bugün

bizimkiler dizisindeki cemil bey'in meşhur lafı.
katil koltukaltında horozlarla akşam vakti geldiği zaman karısına böyle seslenirdi.
-sevim koş katil geldi.
katil:
-oooo sayın abim sende mi burdaydın!
bu laftan hemen önce çop tenekelerinin devrilme sesi duyulurdu. ardından kapıcı "annaaaaam" derdi. hey gidi günler. o sıralar çok tutan bir diziydi ancak şimdi oynasa kim izleyecek? bir kere eli silahlı bir adam göülmemiştir dizide. katil karakteri bile en fazla horoz dövüştürürdü.
full time sarhoş cemilin bizimkiler dizisindeki katilin eve gelmesiyle söylediği repliği.hayır sevim ne yapacaksa katilin gelişini görmekle..severdik kendisini.
sol framede başlığı okuyunca nedensiz duygulanıverdim, halbuki duygusuz olmamla övünürdüm. yıllar öncesinin, henüz daha "aile izleyebilir, yedi yaşından büyükler izleyebilir" gibi tv işaretlerinin olmadığı yıllarda sıcacık bir aile dizisiydi. ertesi gün okulda da üzerine konuşulurdu. kapıcı cafer, yönetici kıl sabri, katil... hepsi bizleri bağlamışlardı efenim kendilerine.
(bkz: hanım koşmasın sevim koşsun kampanyası)
çoğumuza çocukluğumuzu hatırlatan bir replik, anne baba ve ablayla geçen huzur dolu bir pazar akşamı...
sözlüklere yerleşmiş ''hanım koş'' mantalitesinin esin kaynağı.

ama süperdi lan bu dizi.
(bkz: sevim kos)
(bkz: yavuz ugurtan sayiner)
(bkz: sabriye kara)
bu repliği; yayınlandığı gün, saat ve kanalda, birebir izleyen, duyan kesinlikle üniversiteli bile değildir. ahh cemil abi ah.
özlenen repliktir.
Pazar günlerimizi şenlendiren dizi. Sobanın arkasında izlediğimi hatırlarım hep.
2014 baharında yapılacak yerel seçimler kapsamında trakya turuna çıkan rte'yi karşılama sloganı.
bunu yazanlar gençlere ne mi olmuş?
eee tani ki tutuklanmışlar!
ne sandınız yaprraaaaam ileri demokrasi ülkesindeyiz!

http://www.odatv.com/n.ph...imalini-sevdim-0612131200
Z kuşağı anlamasa da Uludağ sözlük yazarı nicki olmuş bir cemil repliği.
Burdayım be burdayim, bur dayım siz de burdasiniz❤️

Net an ya hu ben gençler , nick degistirdim.

Herkese iyi yazmalar.
Ooooooo hoşgeldin...

Evet.
abartılı fenerbahçe sevgisi sebebiyle yazdığı entrylerden rahatsız olup donuz listeme dahil ettiğim eski bir yazarın yeni nicki.
kendisinin hakkımda beni tanıyormuş gibi, hak etmediğim, gerçekle alakası olmayan şeyler yazdığını fark ettim yazar olmadığım süreçte.
gerçekte ve sanalda beni tanıdığını zanneden ama sadece bakıp görebilip fark edebilme kabiliyetine sahip o kadar kişi var ki... işte o yanılgı içindekilerden biri oldu sadece.
kendisine haklı olarak kırgın olduğumu belirtir, donuz listeme seve seve dahil ederim. mutlu ama uzak olsun. en güzeli böylesi...