bugün

Sevmek daha güzeldir. Güzel şeyler olduğunda midene bıçak saplanıyor gibi, boşluğa düşüyormuşsun gibi olur.
Ama sevilirken bunlar olmaz. Sevilmek sadece insanı dinlendirir, ruhunu okşar, uykusunu getirir ama sevmek heyecan verir, enerji verir.
Seviliyorsan sevdiğin içindir.
hic biri. sevmek insanı aptallaştır sevilmekse bencilleştirir. ama insan ruhu ikisine de deli gibi açtır.
görsel

Aklıma bu söz geldi. Sanırım haklı.
Sevilmek, eğer hissederseniz muazzam bir duygu.
Sevmek daha güzeldir. Sevginin seni nasıl değiştirdiğini seyretmek de güzeldir. Hem başkasının sevgisinden hiçbir zaman emin olamam ben.
karşılıklı olduğu zaman ikisi de çok güzel duygulardır zaten.
ikisi birden olmuyormu.
ikisi de olaganustu güzel bence. Ama samimiyse tabi ki. Bu zamanda sevmekte sevilmekte biraz imkansız olduğu icin bulduğumuz zaman yapışmalıyız o kalplere.
sevmek; tedavi eder, iyi insan eder, ruhunda kapılar açar, hiç keşfetmediğin 'ben'ler bulursun kendinde...

Sevmek senin meselendir, sevilmek onun.
büykler şöyle der ; 'sevdiğinle değil, sen, sevenle evlen'

yaniii?

yani sevilmek amk. bunu damı ben söylim.
şarkılarda da sorgulanandır.

https://www.youtube.com/watch?v=CHo8oTip3pI
Şu şiiri bana hatırlatmıştır :

gördüm, seni sevdim güzelim gonce-yi tersin;
sevmek mi güzel, yoksa sevilmek mi ne dersin?
ben ağlıyorum... sen de mi bitab-ı kedersin?

fark eyledim aşkınla bugün nur ü zalamı;
sensin geceler manzaramın mah-ı tamamı.
lutf et! bana anlat bu muamma-yı garamı;
Bence ikiside güzel ama hayatta sevilmek daha bir önde bana göre çünkü sevilmeden sevemezsin ve sevmek karşılıksız olunca kırılır depresyona bile Girersin. Onun için sevilin ki sevesiniz.
Sevilmek daha güzeldir. sevmek de güzeldir ama karşılıksız olmadığında. sevildigini hissettiğinde bambaşka hissedersin bu yüzden sevilmek.
Sevilmenin tadı başkadır. Sevmek güzeldir ama karşılık alamadığın her dakka kalbine bi hançer yersin.
güzel sevilmek. diğer türlü ikisi de bok gibi.
Vallah ohumam yazmam yohtur.
Sağlıklı bir şekilde sevilmek, asla takıntılı bir sevgi değil.

Sevginin karşılığını alamayacak olma ihtimali bile mutsuzluğa götürürken seviliyor olma ihtimali küçücük bile olsa mutluluk kaynağıdır.
şaka olması muhtemel başlıktır.
bunun en güzel şekli karşılıklı olanıdır.
Kesinlikle sevmek..
sevilip karşılık veremediğin zaman karşındakinin üzülmesindense sevmeyi tercih ederim.
sevmek tabiiki sevilmeyi sevenler yüzünden sevmek içi boşaltılmış bi kelime oldu zaten.
valla ikisinden de biraz olmayınca ağızdaki kuş da olsa batıyor.
ikisi beraberken daha güzel.
sevmek. hele birde karşılıksız ise ne kadar acı olsa da yine de çok güzeldir.