi gereken yerdir. arabada yapar köfteyi ayaküstü muhabbet eşliğinde yersiniz. öyle tatlıdır ki evde yapsanız o kadar tat alamazsınız.
seyyar arabasıyla her an gidecek bu şehirde bizi aç bırakacak kişidir seyyar köfteci.
sağlıksız diye ayran satmayanları da olabiliyor.
uğruna avrupa birliği feda olabilecek köfteci. seyyar köfteciler kapatılırsa bizim halimiz nice olur acep?*
köfteden çivi çıkabilen mekan, ama değer. * * *
sokakta çalışmak zorundaysanız soğuk havaların vazgeçilmez yiyeceğidir köfte, yenecekse de en ucuz ve tatlı olanı seyyar köftecidendir.
her ne kadar köfte salonları açılsada sokakta satılan tükürük köftesinin yerini hiçbir şey tutamaz.
etinin nasıl olduğunu bilmediğimiz, muhtemelen tükürük ve hiljensiz ortamlarda hazırlanan, tadınında damağımızda kaldığı ab nin düşmanı mekanlarımız.
istanbul universitesi avcılar öğrenci yurdunun önünde bir adet bulunmaktadır. tadı fena değildir ama daha iyilerini de görmedik değil hani.
her zaman şüpheyle yediğim içinde ne olduğu hakkında hiç bir fikrim olmayan yiyecek.
maç çıkışlarında olan seyyar kedi köftesinin tadını hiçbir köftede bulamadım.
Hayatım boyunca denk gelemedim bu abilere. Hep filmlerde , dizilerde görürüz böyle genellikle yarım ekmek arası yaparlar. Ekmeği kağıda sarar verirler mis gibi vs.. o filmlerde falan köfteleri çok meşhur olur ve özellikle gidilir. Ulan hiç göremedim ben bu adamları. Ah bir görsem gidip yiyeceğim ama nerdeee
Filizler falan hikayedir.
anneannemin komşusunun kocası.
Türkiye'nin kült mesleklerindendir. Sattıkları ürünün gerçek ismi seyyar tükürük köftesidir. Genellikle baş etinden yapılır. Baş etinin ekşiliğini almak için karışıma bol soğan ve nane basılır. Seyyar köfteye gerçek tadını veren ise kimyondur. Ayarı satıcı ustanın el becerisidir. Yoğurmanın son aşamasında içine yeter miktar kuyruk yağı katılır. Bu çok önemlidir. Kuyruk yağı köftenin erken kızarmasını sağlar. Fazla katılırsa kesinlikle mideyi haşat eder. Köfteci köftenin piştiğini renginden anlar. Kiremit kırmızı ile açık bordo arası renk, portakal usta orda kaldır. Düz ambalaj kağıdı, yağlı kağıt yada naylon poşetlere sarılanlar lezzetsiz olur. Mutlak surette gazete kağıdına sarılmalıdır. Gazete kağıdının boyasında ki kurşun köfteye ayrı bir lezzet katar.