bugün

Ankara nın Çankaya ilçesinde bulunan, bundan 30 sene öncesinde bağ ve bahçe olan semt.
key parası için, annesini testereyle parcalayan bır caninin oturduğu semt.

(bkz: annecim çok korkuyorum)
ankaranın en makul semtlerindendir. ne fazla varoş,ne fazla lüks. merkeze yakınlığı dolayısıyla fazlasıyla sevilir.komşuluk da ölmemiştir bu semtte.her an elinde börekle alt kattaki teyze kapınızı çalabilir.
ankara nın bağları şarkısını konu olan bağlar. yolları o zaman da büklüm büklüm müş.
(bkz: eskiden buralar hep dutluktu panpa)
(bkz: gerçekten dutluktu)
Zırt pırt elektrik kesilen semt. Ulan 1,5 senedir oturuyorum bu semtte, her ay mutlaka 2-3 kere gidiyor elektrik. Ne sikimsonik bi sistemi var anlamadım. 5 sene dikmende oturdum en fazla 2 kere kesilmiştir elektrik.
Normalde bu kadar sinirlenmezdim ama, oynadığım oyunda geliştirdiğim şeyler giderse (zira internet üzerinden oynanıyor), ankaradaki tüm trafoları melih amcaya sokarım (melih Gökçek sakın üstüne alınıp bana dava açmasın, üst kattaki melih amcadan bahsediyorum. Yoksa yüce devletlumuz melih bey hakkında hiçbir fantezim bulunmamaktadır).
ankarada dik merdiven nerede diye sorsan bir küçükesat birde seyranbağları derim. yanlış hatırlamıyorsam yanyanalar.
an itibariyle de böyledir;

görsel
zaman zaman uzun yürüyüşlere çıkarım. ta tunus caddesi'nden başlar, kennedy, nenehatun, esat'ın ismi b harfiyle başlayan uzun sokakları, bağlar, seyran, kolej, hacettepe, samanpazarı, ulus diye uzanan bir hat. başlangıç ve bitiş noktaları otobüsle 10 dakika civarında katedilebilir. ama ben hep yürümeyi seçerim. seyranbağları'nda betonarme yerleşmelerin bittiği, gecekonduların bulunduğu çöküntü alanının başında seyir terası gibi bir nokta bulunur. 50. yıl parkı, akdere, topraklık, incesu caddesi, 96'lar apartmanı, kale, hemen hemen tüm yenimahalle görüş mesafesindedir. bilmeyen gözlere çirkin yapılardan başka bir şey ifade etmez o "seyran caddesi" üstündeki seyir noktasından şehri izlemek. ama anılar varsa ayrılmak istemezsin. o yüksek noktadan aşağıdaki gecekondulardaki hayatı izlersin, eline yarım ekmek verilip kıçına hafifçe vurulup abilerinin ablalarının oyuna dahil olmak için koşan 3-4 yaşındaki bebeleri izlersin, gökte uçan uçakların nereden nereye gittiklerini düşünürsün (belki dubai'den st. petersburg'a giden victoria secrets modellerinden biriyle buluşur bakışmalarınız) ve daha binbir türlü düşünce. yalnız kalmak için çok güzel bir yerdir fikrimce.
Şuan yaşadığım yer.Çocukluğum dahil bütün Hayatım neredeyse bu semtte geçmiştir.Dışarıdan kötü dursa bile bana göre Ankara’nın en güzel semtidir.
Okuduğum lise oradaydı iki senem geçti mazide kaldı.
işe gidip gelirken geçmek zorunda olduğum semt.

bana hep demetevleri anımsatır. tabii merkezeğe yakınlığı ile demetevlerden bir tık öndedir.